Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták mit gondolnak...

Az ateisták mit gondolnak Istenről és Jézusról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Istenről semmit mert nem létezik.
2010. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
(teljesen ésszerűen)tagadj isten létezését.
2010. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is tudom, hogy Isten létezését teljes mértékben cáfolják, de Jézusról mit gondolnak? (Bizonyára rosszul fogalmaztam meg a kérdést.)
2010. aug. 28. 23:52
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


"Az ateizmus vallási, filozófiai és egyéb csoportokat tömörítő gyűjtőfogalom, mely csoportok közös jellemzője az istenben vagy istenekben való hit hiánya."


Nem hisznek, esetleg tagadják, tehát nem is gondolnak róla semmit, azon kívül, hogy nincs, minek következményeképp Jézust sem fogadják el a fiaként.

2010. aug. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Én speciel nem hiszem hogy létező ember volt.

Mindenesetre abban a korban kimagaslottak a(z író) morális tanításai, ez tagadhatatlan.

2010. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Létezhetett egy Jézus nevű ember... ez nem kizárt. De ő is csak egy egyszerű ember volt mint bárki más.
2010. aug. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hollófernyiges ***** válasza:
31%

Jézus szinte biztos hogy létezett, nem valószínű hogy a sztoriját az ujjukból szopták az evangelisták. Egyike lehetett a sok zsidó prófétajelöltnek, és Pál a logisztikus zseni nemzetközi vallást csinált a kultuszából. Meglepően könnyű egyébként kultuszt csinálni, itt van egy modern Jézus:

[link]

2010. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

- Jézussal nem foglalkozom, mivel nem hiszek a Mennyei Atyában, ahogyan a vallások állítják.

- Istent káromlom, megszólítom, mint mások a halandó embert, és nagyon sok engem ért támadásért Őt vonom felelősségre. (pl. kézügyesség vagy zenei tehetség hiánya, a vételen emberek halála, pl. balesetekben, a fogyatékosan született gyermekek) Lehet, hogy a tudatalattimban Istenben hívő lennék?

Az imádatot - a fetist -, a könyörgést akkor sem tudom elfogadni!

2010. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem az ujjukból szopták, hanem összeollózták a mediterrán térség mítoszaiból.


[link]

2010. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

09:28


Tudod, hogy mekkora ennek a valóságalapja? 0.


Írd be a gugliba: Zeitgeist kritikája.

2010. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!