Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mit gondolnak a...

Az ateisták mit gondolnak a halálról?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 15:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%
Vajon van élet a halál előtt?
2010. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a jó tanácsot, de a második feleségem az ötödik gyermekemmel van áldott állapotban, mind a négy megszületett gyermekem szépen és egészségesen fejlődik, nagyon normálisak, nem az én érdemem, a térdeimen nevelem őket, nem úgy hogy kikapnak, hanem imádkozom értük. Természetesen a Biblia erkölcsi normáit és elvárásait tudják, és tőlük telhetően be is tarják. Nagy öröm az édesapjuknak lenni.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 15:59


Te jó ég! Szegény gyerekek. Remélem azért a suliban csak megtanulják, hogy az evolúció működik és valós dolog. És remélem azért nem fogod megverni őket, ha valamelyik azt mondja majd, hogy mégsem hiszi el a badarságaidat.

Őszintén sajnálom őket. :S

2010. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
29%

A 17 éves fiam és a 14 éves lányom megtért, szabad akaratukból. A 18 éves fiam valamiért elfordult, de őt sem verem ezért, és szerintem nem lett Istentagadó, csak emberekben csalódott, és nem jár gyülekezetbe. az 1 éves fiamnak semmi kifogása az esténkénti csendességgel, sem az imádkozás, sem a Biblia olvasása nem zavarja. De az a szeretetteli légkőr ami itthon van, rendkívül kiegyensúlyozottá teszi. És az áprilisban születő lányom felé is az a reménységem,hogy nem egy értelmetlen életre fog megszületni.



A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Csak az születhet értelmetlen életre, aki értelmetlenül éli azt.

Sajnálom a gyerekeidet.

2010. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
7%

A 17 éves megtért fiam az iskolai diákönkormányzat elnöke második éve, és roppant népszerű mind a fiuk, mind a lányok, mind a tanárok körében, a városi diákönkormányzatban is betölt valamilyen funkciót, és a megyei diákönkormányzatban a marketingért felelős. Érvényes kosárlabda játékvezetői engedélye van, tavaly ebből egészítette ki a zsebpénzét. Természetesen kosarazott is, de az idén választani kellett, mert mindent nem tud egyszerre. A lányom is rendszeresen jár kosáredzésre, meglepődnél milyen önálló, milyen könnyen barátkozik felnőttekkel, gyerekekkel, rendszeresen kérik meg évek óta egész kicsi gyerekek felügyeletére, simán, gond nélkül veszi az akadályt, és mellesleg igen jó tanuló. Mindkettővel szívesen leültetnélek beszélgetni, esetleg odaállítanám a te gyerekeid mellé, nem vallanának szégyent. De az egy éves fiam is szenzációs. A 18 éves fiam valóban nem emelkedik ki ily módon a társai közül, de nem is marad el tőlük. Hitem szerint azért belőle is ember lesz.


A Jézusba vetett hit reményt ad, az evolúció nekem nem adott semmit.

2010. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Ettől függgetlenül is sajnálom őket. Belegondol az ember, hogy mire lettek volna képesek... Mindegy, nem különösebben érdekel a "sikersztorid", hiszen az is csak egy nézőpont, és nyilván nem a legelfogulatlanabb.


"Ha ötven millióan hisznek is valami ostobaságban, attól az még ostobaság."

/Anatole France/

2010. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
4%

De ez igaz az ateizmusra is!


Aztán nem értem, miért kell az én gyermekeimet neked sajnálnod, főleg úgy, hogy nem is ismered őket. Igen, sok mindenre vihették volna, ha jobb szüleik vannak. De lehettek volna drogosok, iszákosak, cigizősek, stb. Azt te is elismered, ezeknél már még is csak jobb, ha gyülekezetbe járnak?



A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatnám az evolúciót is, de az nekem nem ad semmit.

2010. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"De ez igaz az ateizmusra is!"

Részben igaz lehet, hogy ha valaki hisz benne. Nálam az ateizmus nem hit, mert nem hiszek benne (sem).


"Azt te is elismered, ezeknél már még is csak jobb, ha gyülekezetbe járnak?"

Valamivel jobb.



"El sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet vallásos az, akinek van egy csepp humorérzéke is. Kivéve, ha szándékosan szemet huny és erőszakkal tartja csukva a szemét és az eszét."

/Mark Twain/

2010. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

A sok mellébeszélés helyett, a kérdésre válaszolva : A halálról egész jó dolgokat gondolok. xD

Szerintem olyan, mintha elaltatnának. Megszűnik minden, minden gond és teher elszáll és semmi sincs. Ez annyira jó.

No de azért nem kell félreérteni, semmipénzért nem lennék öngyilkos, bár az élet szar, de jó is lehet, ha azzá teszed a saját világod.

2010. febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!