Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy nem keresztény nem képes...

Egy nem keresztény nem képes arra, amire egy keresztény?

Figyelt kérdés
A kereszténykedés csak az emberek kiemelése a tömegből, én úgy látom.

2014. jún. 9. 21:23
1 2 3 4 5
 21/48 a0511 ***** válasza:
*azaz NEM Isten mellett/ellen érvelek
2014. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:

#20 google a barátod.


Másik: egy társadalom nem más mint egy csoport olyan személy akik egymáshoz kötötten élnek. Kultúra, szubkultúra, társadalom, csoport- legfeljebb létszámban van köztük különbség.


Harmadik:

Elméleti szinten összehasonlítom mi történne veled ha 300 méter mély szakadékba dobnálak, és ha 500 méter mély szakadékba dobnálak.

Mivel a tudomány tényeken alapul, nem kell ledobáljalak az elméleti szakadékokba hogy tudjam mi fog történni ha megteszem a gyakorlatban.


Amit írsz az egyszerűen elfogult a vallásos oldallal, bár talán csak a műveletlenséged okán. Én ellenben objektív vagyok.

2014. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Btw, tartott vagy 2 mp-ig míg megtaláltam, ezek szerint a magyar forrás már torzult volt, de majdnem teljesen stimmel így is. Link:

[link]

2014. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A kereszténység nem vallás, hanem az embertársi "Te" felé nyújtott segítő jobb. Jézus Krisztus tanításainak az életrendbe építése. Ez nem vallásos, exoterikus kérdés, hanem életrendbeli. Erre bárki képes, aki saját magán kezdi. Nem attól lesz valaki keresztény, mert önmagáról azt állítja, holott lényében valami egész más.


Alapvető hiba, amit a kereszténységgel kapcsolatban megfogalmaznak, hogy támad, kirekeszt, agresszív, esetleg gyilkol(t). Csakhogy ami, aki a-"Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást."-kritériumba nem fér bele, az nem keresztény. A támadások pedig azokat az embereket és megnyilvánulásaikat érik, akik önmagukról keresztényként szólnak, de tetteikben mást képviselnek.

2014. jún. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Gyermekem, Jézus megmondta:

"Nem békét hozni jöttem hanem háborút. A régi parancsolataok (ölj, gyilkolj, írts ki népeket) továbbra is érvényesek. Nosza, áldozzatok nekem egy marhát!"


HAZUGSÁG bármi mást állítani. Ideje elolvasni a Bibliát ha arra kívánod alapozni az életed, és nem csak ötletelni róla mi lehet benne.

2014. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 Pietrosol ***** válasza:

# 25!


"Nem békét hozni jöttem hanem háborút."


Még írok hozzá:"Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával."


Itt pontosan arról beszél, hogy vetközd le az öröklött és felvett rossz szokásokat, fedezd fel azokat és számold fel. Itt belső háborúról és kardról van szó.


Egyébként észrevetted, hogy miközben az agresszió ellen ágálsz, süt a hozzászólásodból a düh? Mondom, magadon kezdd!

2014. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
50%

Észrevetted hogy a hsz-emből sütő düh TELJESEN JOGOS, MIVEL A NÉPÍRTÁSRA VALÓ FELBÚJTÁS ELLEN SZÓL? A bigottság szította gyűlöletbeszéd ellen?


Minden normális személynek dühöt KELL éreznie ha valaki rasszita, bigott, homofób, soviniszta, vagy bármi más, egyeseket alaptalanul kirekesztő, elnyomó eszméket terjeszt.


A kereszténység ilyen eszmerendszer.


"Boldogok akik sziklán verik szét a csecsemők fejét" - Zsoltárok 137.9.

2014. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Pietrosol ***** válasza:

Értem, hogy önigazolást keresel a dühödre. Az egó így működik.


Egyébként értettél valamit abból, amit írtam vagy szándékosan leárnyékolod az értelmed, hogy dühöngj?


Mindamellett egy nagyon fontos idézetet írtál. Lefordítom neked: a születésük pillanatában vedd észre a téged és másokat mérgező gondolataidat és szüntesd meg őket. Vagy dédelgesd őket és mérgelődj tovább.

2014. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 a0511 ***** válasza:

"Btw, tartott vagy 2 mp-ig míg megtaláltam, ezek szerint a magyar forrás már torzult volt, de majdnem teljesen stimmel így is."


Talán ha az Amazonas-esőerdőt említed és nem szigetet mondasz lehet hogy meg is találtam volna. : ) Vagy talán ha leírod a törzs nevét amit úgy ismersz? Ennyit a pontosságról.

2014. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

#30

Próbáltad volna meg "törzs isten nélkül".

Minek cifrázni?

2014. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!