Miért teremtette isten a világot?
Ennyi.
Olvasd el a Bibliát - abból is a teremtést és a legfőbb parancsolatokat (ezek nem a ne lopj/ne ölj/ne stb).
Legalábbis a Biblia ezt írja le.
Beszarás, azért teremteni a világot, hogy az ott lakók, engem éltessenek. Ez az önimádat csúcsa. És ehhez csatlakozik mosolyoga a sok ember? Ráadásul mindezt úgy mintha a világ legtermészetesebb dolga volna??
A pofám leszakad. Komolyan.
Te még mindig itt tartol, kérdező!
Unatkozott, megteremtette a világot. Gyönyörködött benne, aztán mivel túl egysíkú volt, először teremtett bele állatokat, majd embereket is. Jókat is, rosszakat is, okosakat is, és butábbakat is. Hívőket és ateistákat, és még lehetne sorolni az ellentét-párokat, az "Isten tudja" meddig...
Aztán utunkra engedett bennünket, és úgy néz le ránk, hogy mit is csinálunk éppen, mivel ütjük agyon az időnket, milyen fontos valakiknek gondoljuk magunkat, stb. stb. ... szóval úgy néz bennünket, mint ahogyan mi nézzük a Tv-ben a ValóVilág és hasonló sorozatokat.
Közben lehet hogy esetenként jókat derül, máskor izgul, hogy vajon a következő részben mi is fog történni, stb. stb.
Hogy közben mi azt hisszük, hogy az életünknek van valami igen komoly értelme, stb. stb.
Őnála ez a hab a tortán! Ez a saját fontosság-tudatunk! :)))
Térj már észhez: "Színház az egész világ. És szinész benne minden férfi és nő!"
Ha megmondod, hogy ez az idézet honnét van, kapsz egy piros pontot! :)))
13-nak:
"Te még mindig itt tartol, kérdező! "
- Egen, még itt tartok. Az elméleted vicces és egyben értelmetlen is. Szerinted hány rendező ül le megnézni a saját filmjét csak úgy brahiból, nem pedig azért mert muszáj, mert hibát keres benne, vagy újra vágatja? És vajon tényleg élvezi is azt aminek minden apró részletét ismeri? Szerintem nem. Ez olyan mintha egy játék készíő leülne a gép elé és élvezettel játszaná több ezer évig azt a játékot amit ő készített.
Isten a játéknak a szereplőit és a környezetet alkotta meg. A napi történéseket, = a történetet mi magunk, emberek rakjuk oda a saját cselekedeteinkkel, döntéseinkkel, reagálásunkkal a másik ember cselekedetére, töntésére, stb. stb.
Tehát valójában, hogy mi fog a következő percben történni, azt Isten is max. sejti, mivel a "szabad akaratot" megadta nekünk, így a döntés szabadságával élhetünk.
Másrészt nagyon tévedsz. A színházi rendezők, a filmrendezők is a premieren, az első vetítésen ott ülnek az első sorban, és végignézik elejétől végéig saját alkotásukat!!!
Kedves Kérdező!
A Szentírás annyi információt tartalmaz a világmindenségről és Istenről, hogy az ember megtalálhassa az üdvösség útját, és ez a lényeg. Istent ne akard megérteni, mert nem fog sikerülni, hiszen Ő a Teremtő, mi pedig a teremtményei vagyunk. Amennyit "mutat" magából, annyit tudhatunk meg, nem többet. Ha pedig a kinyilatkoztatott ismeretből is hiányosságaid vannak, akkor igen nagy a valószínűsége hogy tévedni fogsz, vagy mellé lősz, ahogy ennek a kérdésednek a kifejtésekor is.
A Biblia az egyetlen könyv, amely az emberiség történelmét a kezdetektől fogva, egészen a még meg nem ismert jövőjéig mutatja meg, különböző korszakokra és szövetségekre bontva azokat. Jelenlegi korszakunk (melyet kegyelem korszakának is nevezünk) végén lezárul Isten hosszan tűrése, és haragja kiöntetik az igazságosság védelmében. Ezután egy milleniumi korszak lesz az úgynevezett 1000éves királyság, ahol Jézus itt a lesz fizikálisan közöttünk. Aki látni akarja az elmegy Jeruzsálembe. Ebben az időben azt írja a Szentírás hogy más lesz az élet a földön, maga a föld is megváltozik, nem lesznek nagy hegyek, és mély óceánok sem, az oroszlánok füvet esznek majd, nem lesznek többé ragadozók. Akkor is fognak születni emberek, és meghalni is, de lesznek olyanok is, akik már feltámadtak romolhatatlan testben, ők fognak segíteni kormányozni stb. Viszont ennek a korszaknak a vége is lázadásba torkollik, amely az Isteni győzelem után a valaha élt összes ember feltámad a végítéletre. Legvégsőként a halál, aki egy személy is, az is eltöröltetik, vagyis ezután soha nem fog meghalni senki mivel az Ádámi korszak lezárul. Ezt követően az egész világ megsemmisül, az összes galaxis, a teljes világegyetem felrobban, és elég, nem marad belőle semmi anyag. Majd ezután új földet teremt Isten, vagyis a mennyet és az új földet egybeszerkeszti. Akik üdvösséget nyertek azok örök dicsőségben, romolhatatlan, és hibátlan átváltozott testben fognak Istennel létezni örökre, és nem fogják megunni mert Isten mindig újat, és mindig jobbat tud majd nyújtani, hiszen mindenható, és kimeríthetetlen, végtelenül csodás Isten. Akik elkárhoztak azok a végítéletkor visszakapott testükben örökre a tűznek tavába (gyehennába) lesznek vetve, és ott szenvednek örökkön örökké a külső sötétségben, amely hely iszonyatos lesz. Ezeket mind megtalálod a Bibliában, de a részleteire ne kérdezzél rá, mert nem tudom pl hogy lehetséges az hogy egy oroszlán füvön éljen stb. Ezeket Istenre bízom én is, hiszen ha a világot és annak törvényeit Ő alkotta, akkor meg is tudja azt változtatni.
Van aki azt írja itt, hogy azért lettünk teremtve hogy imádjuk őt, ez így nem pontos, mert ISten valóban keres imádókat, de csak azokat akik saját szabad akaratuk alapján döntenek úgy. Nem biorobotnak teremtett minket embereket a saját képére és hasonlatosságára, hogy hajbókoljunk neki egész nap. Hanem azért hogy harmóniában és szeretet közösségben éljünk vele. Sajnos az első emberpár elvétette a dolgot. Ilyenkor meg azt kérdezik: hogy ha tudta hogy elbukik akkor minek teremtette?
Isten mindentudó, és előre látja a jövőt, de nagyon lényeges dolog, hogy a mindentudása nem determinálja a világmindenséget. Ő tudta, hogy az ember vétkezni fog, de ugyanakkor sok dolog meglepetésként hatott rá. Soha nem gondolta volna, hogy az ember így elaljasul, és így élvezi a gonoszságot. Isten felruházta az embert szabad akarattal, így az embernek van választási lehetősége: vagy hallgatja Isten igéjét és engedelmeskedik neki, vagy pedig egyszerűen hátat fordít neki és lázad. Isten jóhiszemű volt, és inkább abban reménykedett (legalábbis az első körnél), hogy az ember a szabadságát nem a rosszra fogja használni. De sajnos, nem így lett. (Ádámék bukása) Tehát ilyen módon Istennek az ember számára egy olyan megoldási tervet kellett kidolgoznia, ami először az embert kimenti ebből az elesett állapotból. Utána pedig ismételten egy lehetőséget biztosít neki, hogy az Istennel való együttműködés során végül is megvalósítsa azokat a feladatokat, amiket az emberiség számára a Teremtője kijelölt. De a felemelkedés az emberiség számára csak az engesztelő áldozat által van biztosítva. E nélkül nem lehet az embert és Istent, a fizikai, látható világot a szellemi, láthatatlan világgal összekapcsolni. Éppen ezért Isten kegyelmére van szükségünk, hogy ezt az egyetlen életünket ne rontsuk el. Hanem élvezzük ezt az utazást és legyen maradandó eredménye és gyümölcse.
17-nek:
"Tehát valójában, hogy mi fog a következő percben történni, azt Isten is max. sejti, mivel a "szabad akaratot" megadta nekünk, így a döntés szabadságával élhetünk. "
- Ez új számomra. Eddig úgy volt, hogy Isten mindeható és mindentudó. Te melyik vallásról beszélsz ahol Isten csak sejti mi fog következni? Már csak azért, mert nem egy próféta járt már a Földön akik megjövendöltek bizonyos dolgokat és ezek be is következtek. A tanuk is folyton ezzel példálóznak. Szóval, hogy is van ez?
"Másrészt nagyon tévedsz. A színházi rendezők, a filmrendezők is a premieren, az első vetítésen ott ülnek az első sorban, és végignézik elejétől végéig saját alkotásukat!!!"
- Váó, tényleg? És nem is azért mert kíváncsiak a közönség reakciójára, igaz? A rendezők és a közönség között a különbség, hogy míg az egyik ismeri a film minden egyes mozzanatát, a másik csoport(segítek, a nézőközönség) kíváncsi a történetre és annak megvalósítására.
Talán inkább máskorra tartogasd a felkiáltó sorozatod ;)
18-nak:
"Jelenlegi korszakunk (melyet kegyelem korszakának is nevezünk) végén lezárul Isten hosszan tűrése, és haragja kiöntetik az igazságosság védelmében."
- Tehát mégsem olyan jóságos az Isten, mint ahogy az állítva vagyon, csak hosszabb ideig tűr és gyűlik fel benne a düh és harag, melyet irgalmatlanul szabadít rá az emberekre egy bizonyos idő után? Ez teljesen hétköznapi emberi viselkedés azzal megspékelve, hogy tovább tűr, de ezzel egyenlő a dühének/haragjának kirobbanó ereje. Egy ilyen személyt véletlenül sem neveznék Istennek.
Az ez után következő elbeszélés mese habbal. Hallottam már erről a tanuktól, de ebben a keresztények mellé állva elutasítom minden kijelentésüket.
"Van aki azt írja itt, hogy azért lettünk teremtve hogy imádjuk őt, ez így nem pontos, mert ISten valóban keres imádókat, de csak azokat akik saját szabad akaratuk alapján döntenek úgy."
- Minek neki imádó? Az ilyen elvetemült felfogás szerint különbséget kell és tesz is a gyermekei között ami mélyen megvetendő a szememben. Egy ilyen Isten ellen nem is csodálkozom, hogy fellázadt a Sátán.
"Nem biorobotnak teremtett minket embereket a saját képére és hasonlatosságára, hogy hajbókoljunk neki egész nap. Hanem azért hogy harmóniában és szeretet közösségben éljünk vele. "
- Harmóniában és szeretetben éljünk vele, de elvárja az imádatot is. Kicsit sem ellentmondásos.
"Isten mindentudó, és előre látja a jövőt," <----> "Ő tudta, hogy az ember vétkezni fog, de ugyanakkor sok dolog meglepetésként hatott rá. Soha nem gondolta volna, hogy az ember így elaljasul, és így élvezi a gonoszságot."
- Mi van? Most vagy ismerem a jövőt vagy nem. Olyan nincs hogy kicsit tudom, meg nem is.
"embernek van választási lehetősége: vagy hallgatja Isten igéjét és engedelmeskedik neki, vagy pedig egyszerűen hátat fordít neki és lázad."
- Nem, ez nem választási lehetőség hanem két opció, magyarul: Behódolsz, vagy örök szenvedés vár rád.
Tessék, szembesülj a ténnyel: Ez a TE Istenképed és azt várod, hogy ezt fogadjam el? Ép eszű ember ilyet sosem tenne! Véleményem szerint nem az Istennel van a baj és nem is veled, hanem ezzel az eltorzult homályos üvegen keresztül látott Istenképel amit te most lefestettél nekem.
"Isten jóhiszemű volt, és inkább abban reménykedett (legalábbis az első körnél), hogy az ember a szabadságát nem a rosszra fogja használni."
- Ja, reménykedett. Épp úgy, mint az az ember aki századjára nézi meg ugyan azt a filmet és reméli, hogy a száz egyedik alkalomnál más lesz a befejezés. Minkét esetben képtelenségről beszélhetünk.
"De sajnos, nem így lett. (Ádámék bukása) Tehát ilyen módon Istennek az ember számára egy olyan megoldási tervet kellett kidolgoznia, ami először az embert kimenti ebből az elesett állapotból. Utána pedig ismételten egy lehetőséget biztosít neki, hogy az Istennel való együttműködés során végül is megvalósítsa azokat a feladatokat, amiket az emberiség számára a Teremtője kijelölt."
- Azaz magyarra lefordítva: Büntetésből a földre száműzi az embert ahol megszámlálhatatlan szenvedést kell túlélnie úgy, hogy mellette mosolyog és soha vissza sem szól egy szót sem, különben ugrott a nyugalmas menybéli élet és folytatódhat a már korábban megkezdett szenvedés egészen az idők végezetéig.
"De a felemelkedés az emberiség számára csak az engesztelő áldozat által van biztosítva. E nélkül nem lehet az embert és Istent, a fizikai, látható világot a szellemi, láthatatlan világgal összekapcsolni. Éppen ezért Isten kegyelmére van szükségünk, hogy ezt az egyetlen életünket ne rontsuk el."
- Legvégül még egy csavarral is megspékelte eme nagyszerű "nyaralást" és csakis egyetlen esélyt adott arra, hogy bizonyítsuk: Igen, összeszorított fogakkal is de mosolyogva tűrjük a szenvedést a földön, hogy végül egy olyan Istent szolgálhassunk akinek hangulatváltozásai kiszámíthatatlanok és bármikor az örök szenvedés medrében találhatjuk magunk. Ráadásul mindezekért még hálásnak is kell lennünk, hogy egyáltalán megkaphattuk eme beteges lehetőséget arra, hogy bizonyítsuk: Nem a szabad akarat a lényeg, hanem az, hogy milyen erővel tudjuk ezt elnyomni és egy olyan valakit szolgálni akinek beteges hajlamai: mint az imádat és áhitat elvárása alap szolgáltatásként szerepelnek az étlapon.
"Hanem élvezzük ezt az utazást és legyen maradandó eredménye és gyümölcse."
- Rajta hát, élvezd az utat a "pokolba", mert barátom attól hogy felcseréled a menny és pokol szavakat a hely még ugyan az marad.
"- Tehát mégsem olyan jóságos az Isten, mint ahogy az állítva vagyon, csak hosszabb ideig tűr és gyűlik fel benne a düh és harag, melyet irgalmatlanul szabadít rá az emberekre egy bizonyos idő után? Ez teljesen hétköznapi emberi viselkedés azzal megspékelve, hogy tovább tűr, de ezzel egyenlő a dühének/haragjának kirobbanó ereje. Egy ilyen személyt véletlenül sem neveznék Istennek. "
Nagyon kiforgatod a szavakat, és nem megérteni akarod hanem csak és kizárólag belekötni. A Biblia Istenről két lényegi tulajdonságot állít! Egyik hogy Isten maga a szeretet, és a másik hogy emésztő tűz. Tehát Istenről nem csak az tudható hogy féltőn szerető, hosszan tűrő, megbocsájtó Isten, hanem az is hogy igaz bíró. Felhívnám a figyelmed, hogy egyik tulajdonságát sem lehet a másik rovására túlhangsúlyozni!
Tehát a szeretet Istene és a harag és bosszúállás Istene egy és ugyanaz. Idézek az ószövetségből és az újszövetségből is:
„Uram, bosszúállásnak Istene! Bosszúállásnak Istene, jelenj meg! Emelkedjél föl te, földnek bírája, fizess meg a kevélyeknek!” (Zsolt 94:1-2)
„ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem hagyjatok teret a Haragnak, mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, majd én megfizetek, mondja az Úr.” (Róm 12:19)
A szeretet Istenétől tehát nem idegen a bosszúállás. Az Ő vonatkozásában, vagyis amikor Ő teszi, a bosszúállás tehát nem negatív, hanem pozitív erkölcsi valóság.
A bosszúállás ebben az értelemben az igazságtalanság megszüntetése és érvénytelenítése büntetés által, és az igazságosság érvényesítése. A bosszúállás elmaradása esetén az igazság szenved csorbát, mert a gonosz bizonyulhat győztesnek. Ezt az emberi igazságérzet is így érzékeli. A bosszú nem feddés, és nem célja az ellenség erkölcsi megjobbítása, építése. Erkölcsi értelme az elégtétel, az igazság látható megnyilvánulása. Hamis az a kereszténynek nevezett felfogás, amely a bosszút erkölcsileg negatív valóságnak hirdeti. Az Újszövetség mindössze arra szólít fel, hogy „ne álljatok bosszút magatokért...)
„Hát Isten talán nem áll bosszút kiválasztottjaiért, akik hozzá kiáltanak éjjel-nappal, ha hosszan tűr is ügyükben? Mondom nektek, hogy bosszút áll értük hamar.” (Lukács 18:7)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!