Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás, ami szerint...

Van olyan vallás, ami szerint az ördög/ a sátán, vagy hasonló teremtette a világot, és az azért ilyen sz. R?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A sátánizmusnak, ha jól tudom, van ilyen irányzata.
2014. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
miért szar? Én jól elvagyok...
2014. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
A gnosztikusok, a manicheusok, a zoroasztriánusok ezt tanítják.
2014. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyent.
2014. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

A sz.R-ság nem a teremtésből fakad. De ha belegondolsz, a fejlődést az evolúciót a kín és szenvedés működteti. Mert az az életforma, amelyik jól érzi magát környezetében az nem fejlődik tovább. Példa rá a biogázfejlesztő baktérium. Ő az első szerves vegyülettel megjelent a földön, és azóta is végzi a dolgát mindenféle alkalmazkodás nélkül. A krumplibogár viszont tud alkalmazkodni környezetéhez, mert több generációja vált évente. S nála a kín az ami változásra készteti. A kín és a szenvedés viszont a biblia szerint is az ördög éltető eleme.

Az állatok a mai napig nem járnak templomba. Ebből következik, hogy isten, mint teremtő az ember szüleménye.

2014. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szerintem nem a világ szar, hanem az emberek hülyék, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Erre lehet vallást alapítani?
2014. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 FCs ***** válasza:
A biogáz baktériumból kiindulva, a krumplibogár fejlődését elemezve odáig eljutni, hogy Isten "csak kitaláció"... Hmm... Nem túl fantáziadús ateizmus.
2014. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 FCs ***** válasza:

A Sátán nem teremtő, hanem teremtmény. Isten teremtette őt is, a gond akkor kezdődött, amikor puccsot akart végrehajtani. Rácseszett... A pokol lett az ő és támogatónak helye. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne próbálkozna folyamatosan valamivel.

A másik: Ha a Sátán tudja, hogy van Isten, az ember miért tagadja?

2014. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ezt csak a hites emberek találták ki, mert kellett mire alapozni a hitet. A valóságban fordítva történt! A gonosz teremtette meg az emberek fejében istent. Hogy az ember tudjon különbséget tenni rossz és jó között. Mert ha nem ismernénk a jót, nem tudnánk annyit szenvedni a rossztól!
2014. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KovA1963 ***** válasza:

A világ abban hasonlatos az emberre, hogy annak is van hátsó fele.

És nem véletlen a hasonlatosság... nagyobbrészt tőlünk olyan amilyen.

Azért a világ a tükörképünk is... ha belenézünk és egy hátsó néz velünk szembe, akkor látjuk a lényeget.

Az ördög bennünk lakozik...

2014. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!