Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek is esélytelen az,...

Szerintetek is esélytelen az, hogy az élet magától jött létre?

Figyelt kérdés

"Annak az esélye, hogy egy DNS magától áll össze; 1 a 10^119 000-hez."

Walt Brown: In The Beginning, 12. oldal


Az egész látható világegyetem 10^28 hüvelyk átmérőjű.


-----------------------


Ezekről a dolgokról ebben az előadásban hallottam:

http://www.youtube.com/watch?v=mXgkbkgNEU4


Mást lejárató és szitkozódó beszólásoktól kíméljük meg egymást, köszönöm.



2014. febr. 25. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 selender ***** válasza:
Mi köze a DNS spontán összeállási esélyének a látható világegyetem méretéhez?
2014. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 fairi1 ***** válasza:
100%

"Annak az esélye, hogy egy DNS magától áll össze; 1 a 10^119 000-hez."


Ez a számolás a tipikus baromságok közé tartozik.

Az hogy egy adott DNS szakasz létrejöjjön vagy egy adott genom bázissorrendje kialakuljon azt próbálhatod kiszámolni, és kapsz egy irracionális kis valószínűséget és akkor kijelentheted ez megtörténjen véletlenül az lehetetlen.

És most jön a gond.


A természetben nem egy adott szekvenciának kell létrejönnie, hanem egy adott funkciónak, pontosabban egy funkció csoportnak.

Egy adott funkciót NEM csak EGYszekvencia kódolhat!!!!!!, hanem milliónyi. Egy adott funkciót sokféleképp megoldódhat, sokféleképp el lehet látni.Nem csak fehérje lehet enzim, hanem RNS, vagy kettő kombinálódhat. Nem csak DNS vagy RNS lehet információhordozó, hanem másféle megoldás is lehet,elég csak a PNS-re gondolni!!! [link]

Walt Brown számolási így nézve egy elképesztő nagy baromság!


Kérdést nézzük másféleképp.

vannak kérdések amire képtelenek vagyunk választ találni. Mi is az az élet? Mitől él az élő? ilyen dolgot hogy lehet megalkotni, vagy hogyan alakulhat ki?


Ezeknek a kérdések pontos értelmezése, probléma megértése, az itt előkerülő valószínűségek és a véletlen fogalma emberi értelmezőképesség határánál van. Ezenkivül technikai és tudománybeli problémák is vannak a valódi vizsgáláshoz.


Innentől nem csoda hogy előjön az őskori énünk, és egy huszárvágással a "nemtudom"-ot megszemélyesítjük és elnevezzük istennek.

isten lakhelye a nemtudás és megnemértés területe. Mikor megbuksz gondolkodásilag,érvelésileg,értelmezésileg, de nem mered ezt beismerni akkor mindig előmászik egy isten vagy több,és azok megtelepszenek itt.

2014. márc. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:

A Föld a ma már bizonyítottan létező gravitáció hatására jött létre, mégpedig úgy, hogy a kezdeti kődarabok az űrben a gravitáció segítségével egymáshoz tapadtak. A Nap egy óriási tömegű csillag, amely - szintén gravitációval - pályára állította maga körül a törmeléket, a port, az aszteroidákat, melyek később bolygókká olvadtak össze. Ha belenézel egy távcsőbe, a Fő Aszteroida-övben számos aszteroidát találsz, melyeken megtalálható az összes Földön ismert, élethez szükséges anyag. Kezdetben az aszteroidák a forró Földnek ütköztek (ugyebár ilyen elvétve még ma is van), így szállítva a vizet, szenet és más szerves anyagokat bolygónknak.

Ehhez nem kellett semmiféle Isten, puszta szerencsés véletlenek halmaza.

2014. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
0%

egy huszárvágással a "nemtudom"-ot megszemélyesítjük és elnevezzük istennek. 

isten lakhelye a nemtudás és megnemértés területe. Mikor megbuksz gondolkodásilag,érvelésileg,értelmezésileg, de nem mered ezt beismerni akkor mindig előmászik egy isten vagy több,és azok megtelepszenek itt.


egy huszárvágással a "nemtudom"-ot megszemélyesítjük és elnevezzük véletlennek. 

A véletlen lakhelye a nemtudás és megnemértés területe. Mikor megbuksz gondolkodásilag,érvelésileg,értelmezésileg, de nem mered ezt beismerni akkor mindig előmászik egy véletlen vagy több,és azok megtelepszenek itt.


Ha nem voltam elég intelligens, az csak azért van, mert a saját exkluzívitásodat  tükröztettem.

2014. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 fairi1 ***** válasza:
86%

"gy huszárvágással a "nemtudom"-ot megszemélyesítjük és elnevezzük véletlennek. "

ám a véletlennel elég jó lehet számolni, ha megvan a kellő háttér információ.Elég csak a valószínűség számításra gondolni

Istenre milyen képleted van,hogy tudok vele számolni???

isteni behatás egyenlő=kétszer sátán sugallat/angyali belátáss-gyök(emberi hülyeség)


Tudom a különbség megértéséhez kell egy bizonyos szintű értelem,de ahogy nézem benned nem lesz meg.

2014. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
0%

"ám a véletlennel elég jó lehet számolni, ha megvan a kellő háttér információ.Elég csak a valószínűség számításra gondolni Istenre milyen képleted van,hogy tudok vele számolni???


A valószínűségszámítás döntő próbája annak, hogy a teremtési beszámoló tényismeretből ered. A beszámoló 10 fő szakaszt sorol fel a következő sorrendben: 1. Kezdet. 2. Őskori sötét, nehéz gázokkal és vízzel borított föld. 3. Fény. 4. Kiterjedés, azaz atmoszféra. 5. Szárazföld nagy felületei. 6. Szárazföldi növények. 7. Nap, hold és csillagok láthatók a kiterjedés fölött, megkezdődnek az évszakok. 8. Tengeri szörnyek és repdeső teremtmények. 9. Vadon élő állatok és háziállatok, emlősök 10. Ember. A tudósok elismerik e szakaszok sorrendjének helyességét. Mennyi lehet a valószínűsége annak, hogy a Genezis írója csupán kitalálta ezt a sorrendet? Pontosan annyi, mintha találomra kiszedne valaki egy dobozból 1—10-ig terjedő számokat és emelkedő sorrendbe rakná azokat. Annak valószínűsége, hogy ezt első kísérletre sikerüljön kitalálni 1:3 628 800. Ezért nem realisztikus azt állítani, hogy az író, anélkül, hogy az arra vonatkozó tényeket ismerte volna, véletlenül a helyes sorrendbe rakta a fentebb felsorolt eseményeket.

Az evolúciós elmélet azonban kizárja a Teremtő létezését, ehelyett azt tartja, hogy a földi élet az élő szervezetek ősnemzése által jött létre, élettelen anyagból. De vajon létrejöhet-e élet irányítatlan kémiai reakciók során?


- Adjunk neki 1 milliárd évet (nem is volt ennyi idő a Föld kihűlésétől az élet megjelenéséig)

Ezekkel a feltételekkel az esély egy fehérje kialakulására: 10-65

Borel valószínűségi törvénye: a 10-50 valószínűségnél kisebb valószínűségű esemény lehetetlen esemény!


Dr. Carl Sagan: „Annak az esélye, hogy az élet kifejlődjön egy adott bolygón, mint a Föld 1 a 102,000,000,000-hoz. Tudod, hogy mekkora ez a szám? Ha le szeretnénk írni, 6.000 darab 300 oldalas könyvre lenne szükségünk. Ha valami tényleg lehetetlen akkor az az élet spontán létrejötte a galaxisban.”

2014. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:

Előttem szóló:


Bocs, de hogy lehetsz olyan szerencsétlenül elfuserált elméjű degenerált, hogy az evolúciót és abiogenezist egy kalap alá veszed?! Ennyi nulla tudás után, ne csodált, hogy a szavad értéke egyenlő a nagy büdös zéróval!!!!


Nyomod itt a nagy számokat, de közben abszolúte alap dolgokkal sem vagy tisztában, mint pl. a valószínűségszámítás.

2014. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:

És még azt mondják a "nagyon okos hívők", hogy az ateista ember eredendően agresszívabb, ingerlékenyebb, netalántán mentálisan sérült. Eleinte (mikor regisztráltam az oldalra) feleennyire sem voltam leamortizálódott bizonyos témákkal szemben, de még inkább bizonyos emberekkel szemben.

Valahogy senkinek se jut eszébe, hogy a vadállatot mi hozzuk ki a másikból, nem pedig spontán tör ki a személyből. Ez rám is igaz, tudnék mondani példákat, de legalább nem követem el újra és újra és újra ugyanazokat a hibákat, ellentétben egyesekkel.

2014. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:

"Dr. Carl Sagan: „Annak az esélye, hogy az élet kifejlődjön egy adott bolygón, mint a Föld 1 a 102,000,000,000-hoz. Tudod, hogy mekkora ez a szám?"


Te tudod, hogy hogy számolta ezt ki? 100%, hogy mindent figyelembe vett? Mi elméleteket gyártunk az eddig megismert és bizonyított dolgok felhasználásával, lehet hogy helyesen, lehet, hogy tévesen, vagy az is lehet, hogy csak félig meddig belekontárkodva az igazságba. Dr Carl Sagan miben tud többet a többi tudósnál, kutatónál? Ő ott volt 1 milliárd évvel a föld keletkezése után? Ő mindent ismer?

Egyébként meg utánanéztem egy kicsit a wikin:

"Sagan hitt a Drake-formula által jósoltakban, abban, hogy nagyszámú földönkívüli civilizáció jöhet létre a kozmoszban, de az ilyen civilizációk létére vontakozó bizonyítékok hiánya – az Enrico Fermi által leírt Fermi-paradoxon szerint – azt sugallja, hogy a technológiai civilizációk hamar elpusztítják önmagukat."

Az idézetben foglaltak szerinted nem ütköznek az állítólagos valószínűség-számításával?

2014. márc. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:

"Ezekkel a feltételekkel az esély egy fehérje kialakulására: 10-65

Borel valószínűségi törvénye: a 10-50 valószínűségnél kisebb valószínűségű esemény lehetetlen esemény! "


Ez a mindennapokban bizony igaz. Normális ember nem nagyon reménykedik abban sem, hogy 5-öse lesz a lottón, hisz ennek az esélye olyan csekély, hogy nem is érdemes vele számolni. Ennek ellenére sokan megveszik, de ők is csak abban bíznak, hogy talán majd egyszer, és adtak egy elméleti esélyt. Amiket te az előbb leírtál, az a valószínűség pedig sehol nincs a lottó 5-öséhez, ergo, a mindennapjainkban tényleg nem számolhatunk vele, tényleg figyelmen kívül hagyható ez a dolog.

De amennyiben ezt a teljesen jelentéktelen esélyt önkényesen mégsem dobod ki az ablakon, hanem mint egy objektív matematikus igenis számításba veszed, aztán felszorzod a végtelen tér nagyságával és a végtelen idővel, hirtelen elképzelhetővé válik, hogy a végtelenül kicsi szorzata a végtelenül nagy-al, az legalább 1 lesz. Azért legalább 1, mert valami történt, hisz itt vagyunk, ezt te sem tagadhatod le.


Történt egyszer régen, hogy egy Newton nevű fickó megfigyelte maga körül a fizikai törvényeket, a tárgyak mozgását, a sebességet, és rájött bizonyos örök törvényszerűségekre. Ezek a törvények pedig minden test mozgására felírhatók a földön, a sebességük, a gyorsulásuk a ráható erők függvényei, úgymint gravitáció ésatöbbi.

Aztán egy szép napon a csillagászok elkezdték ezekkel a törvényszerűségekkel számolni a bolygók mozgását, és hülyét kaptak, mert évtizedekig kutattak, de azok a fránya bolygók akkorsem akartak úgy mozogni, ahogy Newton mester törvényei szerint kellett volna nekik. Nagyon sokat agyaltak. Az egyik kitalálta, hogy rakjunk bele a képletbe az égitestek mozgása esetén egy együtthatót, és lám, mindjárt ki is jön a helyes eredmény. De a másik fogta a fejét, hogy mi az, hogy belerakunk egy együtthatót csak úgy, azt ám meg is kell indokolni, hogy dehát az miért kell oda. Megint ment az agyalás évekig, aztán egyszercsak egy bizonyos Albert Einsteinnek a számításai alapján leesett a tantusz. Minél nagyobb egy test sebesség, úgy nő a tömege is. Csak a mi kicsi földi viszonyaink közt földi sebességekkel ennek nincs semmi jelentősége, a tömegnövekedés gyakorlatilag teljesen észlelhetetlen, addig kozmikus szinten nagyon is van jelentősége, és ez meg is jelenik a relativitás elméletben. Forrás itt: [link] (Hogy ne az legyen, hogy ezt én találtam ki).

Ennek az egésznek az az értelme, hogy a relativitás elméletből fakadó dolgoknak ránk is van hatása, csak az annyira jelentéktelen, hogy egész nyugodtan tudományos megfontolások mentén totálisan figyelmen kívül hagyható a mindennapjainkban. Kozmikus szinten viszont ez a dolog bizony megkerülhetetlen, és egyáltalán nem elhanyagolható! Mindezt azért írtam csak le, hogy butaság venni a bátorságot, hogy ahogy írtad "az esély egy fehérje kialakulására: 10-65", hogy azt mondd, hogy ekkora esély már gyakorlatilag nulla, és évmilliárdok alatt 1 tökéletes lombikban sem jöhet létre majd semmi. Mi van, ha volt még 10-85-en "lombik program" a Földön kívül, és csak a Földön lett ebből valami, vagy esetleg még néhány tucat helyen és időben? Vajon ezzel is számolt Dr. Carl Sagan, ezt is belekalkulálta, vagy eleve kizárólag csak a Földből indult ki, ami máris hibás elmélethez vezethet a valószínűségszámítás vonalán. De ne bántsuk Sagan Urat, amit a Wikipédián olvastam róla, arról éppen az jön le, hogy nagyon is nyitott gondolkodású, és nem követne e el ilyen hibát. Ha mégis mondott ilyet, amit te állítasz, az valószínűleg a saját szövegkörnyezetében egész máshogy nézhet ki.

2014. márc. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!