Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek is esélytelen az,...

Szerintetek is esélytelen az, hogy az élet magától jött létre?

Figyelt kérdés

"Annak az esélye, hogy egy DNS magától áll össze; 1 a 10^119 000-hez."

Walt Brown: In The Beginning, 12. oldal


Az egész látható világegyetem 10^28 hüvelyk átmérőjű.


-----------------------


Ezekről a dolgokról ebben az előadásban hallottam:

http://www.youtube.com/watch?v=mXgkbkgNEU4


Mást lejárató és szitkozódó beszólásoktól kíméljük meg egymást, köszönöm.



2014. febr. 25. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem is esélytelen.A szám az mindig változik,nem lehet pontosan kiszámolni.Kivétel nélkül 10^50-nél nagyobb (amikor már matematikailag is lehetetlennek tartanak egy eseményt).
2014. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
85%

Ha kívánod, elmesélem, valójában hogyan is volt:

Hol volt, hol nem volt, a Földtörténet hajnalán, egy jóképű szénatom találkozott egy karcsú kis fiatal hidrogénatommal a mágneses és az elektromos erőterek villódzásában, amit csak a gravitációs mezők torzítottak el időnként.

Egymást meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt. Elektronjaik mámoros ölelésben egymásba fonódtak és édes vegyülésben szénhidrogénné egyesültek és az a gyönyörteljes nagyszerű pillanat örökre bevésődött az öreg Univerzum tudatalattijába, akinek nagyon tetszett ez a mindent elsöprő hatalmas szerelem és lehetővé tette, hogy a nagyszerű pillanat számtalanszor megismétlődjön. Igen ám, de egy irigy kis nitrogén vágyakozva nézte amazok nagy boldogságát és kérlelni kezdte az Univerzumot.

- Kedves öreg Univerzum! - mondta - légy olyan jó, és engedj be engem is közéjük, mert én is boldog akarok lenni. - Addig, addig kérlelte, míg az Univerzum beleegyezően bólintott. - Nem bánom, ha ennyire akarod, vagyis, hogy ennyire reagens vagy -.

Hát, valahogy így kezdődött, a többi meg ment magától, mint a karikacsapás.

2014. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem volt esélytelen. A földtörténet hajnalán minden adott volt arra, hogy létrejöhessen az élet.

A Föld egy bő milliárd év alatt lehűlt annyira, hogy a magas hőmérséklet se szabjon ennek határt.


Volt irdatlan nagy steril óceán. Benne szerves molekulák. A Nap akkoris sütött. Volt ultraibolya-sugárzás ami ezekbe a kezdetleges vegyületekbe új és új kódokat égetett, írta felül az előzőt, hozott létre újat és pusztította a régit.

Volt egy gigászi lombik, ami folyamatosan ringatózott, minden szükséges alkotóelem benne volt, és a napfény is ciklikusan érte.

Ezeken kívűl volt még egy nagyon fontos dolog, mégpedig a végtelen idő. A végtelen időben a végtelen óceánban egyszerre sok-sok millió "kísérlet" folyhatott párhuzamosan. Élet pedig biztos lehetsz, hogy nem egyszer jött létre. Létrejött itt, de megölte ami létrehozta (UV fény), létrejött ott, de nem tudott osztódni, hát elmúlt, és létrejött amott is, és ott sikerült megmaradnia és szaporodnia. Ezek a különböző vagy egytípusú lényecskék aztán majd kapcsolatba kerültek egymással, ették egymást és fejlődésnek indultak. Napenergia segítségével bontották a CO2-t, a szént és vizet magukba építették, ahogy minden mást is ami csak a rendelkezésükre állt, a fölösleges oxigént meg a légkörbe bocsátották és szennyezték vele környezetüket, ahogy azt kell. :)

2014. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
62%
Hát, ha belegondolunk, már az 50-es években is képesek voltak a tudósok olyan körülményeket teremteni, amelyek nagyon hasonlítottak a négymilliárd évvel ezelőtti Földön uralkodó körülményekre. E körülmények között a szervetlen összetevőkből szerves molekulák tömkelegei jöttek létre egy kétliteres lombikban egy hónap leforgása alatt. Akkor vajon mennyi szerves molekula jöhet létre pármillió hónap alatt egy kétezermilliószor millió (kétbilliárd) literes lombikban, ahol ráadásul folyamatosan változik is az oldott összetevők mennyisége, valamint a felszínt érő sugárzás minden jellemzője?
2014. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
Nyugtass meg vagy valami, de te ezt a két órás Hovindos agymenést komolyan végignézted? Ez vicc?
2014. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Az itt ismertett kísérlet gyönyörűen megcáfolja a kreós/ID-s valszám trükköket, dokumentált, való életből vett példát felhasználva. (Mielőtt valaki azzal jönne, hogy a tudósok befolyásolták a kísérletet, annak mondanám, hogy nem, itt nem az volt a lényeg, hogy valami külső beavatkozás nélkül létrejön, hanem az, hogy random kezdőtényezők is hozhatnak értelmes eredményt. Tudom, hogy a kísérletben nem DNS molekulák létrejöttének valószínűségszámítása a téma, de a központi érv lényegében ugyanaz. Valamilyen zavaros valszámbűvészkedés, amit aztán a való élet jól megcáfol.)


(Csak halkan mondom, hogy egészen jó leírásokkal szolgálhatunk a fehérjék létrejöttének modellezését illetően is. Ajánlanám itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo.. a 69. hozzászlást.)


De utánaolvastam egy kicsit ennek a bizonyos Walt Brown-nak. Nos, ahogy megszokhattuk, jó kreacionista szokás szerint úgy okoskodik bele a biológiába, hogy köze nincs a témához, a fickó mérnök. Mindemellett aktív Young Earth kreós, a hydroplate theory szószólója (amit "házon belül" Old Earth kreósék cáfolnak a lapjukban. :), ráadásul Brown azt állította, hogy soha nem állna ki ellene egy "evolucionista" sem írott vitában. Holott pont ő menekül a viták elől.


" Igen esélytelen. Érdekes módon, már számos tudós, aki korábban az evolúció elméletét vallotta, mára már teljesen másképp gondolkodik erről. Elismerték azt, hogy egy bonyolult életforma nem jöhetett létre magától, kellett lennie a személynek aki megalkotta mindezt."


Vannak ilyen tudósok, persze. Én személy szerint a mérnököket is tudósnak tartom, hiszen ők is tudományos területen alkotnak, márpedig mérnököknél rendszeres az ID-kór felbukkanása, úgyhogy abban igazad van, hogy vannak tudósok, akik támogatják az ID-t. (Azt már nem merném mondani, hogy igazi tudós támogatja a kreacionistákat, addig normális ember nem menne le.) A baj az, hogy biológusok között két kezemen meg tudnám számolni az ID-sek számát.


Ja és a 10 a huszonnyolcadikon hüvelyk az honnan jött?

2014. febr. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 openyoureye ***** válasza:
67%

1-nek:


"Ok, tegyük fel, hogy valami isten teremtett minket. De akkor őt ki teremtette? És az ő teremtőjét, és az övét... stb. Érted már a logikai bukfencet? "


- Ne haragudj, de te nem látod át jól a dolgokat. Amit említesz egyáltalán nem logikai bukfenc. A megértéshez csak annyit kell tenni, hogy behelyettesítjük az istent veled: Téged ki teremtet? És az anyádat... és az ő anyját? Stb egészen addig míg el nem jutunk az ősrobbanásig. Szóval ha téged teremthetett agy robbanás akkor akár az istent is.(és most vonatkoztassunk el a bibliai istentől) Tehát a logikai bukfenc nem is bukfenc, hisz isten is keletkezhetett az ősröbbanásból. Mennyivel logikusabb azt mondani, hogy az ősrobbanásból lett az ember, mint azt hogy akár milyen más lény, vagy létforma? Semmivel.



A másik dolog amivel nem értek egyet:



13-as hozzászólónak:


"Élet pedig biztos lehetsz, hogy nem egyszer jött létre. Létrejött itt, de megölte ami létrehozta (UV fény), létrejött ott, de nem tudott osztódni, hát elmúlt, és létrejött amott is, és ott sikerült megmaradnia és szaporodnia. Ezek a különböző vagy egytípusú lényecskék aztán majd kapcsolatba kerültek egymással, ették egymást és fejlődésnek indultak. "


- Ezek igencsak elnagyolt és elég viccesen hangzó állítások. Ha ki is alakul az első egysejtű, akkor annak már rögtön teljes létfenntartó rendszere is volt? Azaz tudott helyet változtatni, emészteni, kiválasztani, szaporodni, táplálkozni, energiát előállítani a felvett táplálékból...stb. Nos, ez elég különös lenne. Ez szerintem eléggé összetett működésre utal, melynek egyetlen alkotó eleme sem hiányozhat ahhoz hogy az élőlény fennmaradjon. Ezen bonyolult és nem utolsó sorban egymástól függő mechanizmusok kialaklulása józan gondolkodással elképzelhetetlen és kivitelezhetetlen. Az megint más, ha valaki ebben szeretne hinni, de ebben az esetben ne példálózzon a tudomány oldalán, hisz ez így logikátlan és tudománytalan is. Arról nem is beszélve, hogy míg az embernél el lehet mondani: tanult és tapasztalatot szerzett és így lett az ami, addig az első kialakult sejtnek se tapasztalata se semmi infója a világról, de elkezd táplálkozni, emészteni, szaporodni. A létfenntartó mechanizmus még érthető, talán meg is magyarázható, de miért akart volna osztódni? Ennek mi értelme van egy sejt életében? A fejlettebb élőlényeknél megmagyarázható a létfentartó ösztönnel, de egy amőbának mitől lenne ilyen ösztöne, mikor korábban sosem létezett?



És végül, hogy a kérdésre is válaszoljak:


- Természetesen magától semmi sem jön létre. Úgy ahogy a süteményt is meg kell sütni, az autót legyártani, a házat is fel kell építenie valakinek. De a Hovind videókat én sem tartom hitelesnek ;)

2014. febr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
75%

"Mennyivel logikusabb azt mondani, hogy az ősrobbanásból lett az ember, mint azt hogy akár milyen más lény, vagy létforma? Semmivel. "


A gond az, hogy senki nem mondta, hogy az ember lett az ősrobbanásból. Sőt, még a viszonylag egyszerű életformák megjelenésére is várni kellett jó néhány milliárd évet.

Akkor meg hogyan keletkezhetett volna egy még az embernél is végtelenszer fejlettebb, tökéletes lény a "Nagy Bumm"-ból?

2014. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 Szeressük egymást ***** válasza:
6%
Élő csak élőtől származhat.
2014. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
81%

"Élő csak élőtől származhat."

S az első élő kitől származik?

Vallásosoknál tényleg kötelező a józan paraszti ész teljes hiánya?

2014. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!