Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért támogatna...

A keresztények miért támogatnak egy hazug istent?

Figyelt kérdés

A keresztények istene igazságtalan és hazug, több helyen is betudom bizonyítani. Ez alapján is meglehet érteni...


https://www.youtube.com/watch?v=uzy7JZIf6JI&feature=player_e..



2013. aug. 23. 19:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
Agymosott zombikat minek akarsz meggyőzni?Itt már nem a vallásról van szó hanem hogy bibí úgyis én magyarázom meg jobban.Hülyék vagytok.:)De én jókat röhögtem.Már unalmas.
2013. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
de.. a vallásról van szó.. attól, hogy még nem tudsz hozzászólni az alacsony IQ hányadosod miatt, érdemleges válaszokkal... éés ha már azon mulatsz, hogy mások hozzászólnak megjegyzem normális válaszokkal,akkor neked is egy lerobbant humorérzéked lehet..
2013. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 A kérdező kommentje:

Karácsonyt önnepelhetem, mint a szeretet ünnepe, de elvetem a keresztény dolgokat. Húsvétot nem ünneplek.

Nem bőjtölök... De elvből nem értek egyet a hagyományokkal sem, tehát ez alapvetően az elveimmel ellenkezik : - Nekem senki ne mondja meg mikor és mit ünneplek, például a halottak napját elvből nem tartom meg akkor amikor a dátum szerint kellene.

2013. szept. 7. 21:20
 64/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ti keresztények : kiskorotokban megtanuljátok, hogy ha rosszak lesztek, és mertek valaha is kételkedni a keresztény isten létezésében, akkor a pokolla kerültök, és ott fogok elevenen megégni a pokol legforróbb bugyrában ! Na ne röhögtessetek !!"


Ez így ebben a formában hazugság. Hogy miért? Azért mert engem nem tanítottak kiskoromban ilyesmire. Mivel a szüleim soha nem voltak vallásosak. Sőt még templomi esküvőjük sem volt. Nem hogy Isten érdekelte volna őket. Sőt nagyon sok ember van akiket nem tanítottak ilyesmire hanem később lett hívő ember.

Az is hazugság hogy soha egyetlen keresztény sem kételkedett volna. Igen is kételkedni szoktak velem is meg történt az hogy kételkedtem nem is egyszer.

Na ezen viszont már tényleg röhöghetsz ha akarsz! :))))))


"Egyik probléma ott kezdődik, hogy ez a vallás megtiltja a gondolkodást... Egyszerűen tilos gondolkodnotok azon, hogy "biztos hogy létezik isten ?"


Ez már az elején elbukott dolog. Logika! Ha csak olyan emberek lennének hívőkké akik bele születtek a hívő családba s teszem azt kételkedni kezdenének majd elhagynák a hívő életet akkor hogyan lenne ennyi keresztény? Főleg úgy hogy vannak helyek ahol meg is ölik őket.

Mi van azokkal az emberekkel akik nem gondoltak Istenre csak később kezdtek el azon gondolkodni hogy még is csak van Isten?

Ő nekik is a vallás tiltotta meg a gondolkozást? Nem logikus.


"így gondolkodás nélkül elkezditek mondani a magatokét, az nélkül, hogy a másik felet megértenétek."


Te érted mi az hogy hinni valamiben és hinni valakiben? Érted hogy miért hisznek az emberek Istenben?


"Eleve az hogy jó és rossz teljesen relatív dolog, rosszul fogjátok fel az egészet... Ha van egy ember, aki például megöl saját kézzel 12 embert, azért, hogy megmentsen ezzel 500 emberi életet, az jó vagy rossz ? Ölt, de azért ölt, hogy jót cselekedjen..."


Ez néző pont kérdése. Te megölnéd a gyerekedet hogy megmentsed azt az 500 embert?

Milyen szempontból nézzük azt hogy mi a jó és mi a rossz? Ez dönt el mindent.

Megölnéd a gyerekedet hogy megments 1000 embert? Vagy 2000-ret.


"Biblia nélkül sokkal jobb embereket lehet nevelni, akiket megtanítok a jóra, de nem tiltom meg nekik a gondolkodást..."


Tedd azt! Az állam is próbálkozik vele. Majd számolj be az eredményekről.


"Ti keresztények örök félelemben éltek mert a pokolba kerültök/nem támadtok majd fel..."


Érted azt hogy mit jelent a kegyelem a megváltás ,Krisztus kiontott vére?


"Ha odafordítod a másik orcádat is, megfogsz halni, és elfognak nyomni, az a helyes, ha visszavágsz, és soha többé nem fognak bántani, persze te se bánts ok nélkül másokat."


Így is elvagyunk nyomva. Adó adó hátán. Soroljam?

Rámtámad - visszaadom - sikerült legyőznöm - a vesztes fél meg bosszút áll - megkésel ,lelő ,jön a haverjaival és agyonver.

Mert az ember ugye az nem olyan hogy bosszút álljon vagy a sérelmét megtorolja. Ilyen soha nem történik?

Mi az az ok amiért lehet valakit bántani? Mi alapján döntik el? Mi a mérték?


"Ne ölj... Mi az hogy ne ölj ? Ha okom van rá igen is ölök, ha az kell az éeltben maradáshoz, és azt tanítom sose legyél áldozat, persze ok nélkül ne ölj."


Igen! Katonák beássák magukat egy területen hogy rejtőzködve maradjanak nagyon fontos hogy ne fedezzék fel őket. Gyerekek jönnek és pont ott kezdenek játszani. Egyre valószínűbb hogy felfedezik őket.

Megöljük a gyerekeket? De akkor azzal együtt kell élni.

Megint csak az a kérdés mi az az ok ami miatt ölni lehet és ki dönti el?


"Ne lopj... Ha az életem múlik rajta, szerintem igen is ellophatsz mondjuk 5 szem zsömlét, ha már minden mást megtettél, de nem jutsz élelemhez"


Az meddig elég az életben maradáshoz? Aztán mi lesz? Lopsz tovább?

Megélhetési bűnözés? Remek ,mi jön még?


"Ne hazudj... Igen is hazudni KELL az életben, aki csak igazat mond, az egyszerűen elpusztul..."


Van benne valami. Különben nem választanák újra a politikusokat és nem vennénk meg azt a rengeteg vackot amit árulnak. Csak azt nem értem hogy miért esik rosszul amikor rájövök hogy hazudtak nekem. Te biztosan lazán veszed a dolgot de engem zavar.


Persze csak akkor kell hazudni, ha muszáj, de néha nem lehet igazat mondani, például ha vallatnak egy kínzókamrában, ahol kiakarják deríteni a 40 társad pozícióját, igen is nem fogok hazudni, mert ezzel megmentek 40 életet..."


Ezt olvasd csak el figyelmesen. Biztos ezt akartad írni?


"Ne paráználkodj.. Miért ne ? (semmilyen reális oka nincs, hogy ne paráználkodjak, ha mindent megteszek a védekezéssel kapcoslatban )."


Egy nő megölte a férjét mert az félrelépett. Egy férj megölte a feleségét mert az félre lépett.

Oké ez nem reális ok. Elvégre nem mindenki tesz ilyet. Bár van olyan aki a szeretőt is megöli. De még mindig ott van az érzelmi háttér amit szinte állandóan kihagynak. A lelkik gyötrődés. Hogy csak azért csábított el hogy megkapjon csak a testem kellett neki. Oké ez a hozzá állás többnyire a nőknél van. Na de fájdalmat okoznak ezzel annak a személynek ,lelki fájdalmat. De hol marad a szeretet teljes bensőséges intim kapcsolat.

Nem is sorolom....


"És eleve a történetek szürreálisak, és meseszerűek, nem lehet komolyan venni őket."


Te nem is veszed őket komolyan. Szerintem meg épp azért Isten hogy ilyeneket is képes legyen megcsinálni. Sőt a halál felett is hatalma legyen.


"(persze ezek csak tanító jellegűek szerintetek, de ha ez tanító jellegű szerintetek, érvelhetek az mellett, hogy akkor Jehova is csak a "tanító jellegű mese" része, így isten sem létezik, csak a szabályok, amiket emberek gyártottak le valamilyen céllal)"


Ja hogy Jehova. Nos ezeket a kérdéseket Jehova tanúinak tedd fel.


"Mi az a lélek ? Ha van lélek mi a szerepe ? Hogyan hat a fizikai valóra a lélek ?"


A lélek az a része az embernek amivel képes szeretetet érezni. Képes szépséget találni a művészetben vagy a naplementében. Képes megszánni egy beteget és segíteni rajta. Stb.

Hogyan hat a fizikai valóra. Volt már úgy hogy a kocsi elé szalad egy állat és te nem akartad elütni? Fékeztél. Pl. Így is hathat a fizikai valódra.


"Ha isten mindent tud minek állít próba alá, már a próba előtt tudja elbukom-e vagy nem, mivel mindent tud... ha korlátlan a hatalma, miért nem köp egyet, és pusztítja el a világban található rosszat ?"


A gonoszság azért létezik még a világban mert még nem jött el az idő hogy eltöröltessék. De amikor eljön az idő akkor megteszi.

Mert Isten a szeretet de egyben igazságos is és a bűnt nem hadja büntetlenül.

Igen Isten mindent tud. De az embernek szabad akaratot adott. Ádámot és Évát is próba elé állította. Azért hogy szabad akaratukból döntsék el hogy mit csinálnak. Tudták hogy nem szabad annak a fának a gyümölcséhez nyúlni még is megtették. Szabad akaratukból.

Az ember úgy lett megteremtve hogy képes legyen megfelelni Isten elvárásának. De döntést hozott.

2013. szept. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
Látom pofázni azt tudtok,de bizonyítani semmit sem.
2013. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
sajnos nem tehet senki arról, hogy nehéz felfogásúak vagytok... ezzel meg kell tanulni együtt élni :) reméljük nem halsz bele a saját hülyeségedbe.. :) sok sikert! ;)
2013. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Tudod hányan akarták már bebizonyítani azt,hogy Isten hazug,hogy nem létezik,hogy igazságtalan, stb.rengetegen! Már az Jézus korában is ezt akarták. Akkor csodálkozol,hogy napjainkban ez van ami van?

Gondolkozz!

Csak egy példát mondok... Mit művelt a kommunizmus? És sikerült neki?

Templomokat döntöttek le, papokat kínoztak halálra,ember tömegeket próbáltak elzárni Istentől..

Kérdem én, sikerült nekik?

Nem hiszem! A Biblia még él, és ugyanakkor Isten is az emberek szívében...még a tiédben is kedves kérdező,mert,ha nem így lett volna akkor nem született volna meg ez a kérdés soha.

Gondold át!

Jó éjt..

2013. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
Na majd ha lekerültök hozzám a pokolba szénné pirítom a retkes valagatokat meg a borsónyi agyatokat!:)
2013. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
A kigyó ezt mondta meg azt höbölöbö..egy kigyó mióta tud egyáltalán beszélni??
2013. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A bábúk mióta tudnak beszélni? Azok a bábúk amelyeket a hasbeszélők használnak.

2013. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!