Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért támogatna...

A keresztények miért támogatnak egy hazug istent?

Figyelt kérdés

A keresztények istene igazságtalan és hazug, több helyen is betudom bizonyítani. Ez alapján is meglehet érteni...


https://www.youtube.com/watch?v=uzy7JZIf6JI&feature=player_e..



2013. aug. 23. 19:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:
Értem mire akartok kilyukadni, de csak részben hazudott a kígyó. Ha úgy vesszük azzal igazat mondott, hogy mindennek tudói lesznek. Isten ha úgy vesszük hazudott, amikor ezt nem mondta el nekik...
2013. aug. 24. 22:01
 32/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ha isten mindenható, látta a jövőt, még a teremtése előtt, és tudta, hogy az a sorsuk, hogy enni fognak a fáról, tehát mindent tudatosan tett. Tudatosan kínozta meg a teremtményeit is."


De mi a helyzet akkor ha nem nézte meg előre a jövőt? De úgy is dönthetett volna az ember hogy nem szakít a fa gyümölcséből. Ha nem teremti meg nem is következhet be. Amíg nem valóság addig csak fikció. Ez már a szabad akarat területe.


"Igen, nem hiszek valamiben, de vagyok annyira intelligens, hogy nem tartom a saját véleményemet a tökéletes igazságnak, elképzelhetőnek tartom, hogy én tévedek, ezért várom a válaszokat, hisz minden ember célja, hogy megtudja az "igazat" .


Az igazság a következő az emberek meghalnak.

2013. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 A kérdező kommentje:
Meghalnak. Mondjuk én nem hiszek a bibliában. Régen hithű keresztény voltam, aztán ateista lettem, aztán spirituális úton haladtam tovább. Csak Istennel (bibliai istennel) elvi alapon nem értek egyet, sok dologban. A biblia és a kereszténység nem egy helyes út. Csak bezárja az emberi elmét, és elnyom, hosszú távon pedig elpusztít és rabszolgává tesz.
2013. aug. 24. 22:07
 34/72 anonim ***** válasza:

Egyszerűsítsd le:

Isten azt mondta, hogy meghalnak ha esznek belőle.

Meghaltak? Igen. Hazudott? Nem.

Kígyó azt mondta, hogy nem halnak meg, és mindenek tudói lesznek.

Meghaltak? Igen. Hazudott? Igen. Mindenek tudói lettek? Igen. Hazudott? Nem.

Tehát összesítve Isten nem hazudott, a kígyó viszont hazudott is, de igazat is mondott.

Tudod, van egy olyan mondás, hogy mondj igazat 4 szer, és hazudj 5 ére, mert akkor biztos elhiszik.

2013. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mondjuk én nem hiszek a bibliában."


Ez nem új infó!


"Csak Istennel (bibliai istennel) elvi alapon nem értek egyet, sok dologban."


Mik lennének azok a dolgok?


"Csak bezárja az emberi elmét, és elnyom, hosszú távon pedig elpusztít és rabszolgává tesz."


Kíváncsian várom az elemzésedet.

2013. aug. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 Tallinn válasza:
ahozképest hogy ateista vagy nagyon sokat foglalkozol ezzel a isten témával.
2013. aug. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
Ez a helyes gondolkodás...
2013. aug. 27. 22:00
 38/72 anonim ***** válasza:
Isten az embernek önakaratot adott, vagyis saját gondolkodásmódjukat, eszméjüket követhetik, lehet véleményük, dönthetnek bizonyos dolgokban... Éppen ezért ettek a tiltott gyümölcsből, mert lehetőségük volt arra, hogy döntsenek a jó és rossz között.. Isten próbák elé állítja az embereket, és van aki "megbukik" rajtuk, van aki nem... A helyzet az, hogy Ádám és Éva megbuktak ezen a "teszten", amiért vállalniuk kell a felelősséget.. Ha úgy vesszük, akkor ebből tanulhatnak az emberek, mint ahogy minden hibájukból tanulnak (ha mégsem, akkor újra elbuknak, addig amíg meg nem térnek.., ami lehet, hogy nem következik be..)
2013. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim válasza:
Nem nézem meg a videót. Én se támadom az ateistákat vagy a tököm tudja milyen vallásúakat leszarom őket mert nem az én dolgom. Én hiszek az egy Istenben!! Felőlem aztán bárki bármit mondhat én HISZEK :-) Isten nélkül nincs élet, nincs segítség, ő a legjobb barátod a bajban. Ha valaki nem keresztény akkor éljen úgy, egészségére. De a mi ISTENÜNKET ne támadják és ne mondjanak olyanokat hogy hazug amikor az a sátán!!! Pontozhattok le nyugodtan ;-)
2013. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hidd el nekem,hogy az a hazug isten egy nap megfizeti neked mind azt amivel tartózik neked.

szerinted mi a jobb döntés? Higgyél és ne legyen igaz, ne létezzen Isten, vagy ne higgyél és legyen Isten? Szerintem az utóbbi a helyes döntés. Nem szeretnélek befolyásolni de gondold át jól mert ha nekem van igazam akkor....

2013. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!