Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem kedvelik Nietzschét?

Figyelt kérdés
Illetve nem is merik olvasni,hiszen a keresztény nyájerkölcsöt állítja pellengérre és sokan magukra ismernek,ezért a filozófiáját is gyűlölik,bármilyen nagy dolgokat mond. A keresztények ezt a hozzáállást nem érzik szánalmasnak?
2013. aug. 13. 11:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
66%
Most bizonyára jön valaki ezzel az Isten és Nietzsche halott mondással, de azt elfelejtik, hogy az egyikük legalább bizonyíthatóan élt, létezett.
2013. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy szánalmasnak éreznék a hozzáállást, hiszen ha annak éreznék, nem tekintenék sajátjukénak. Legalábbis szerintem kevés ember akar magának szánalmas világnézetet.
2013. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
62%

Ezt a keresztényeket (és a kérdező gyakorta Jézust is becsméreli) ostobán fikázó hozzáállást tekintem szánalmasnak, jelentettem is, mert a kérdező csak sértegetni és veszekedni akar, képtelen egy értelmes kérdést is kihozni magából, ill. az ostoba kérdés fölötti veszekedést élvezi, unalmában hátradőlve a fotelben.

Sok keresztényt ismerek, aki ismeri Nietzschét, de nincs kedvem itt kifejteni miért tanulságos a filozófiája és az élete is.

2013. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 schocko ***** válasza:
70%
Mert megölte Istent...
2013. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
39%

Mert okosabb vagyok nála és látom a logikátlanságait.

Te ezzel a minimális ésszel nem fogod kérdező, neked csak ennyire futja, amiket itt szoktál előadni. Nietzshét csak azok kedvelik, akik vagy képtelenek az önálló gondolkodásra és birkák, vagy szembe vannak fordulva Istennel és nekik is kell valami, ami okosnak tűnik.

2013. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

3-as! A válaszod a "megmondalak az anyukámnak,hogy..." szinten van.

5-ös!Nem vagy okosabb,mint Nietzsche! Nietzschét olvasva sokkal erősebben rajzolódnak a kereszténység visszásságai,egyéniséget romboló nyájszelleme. Ezt pontosan leírja. Ez persze,hogy rosszul esik neked,hiszen találva érzed magad...ez van.

2013. aug. 13. 12:08
 7/42 anonim ***** válasza:
47%
Mert a keresztények mindenkit utálnak és hülyének tartanak, aki nem ért velük egyet. Stephen Hawkingra is rámondták hogy fogyatékos, mert kijelentette hogy nincs Isten, holott több intellektussal rendelkezik, mint az összes vallásos imádkozósáska együttvéve :)
2013. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
40%

3-as dedószintes vagyok, igen, mivel a modik - könyörületből - nem törölték az egyértelműen kereszténygyűlölő kérdését, akkor mondom, amit a kisdedóvóban tanultam:


Nietzsche figyelemreméltó filozófus. Hitler kedvence volt. Übermensch elméletéhez praktikus volt

[link]


Talán a legjobban ő értette meg -racionális filozófikus megközelítéssel, nem átéléssel, ahogy a hívők - a kereszténységet. Igen, jól tetszett hallani Übermensch kérdezőcskénk. Ő.

És ki akarta irtani a világból a kereszténységet -(nos ezért van oly közel kérdezőnk és a ketesztéyngyűlölők szőrös szívéhez)


Egyszer, egy szép napon, mikor az utcán sétált, egy kocsis a lovát durván ütötte -verte odarohant, feltört a RÉSZVÉT benne, a ló nyakába borult zokogva. Megértette MIT TETT, MIT AKART TENNI - és összeroppant a súlya alatt. 100%-ban összeomlott hazatérése után teljesen megőrült, soha többet nem tért vissza ép elméje.


Kövesd őt, kedves kereszténygyűlölő kérdező, a többi kereszténygyűlölővel együtt!

majd viszünk nektek vaníliás pudingot- részvétből.

2013. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
8-as, Nietzsche nem akart senkit kiirtani...
2013. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
... csak ő a kereszténységet
2013. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!