Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok a keresztények, akik...

Azok a keresztények, akik szerint az evolúció igaz, azt azért tartják igaznak, mert a tudomány azt állítja?

Figyelt kérdés
Illetve mi az, ami igazzá teszi előttetek. Kérlek titeket, CSAK keresztény hívő válaszát szeretném olvasni, ne haragudjatok.
2013. júl. 12. 21:05
1 2 3
 1/24 Pendulum92 ***** válasza:
96%

Én hiszek egy Istenben, de nem annak a hagyományos felfogásában. Véleményem szerint az evolúció és a keresztény vallás összeegyeztethető. Sőt, Isten előrelátását és ötletességét is mutatja.


Úgy értem, a hagyományos keresztény filozófia nem zárja ki az evolúciót, mert az nem értelmezi szó szerint a bilibát, inkább mélyebb értelmet keres benne.

Viszont a bibliát szó szerint értelmező kreacionista "eszme" nem egyeztethető össze vele.



Ha érdekel az istenképem, írj privit.

2013. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Véleményem szerint a bibliai teremtéstörténet csak jelképes dolog, egy metafóra. Nem is értem, hogy képes valaki szó szerint venni.
2013. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Én először a teremtéstörténetet hallottam gyerekkoromban,és olyan meseszerűnek tűnt. Hittem is ,meg nem is. Aztán tanultam az evolúciót és akkor villámlásszerűen "megvilágosodtam" -hiszen ez van a Bibliában is, csak más léptékkel! Nekem az evolúcióelmélet volt a bizonyíték :) Mert én is , mint Tamás, néha csak akkor tudok hinni, ha látom:)
2013. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Az a tény, hogy a Biblia szinte semmit sem előlegez meg a modern tudományból, engem megerősít abban, hogy nem lehet isteni eredetű. Innentől kezdve lényegtelen mit ír a Biblia szerintem. De attól még hiszek Istenben vagy vmi felsőbb hatalomban.
2013. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mindenekelőtt köszönöm mindannyitoknak a válaszotokat!


Kedves 1-ső!

Értelek, ezzel nem vagy egyedül. Viszont kíváncsi lennék, hogy hogyan egyezteted össze azt, hogy a Biblia szerint az ember hozta be a halált a világba, míg a másik oldal szerint a halál hozta be az embert a világba. A Biblia szerint a teremtésnél előbb lettek a növények, majd a Nap, aztán a rovarok. Míg a másik oldal szerint előbb a Nap volt, aztán a növények, majd a rovarok. A Biblia szerint 6 nap alatt lett minden, míg a tudomány mai álláspontja szerint hosszú évmilliók alatt ment végbe mindez. A Biblia szerinti leírás összeegyeztethetetlen szerintem a mai kor divatos felfogásával, ha úgy tetszik, a tudomány álláspontjával.


Kedves 2-es!

Biztos te is észrevetted, de nem válaszoltál a kérdésemre.


Kedves 3-as!

Szegről-végről neked is szól az első válaszolóhoz intézett szavaim. Külön kiemelném egy mondatodat: „Mert én is , mint Tamás, néha csak akkor tudok hinni, ha látom:)”

Megkérdezhetem, hogy te az evolúciót mikor és hol láttad a saját szemeddel? Te szerintem egy „végterméket” látsz, az, hogy miképpen jött létre nem láthattad.


4-es! Melyik része nem volt érthető? Ha elkerülte volna a figyelmedet, megismételném: „Kérlek titeket, CSAK keresztény hívő válaszát szeretném olvasni, ne haragudjatok.”

2013. júl. 13. 15:53
 6/24 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az, hogy vázoljátok, mi az istenképetek, és hogyan egyeztethető össze a Biblia az evolúcióval. A kérdés az, hogy mi alapján hisztek keresztényként az evolúcióban? Úgy is kérdezhetném, hogy mi győzött meg titeket arról, hogy az evolúció igaz?
2013. júl. 13. 20:33
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia

Nos én a kreacionizmus és az evolúció között vagyok, ha nem lenne internet rengeteg könyvet kéne olvasnom hogy eleget keresgéljek, igazából mindkettőre jó okok vannak.

Nekem az a bajom hogy sok ateista nem tud a dobozon kívül gondolkodni ezen a téren. Szóval volt a nagy bumm, megalakult a világ. És mi van ha Isten csinálta a nagy bummot?

Igen azért hisznek mert a tudomány azt mondja. Mi másért?

Akik evolucionista keresztények azok a teremtés történetét vagy jelképesen, metaforaként veszik, vagy valahogy máshogy magyarázzák bele hogy igenis kompatibilis


Nem az a kérdés hogy kreacionizmus vagy nagy bumm hanem hogy Krisztus tényleg eljött értünk?!

Bármit is mondanak az ateisták, a tudománnyal nem lehet bizonyítani hogy nincs Isten, logikús módon sem, hiszen Isten magasabb mint mi, nem csak a mi dimenzióknak a határai vannak rá kiszabva.

2013. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az evolúció nem teljesen igaz.

Az ember nem a majomból fejlődött, hanem Isten képére és hasonlatosságára.

Én a legfontosabbnak azt tartom, hogy Isten az emberben a saját lelkét lehelte, és ezt nem tette meg semelyik másik teremtményével.

Az emberen kívüli evolucionizmus összeegyeztethető a kreacionizmussal szerintem.

2013. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Én a legfontosabbnak azt tartom, hogy Isten az emberben a saját lelkét lehelte, és ezt nem tette meg semelyik másik teremtményével."


Ezt azért én így nem állítanám.


21. És oda vesze minden földön járó test, madár, barom, vad, és a földön nyüzsgő minden csúszó-mászó állat; és minden ember.

22. Mindaz, a minek orrában élő lélek lehellete vala, a szárazon valók közűl mind meghala.

Mózes I. könyve 7. rész

2013. júl. 20. 22:36
 10/24 A kérdező kommentje:

"Az evolúció nem teljesen igaz.

Az ember nem a majomból fejlődött, hanem Isten képére és hasonlatosságára."


Ezt hogyan értsem? Akkor most van evolúció, vagy nincs szerinted? Ha van, akkor az ember kifejlődött. Ha nincs, akkor Isten teremtett meg minket ilyennek.


A kérdés, hogy aki hiszi az evolúciót, az azért hiszi, mert a tudomány ezt állítja? Én úgy vélem, hogy senkinek nincs egyéb olyan bizonyíték a kezében, ami alátámasztaná a hitét, csupán a tudomány szava, azt vajon mérlegelte-e, hogy a tudomány szerint a világnak nincs szüksége Istenre? Nem volt szüksége, mikor kialakult, és nincs szüksége, hogy létezik a világ. A tudomány ezt állítja. Tehát egy olyan valami alapján hiszik az evolúciót, miközben hiszik Istent, ami határozottan tagadja Isten létezését.

2013. júl. 20. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!