Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok a keresztények, akik...

Azok a keresztények, akik szerint az evolúció igaz, azt azért tartják igaznak, mert a tudomány azt állítja?

Figyelt kérdés
Illetve mi az, ami igazzá teszi előttetek. Kérlek titeket, CSAK keresztény hívő válaszát szeretném olvasni, ne haragudjatok.
2013. júl. 12. 21:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A nagy bummban megint csak nem hinni kell, az egy elmélet, hinni csak a teremtéstörténetben lehet. Egyébként még mindig nem fogom fel, hogy mi köze van az evolúciónak a világ keletkezéséhez, de ez legyen inkább a te bajod.
2013. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Nos lehet hogy nem vagyok "eléggé" keresztény már ha lehet ilyet mondani...de nálam ez úgy néz ki, hogy az evolúciónak a napról növényekről szóló része igaz míg a Bibliának ezen része nem. Az evolúció ugye azt mutatja hogy a majmokból fejlődtünk ami szerintem részben igaz, de az utolsó simítást Isten vitte véghez amikor 2 majom-ember szerüségből létre hozta Ádámot és Évát, tehát a Bibliának ezen része, hogy Ádámból lett Éva stb. nem teljesen igaz. :)
2013. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nyilván azért tartják. Érdekes módon Jézus,

Pál apostol és mindenki más is szó szerint vette annó és ebből vezeti le a levelei nagy részének üzenetét is Pál, egyáltalán nem képletesen érti, enélkül értelmét is veszti

a szöveg pl:


"Mert ha az EGYNEK bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

Bizonyára azért, miképpen EGYNEK bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképpen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása.

Mert miképpen EGY EMBERNEK ENGEDETLENSÉGE ÁLTAL sokan bűnösökké lettek: azonképpen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek.."

2013. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Az evolúció ugye azt mutatja hogy a majmokból fejlődtünk ami szerintem részben igaz,..."


Ilyen nincs, én nem hiszem el, itt tényleg SENKI nem járt általános iskolába? Soha, ismétlem SOHA senki nem mondta, hogy az ember a majmoktól származik! Semmi közünk nincs a majmokhoz evolúciós szemszögből. Volt egy közös őse a majmoknak és az emberféléknek. Ennél a közös ősnél 2 felé ágazott tovább a fejlődés: a majmok és az előemberek (ősemberek majd emberek) irányába. Ha a mai majmokat bezárnád valami rezervátumba, akkor várhatnál bármeddig, nem fejlődne ki belőlük ember soha.

2013. júl. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!