Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Elmondanátok az felfogá...

Hívők! Elmondanátok az felfogásotokat?

Figyelt kérdés

Ateistaként nem járok a vallás topikba,mert ez a hívőknek van fenntartva.de mikor néha csak úgy átfutok a friss kérdések közt,aránylag sok olyan kérdést látok hogy az evolúció így hülyeség,az evolúció úgy hülyeség,a tudomány megbízhatatlan és hülyeségeket tanít,valamint nincs jelentősége annak amit a tudósok mondanak.Nos itt főleg az utolsóra térnék ki:Nincs jelentősége annak amit a tudomány mond.


Miért?


Miért lenne alacsonyabb bizonyító ereje egy tudományos felvetésnek mely bizonyítékokkal van alátámasztva,mint egy könyvnek.Miért?



2013. jan. 22. 16:09
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Javítás:"elmondanátok a felfogásotokat"
2013. jan. 22. 16:11
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Nos, azt gondolom, az ilyen kérdések azért ilyen gyakoriak errefelé, mert EZEN AZ OLDALON (és még Facebookon, 9gag-en is) igen "agresszív" ateisták vannak. A valóságban mondjuk nem annyira jellemző ez, de nagyon gyakran már-már gusztustalan vicceket is űznek - nem a vallásokból, hanem pl. a múltkor valaki posztját láttam Facebookon - magából Jézusból is. Valóban semmi "művészi" nem volt a képben, giccsnek is nevetséges lett volna... Ennek ellenére, mondom, szó szerint gusztustalan volt az adott poszt, és nem mellesleg gúnyos, felszínes, meg minden rusnyaság, amit csak el lehet mondani erről... Szóval, itt meg ugyanígy provokatív kérdések vannak, és az általad említett kérdések azt gondolom, erre adott, néha nem teljesen végiggondolt reakciók. Bár az is igaz, nem érthetem, hogy más miért tesz fel kérdést, ez egyféle "találgatás" volt csak részemről.


Egyébként, én magam természettudományos szakon tanulok, és így nyilván meghallgatom mindkét oldalt (és megérteni is megpróbálom :P), és meggyőződésből vagyok keresztény. Nos, megértheted, nekem a saját életemben voltak olyan tapasztalataim, ami miatt hiszek, és ezért én elsődlegesnek fogom fel a Bibliában írtakat. (Ez meg a "Miért lenne alacsonyabb bizonyító ereje egy tudományos felvetésnek mely bizonyítékokkal van alátámasztva,mint egy könyvnek.Miért?" kérdésedre volt válasz; számomra azért van "alacsonyabb bizonyító ereje", mert... hiszek. :D Na jó, talán nem volt túl érthető. Mindenesetre a magam nevében írtam, mások indíttatásait nem ismerhetem ugyanis.)

2013. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

"számomra azért van "alacsonyabb bizonyító ereje", mert... hiszek. :D"


őszinte válasz!

a kérdező pedig szerintem arra akart kitérni, hogy egyesek miért használják fel érvként a hitüket, meggyőződésüket, ha hiányoznak a bizonyítékaik

2013. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 yuda ***** válasza:
100%

Ha valóban érdekel a dolog és szánsz rá pár percet, mutatok ide, az oldalra vonatkozó linket, ami elvezet gyakorlatilag ugyanilyen kérdésekhez, amit már előtted mások kiírtak.

Más szavakkal: amikor kiírod a kérdésed, akkor az oldal "robotja" automatikusan feldob egy ablakot, amit ha kellő részletességgel átnézel, akkor meglátod, mások sokszor ugyanezt már megkérdezték, így teljesen felesleges ezredszer feltenni a kérdést:

Íme a link, ami 2 mp-embe került.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=evol%FAci%F3..

2013. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem a tudománynak nincs jelentőssége. Hanem amit magukat Istennek képzelő egyedek belemagyaráznak tévesen.

Egyébként hidd el, hogy nem úgy tellik a napunk, hogy a tudás ellen szervezkedünk és mindenkit keresztre szeretnénk feszíteni.

Gondolom ezek a kérdések akkor jellenek meg, amikor valaki előszőr kezd tanulni vagy a Bibliáról vagy az Evolúcióról.

De bármilyen hír, sérelem kiválthatja az ilyen kérdéseket és mellé társult furcsa viselkedést.

2013. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Én szerintem jó kérdés és jogos.


Katolikusként én így tudom:

A teremtés könyvét (és szinte az egész ó szövetséget) képletesen kell értelmezni. Tehát annyi a lényeg az egészből, hogy Isten megteremtette a világot, a többi az csak mese. Még a akik tanítják nekem Domonkos nővérek azok is azt mondják, hogy a "big bum" és a Darwin féle evulúció is megtörtént, csak az egésznek az eredetét, hogy a világ az lett, az Isten által keletkezett. A folyamat, ami a Bibliában van erről az fikció. Én is az evulúcióban és a big bummban hiszek, de mellette abban is, hogy mind ez Istennek a műve.

Katolikus egyházi személyek (és szerintem a protestáns testvérek közül is) is foglalkoznak ilyenfajta kutatásokkal, csak azt már nem tudom, hogy hol.

2013. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
55%
ui.: szerintem nem volt agresszív kérdés.
2013. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%
Katolikus vagyok és Én is úgy gondolom,mint a 7. válaszoló.
2013. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

higgyétek el sokféle könyvet elolvastam ezzel kapcsolatban.


És vannak tudósok akiknek nem egyezik még egymással sem a véleményük.

Míg az egyikük abszolút kizárja a teremtő létezését, addig egy másik nem tudja elképzelni az élet keletkezését nélküle


Azt pedig szomorúan olvasom, hogy maguk az egyházban forgolódó személyek az evolúciót nem zárják ki, sőt...támogatják.


Érdekes megjegyezni, hogy még az evolúció legismertebb szószólója, Charles Darwin is utalt elméletének ismeretes korlátaira. A fajok eredete c. művének zárószavában írta: „Nagyszerűség van ebben a felfogásban, amely szerint a Teremtő az életet a maga különböző erőivel eredetileg csak néhány vagy csak egyetlenegy formába lehelte bele.”3 Ily módon az élet keletkezésének témáját ténylegesen nyitva hagyta további megfontolások számára.



Az ember és a majmok közti szakadék

Egy nemrégiben végzett DNS-elemzésből kiderült, hogy a csimpánzok és az orangutánok, valamint a csuklyásmajmok és a bundermajmok genetikai felépítése nem hasonlít annyira az emberéhez, mint ahogy azt a tudósok korábban gondolták. „Nem apró, hanem óriási a különbség a majmok és emberszabású majmok meg az ember DNS-e között, és a majom meg az emberszabású majom DNS-e is merőben más” — írja a New Scientist című brit folyóirat. „Ha összehasonlítjuk a kromoszómáikat, mindenhol hiányzó, illetve plusz genetikai információkat találunk” — magyarázza Kelly Frazer, annak a kaliforniai társaságnak a munkatársa, amely az elemzést végezte (Perlegen Sciences). A New Scientist „hatalmas szakadékként” utalt „a majmok és a köztünk” lévő különbségre.


Leslie Orgel azt mondta, hogy a genetikai kód léte „a legérthetetlenebb az élet keletkezésének egész problématikájában”.20 Francis Crick pedig így következtetett: „Annak ellenére, hogy a genetikai kód csaknem egyetemes, a benne foglalt mechanizmus túlságosan bonyolult ahhoz, hogy egy csapásra létrejöhessen.”21

24 Az evolucionista elmélet megpróbálja „egy csapásra” megvalósítani a lehetetlent, a temészetes kiválasztás lépésről lépésre történő lassú folyamatának támogatása által. A szaporodást megindító genetikai kód híján azonban nem áll rendelkezésére a természetes kiválasztáshoz szükséges alapanyag.

2013. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Na látod erre mondom azt, hogy egy kettő kereszténynek a fejében a vallásának értelmezésével kapcsolatban rendet kellene tenni. Egy kettő embernek teljesen középkori képe van az egészről és írja a butaságokat.


Vegyünk másik példát, például a víz szétválasztását. Nem Mózes választotta szét, és nem is a Vörös tengeren kelták, hanem valamilyen mocsaras vidéken, ahol az egyiptomi szekerek elakadtak és a zsidók úgy írták le, mintha a szétválasztotta volna és amikor jöttek az egyiptomiak azokat elnyelte a víz. Vagy a 40 évig tartó vándorlás a sem pontosan 40 évig tartott, hanem a lényege az, hogy nagyon sokáig. ( A 40-s a Bibliában a teljességet jelenti ugyanis)


Az evolúcióval kapcsolatban: ha még a DNS még ennyire is eltér nem hiába vagyunk emberszabásúak. Ki van mutatva, hogy volt "majom farkunk", csak miután már szükségtelen lett nem nőt többet, ugyanúgy, mint a szőrzet is kezd teljesen eltűnni rólunk, mert vannak ruháink. És ezekre konkrét bizonyítékok is vannak, mégpedig a sapiens, a homo sapiens és társai. És azok nem úgy néztek ki, mint ahogyan Ádámot és Évát is elképzeljük.

2013. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!