Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondanátok, hogy ti hogyan...

Elmondanátok, hogy ti hogyan szoktatok gyónni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ugye a gyerekeknek betanítanak egyfajta "gyónási módszert". Egy szöveget, amit bemagolsz és kvázi csak azt mondod vissza. Viszont én abból a korból már kinőttem, amikor ez elég lenne és már a plébániánkon a gyóntatónk is szólt, hogy "tovább kéne lépni". Csak nem tudom hogyan.

Természetesen nem akarok másolni senkit, de "mintának" érdekelne, hogy ti mégis hogy szoktátok.

Előre is köszi.


Ui.: Vallás- illetve istentagadó, a vallás egyes elemeit kritizáló válaszokat köszönöm, de nem kérek.


2011. ápr. 17. 20:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Jó. Akkor úgy fogalmazok, hogy légyszíves mondjátok el.

Csak ez ugye kérés, amit kérdésként nem lehet feltenni.

2011. ápr. 17. 21:09
 2/14 anonim ***** válasza:
Én össze szoktam szedni azokat a dolgokat, amikről úgy érzem hogy a lelkiismeretem, vagyis Isten szava bennem megszólalt, hogy ezt nem kellett volna...általában nem konkrét dolgot gyónok meg hogy pl azt hazudtam hogy...kivéve ha valami nagyobb volt. El szoktam mondani, hogy mi az ami zavar, miben kellene fejlődnöm, mi az amiben elbukom mindig. És akkor egy beszélgetés lesz az egész. De az általános, kötött részeket, vagyis a 2 imát és hogy mikor voltam utoljára azt mindig elmondom.
2011. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kell hozzá egy jó lelkitükör = gyónási útnutató a lehetséges bűnökről, jó hosszú és részletes, felnőtteknek szóló. Ilyent nehéz találni, amelyek a mostanában a katolikusok kinyomtatnak mind modernista, azaz több tucat bűn egyáltalán nincs benne felsorolva. Pár évvel ezelőtt szisztematikusan átolvasgattam a katolikus lelki tükröket, innen tudom biztosan. A lelkiismeretem persze furdalt, hogy ez is meg az is bűn, de ha nincs bűnként felsorolva, akkor miért érzem azt ?? Aztán Isten kegyelméből megjött a megoldás...

Ha valakinek nagyon szigorú, nagyon részletes lelkitükörre lenne szüksége, el tudom magánba küldeni azt a fordítást, amit kaptam.

2011. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha elküldenéd.
2011. ápr. 17. 22:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is kérném ha lehet:)
2011. ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"de ha nincs bűnként felsorolva, akkor miért érzem azt ??"


Betanult szociális reflexeken múlik az egész...


Aki most született ember és majd 20 év múlva fog gyónni egy "modernista" lelkitükörből nem ismerve az "antimodernista" lelkitükör által felsorolt extra-bűnöket, az nem fog bűntudatot érezni a "modernista" lelkitükör használatakor.


Ha egy gyereknek azt tanítanánk meg, hogy Isten egy dinoszaurusz alakú pattogó gumicukor aki Son Goku mellett repül a varázsfelhőn, akkor azt érezné normálisnak, és akkor lenne bűntudata, ha valaki arra késztetné, hogy másfajta Isten a normális istenkép...

2011. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Vallás- illetve istentagadó, a vallás egyes elemeit kritizáló válaszokat köszönöm, de nem kérek."


Aki kérdez, az tiszteljen meg minden választ. Avagy: ki kardot fogott...

Nos, én hívő vagyok, katolikus, és járok is templomba. De soha nem gyónok. Az én bűneimet csak Isten bocsáthatja meg, és nem fogom egy másik bűnös embernek elmondani. Emberek közül csak annak tartozom elszámolással, aki ellen vétkeztem.

2011. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
[link] Útmutató egy jó gyónáshoz
2011. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tegnapi 22:09-es vagyok: aki kér szigorú és részletes gyónási útmutatót, legyen szíves küldeni nekem egy üzenetet, hogy lássam az e-mail címét, ugyanis az belső üzenetküldő rendszerrel nem tudok mellékletet küldeni.

Tegnapi 23:24-nak üzenem, az az elméletet én is tanultam, hogy a lelkiismeretet csupán "betanult szociális reflex" csakhogy a valósághoz köze sincsen: elementáris tapasztalatom, hogy Isten a törvényét

beleültette az ember lelkiismeretébe s ezért kell azt tisztán tartani.

Mai 09:16-nak: te már nem vagy katolikus keresztény se, hanem csupán egy "újkatolikus", ezek azok, akik elfogadják a római pápát és közben mindenféle eretnekségeket vallanak.

Az Egyház ősi hagyományához tartozik a gyónás szentsége és hogy a pap általi feloldozás megszabadítja az embert bűneitől. Tapasztalat, olyan amit ki kell próbálni. Én szoktam, innen tudom biztosan.

2011. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, aki eretnekséggel vádolsz! Te pedig az vagy, aki a középkorban máglyára küldött volna. (Sajnos ez is hozzátartozik az egyház ősi hagyományához...)
2011. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!