Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondanátok, hogy ti hogyan...

Elmondanátok, hogy ti hogyan szoktatok gyónni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ugye a gyerekeknek betanítanak egyfajta "gyónási módszert". Egy szöveget, amit bemagolsz és kvázi csak azt mondod vissza. Viszont én abból a korból már kinőttem, amikor ez elég lenne és már a plébániánkon a gyóntatónk is szólt, hogy "tovább kéne lépni". Csak nem tudom hogyan.

Természetesen nem akarok másolni senkit, de "mintának" érdekelne, hogy ti mégis hogy szoktátok.

Előre is köszi.


Ui.: Vallás- illetve istentagadó, a vallás egyes elemeit kritizáló válaszokat köszönöm, de nem kérek.


2011. ápr. 17. 20:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves mai 20:53-as: a gyónás tagadásának szükségessége nyilvánvaló eretnekség, azaz eltévelyedés az ősi keresztény hittől és gyakorlattól.

Te mondod magad katolikusnak, a te egyházad eltévelyedése volt a sok közül az inkvizíció, amúgy tipikusan hitetlenek szoktak ezzel vagdalkozni. Alig ismerik az egyháztörténetet, sem a Szentírást, alapvetően műveletlenek és keverik a kereszténységet az ezoterikus propagandával.

Én nem tartozom közétek: ex-katolikus vagyok aki Isten kegyelméből ismeri az igaz keresztény hitet. Tegnap voltam utoljára gyónni és az Eucharisztiában is részesültem. Utána pedig általában felszabadult és boldog vagyok. Miért fáj neked ha mások is megszeretnék tapasztalni, hogy az őszinte számvetés, szembenézés magunkkal és ennek hangos szóval kimondása egy pap jelenlétében majd a feloldozás a bűneink alól, milyen megkönnyebbülés tud lenni ?

2011. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
"Eretnekség" - ezzel a szóval az inkvizíció után dobálózni ízléstelenség. Ennyi.
2011. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyóntatóm, hogy a szöveghez való ragaszkodás egyrészt a tiszteletet, másrészt a bűnbánat komolyságát fejezi ki... Nálunk (Bp.) ezt várják el.
2011. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A gyóntató nem mondhatja meg a hiveinek hogy melyik gyónószöveggel vallja meg bűneit.A hivők választhatnak a sok söveg közül egyet amelyikkel a legjobban tudnak azonosúlni.De biztos vagy abban hogy a szöveg miatt mondta ezt?Lehet hogy arra gondolt hogy fejezd ki magad a saját szavaiddal és ne csak a sablont olvasd fel,hogy közelebb kerülhessen hozzád.Az atyák kiváncsian várják ,hogy ki választkja őket lelki vezetőnek.Ami a gyónószöveget illeti sokat találni belőle a neten vállaszd ki a neked teszőt,de ne legyen hosszú.


Sok sikert a lelgközelebbi gyónáshoz.

2011. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!