Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónni megyek, de nem tudom a...

Gyónni megyek, de nem tudom a bűnők listáját! Vki le tudná írni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Gyónni megyek, és nincs meg a könyvem amiben fel vannak sorolva a bűnök. És ugye az egész szöveg hiányzik! Kérlek, segítsetek, mert még ma este össze akarom írni, mert holnap reggel megyek!
2011. okt. 1. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Tessék, néhány lelkitükör: [link]

[link]

[link]

2011. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Én református vagyok, de én is úgy tudom, hogy akik gyónnak, csak a saját maguk által elkövetett bűnöket vallják meg, és kérik a feloldozást.

Ha úgy érzed, hogy nincs mit meg-gyónnod, akkor sem árt, ha egy-kettőt "kitalálsz", mert tökéletes ember nincs.

Vagy megvallod azt a bűnödet, hogy nagyon feledékeny vagy.

2011. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

1. Ha hiszel Istenben, miért embertől kérsz feloldozást? (ezt sose fogom megérteni...)

2. Az a bűnöd, amit annak érzel. A lelkiismereted határozza meg, hogy mi bűn és mi nem. Ha valamit nem érzel annak, akkor minek feloldozni az alól? Nem érzed a súlyát. És mellesleg olyanokkal dobálózni, minthogy "látszik, hogy katolikus vagy" igen csak ronda dolog. Akkor most minden katolikus hülye? Vegye mindenki magára?

2011. okt. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Isten nem hatalmaz fel embereket arra, hogy megbocsássák az őellene elkövetett bűnöket. Ezeket egyedül ő bocsáthatja meg.

Neki kell megvallanunk a bűneinket.

2011. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Istennek kell megvallani a bűnt, meglehet emberek előtt is, de nem azért, hogy feloldozást nyerj, erről sehol nem ír a Biblia. Egyébként nem a lelkiismeret dönti el, hogy mi a bűn, hanem Isten Szent Szelleme bennünk, vagyis Isten. Könnyű belátni, hogy egyes emberek lelkiismerete nem tartott bűnnek egyes dolgokat a világtörténelemben. Isten abszolút, nem Én döntöm el mi a jó és mi a rossz, hanem Isten.
2011. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lebannen ***** válasza:

Kedves Csanna.

A második pontot ugye te sem gondolod komolyan?!


Kedves kérdező.

Gondolom te is megszeged néha a parancsolatokat.

2011. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Még szükség lehet rá:


Az Úr napját szenteld meg!

Szeresd felebarátodat mint önmagadat!

"Az Emberfia ura a szombatnak." Egy másik szombaton bement a zsinagógába, és tanított. ... "Megkérdezem tőletek: szabad-e szombaton jót tenni, vagy rosszat tenni, életet menteni vagy kioltani?" (Lukács 6:5-6,9)

"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj! Mert aki öl, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette. Én pedig azt mondom nektek, hogy aki haragszik atyjafiára, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette ..." (Máté 5:21-22)

"Mert belülről, az ember szívéből jönnek elő a gonosz gondolatok, ... gyilkosságok ... Ezek a gonoszságok mind belülről jönnek; s ezek teszik tisztátalanná az embert." (Márk 7:21-23)

"Hallottátok, hogy megmondatott: Ne paráználkodj! Én pedig azt mondom nektek: aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele szívében.

"Hallottátok azt is, hogy megmondatott a régieknek: Ne esküdj hamisan, az Úrnak pedig add meg, amit esküvel fogadtál. Én pedig azt mondom nektek, hogy egyáltalán ne esküdjetek ..."

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását."

"Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik." (Máté 5:17-18)


De Salamon bölcsességéből is van amelyet Istentől kapott ajándékul:

1,2Kevély szemek

3,hazug nyelv

4,5ártatlant vért ontó kezek

6,álnok gondolatot forraló szív

7,8a gonosz felé futó lábak



És amit úgy érzel hogy nem helyes,meggyónhatod.

2011. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"csanna válasza:


1. Ha hiszel Istenben, miért embertől kérsz feloldozást? (ezt sose fogom megérteni...)"


Segíthetünk egymásnak és a Pap felszentelt lesz az Isten előtt hogy segíthessen.Ő erre adta szentelte életét (persze már amelyik)de ezt nem nekünk kell eldöntenünk.Miért ne gyónhatna meg valaki ha akar Papnál.Hisz Ő is a testvérünk .

2011. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert sehol nincs a Bibliában, hogy Isten valakit (egy papot) felszentel, hogy rajta keresztül bocsássa meg a bűnt. Mindig úgy utal a bűnbocsánatra, hogy Istennek valljuk meg. Van olyan is, hogy valjuk meg egymásnak, de nem úgy, hogy akinek megvallom, az bűnbocsánatot ad.
2011. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, nem akartam ennyire nyersen fogalmazni korábban, nyilván késő volt már.

Nem azt akartam leírni, hogy amit az ember nem érez bűnnek, az már nem is az, csak hogy, mint ahogy a hétköznapokban is, csak akkor őszinte a bocsánatkérés, ha tényleg úgy gondolod, hogy amit tettél az rossz. Tehát, ha gyónni akarsz, akkor, amit úgy érzel, hogy rosszul tettél, azt valld meg. Ha viszont szeretnél a Biblia szerint élni, akkor ott keresd, hogy mi az, amit nem tettél jól.

“Mert minden, ami nem hitből származik, az bűn.” (Róma 14:23b)

“Akár esztek tehát, akár isztok, bármi mást cselekesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek!” (1 Korinthus 10:31)

Ha érdekel, hogy mit mond a Biblia: [link]

Érdemes elolvasni, mindenhol hivatkozik a Bibliára.


Másrészt papos kérdés... Én azért nem járok papokhoz gyónni, mert sehol nem ovasom a Bibliában, hogy ha valamit elkövettem, akkor majd Isten embere megbocsát.

Jak 5:16 "Valljátok meg bűneiteket egymásnak, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése."

Ha szeretnéd megbeszélni valakivel, amit csináltál, és úgy érzed, hogy erre egy olyan személy a legalkalmasabb, akivel nincs közeli kapcsolatod, mert nem ítélkezik, és amúgy is mindenkit meghallgat, szíved joga. De ő maximum annyit tehet, hogy imádkozik érted, hogy Isten megbocsátson, de ő nem engedheti el a bűneidet.

2011. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!