Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Elmondanátok az felfogá...

Hívők! Elmondanátok az felfogásotokat?

Figyelt kérdés

Ateistaként nem járok a vallás topikba,mert ez a hívőknek van fenntartva.de mikor néha csak úgy átfutok a friss kérdések közt,aránylag sok olyan kérdést látok hogy az evolúció így hülyeség,az evolúció úgy hülyeség,a tudomány megbízhatatlan és hülyeségeket tanít,valamint nincs jelentősége annak amit a tudósok mondanak.Nos itt főleg az utolsóra térnék ki:Nincs jelentősége annak amit a tudomány mond.


Miért?


Miért lenne alacsonyabb bizonyító ereje egy tudományos felvetésnek mely bizonyítékokkal van alátámasztva,mint egy könyvnek.Miért?



2013. jan. 22. 16:09
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Na ! Úgy látom félrenéztem az összes hívőt,és azt hittem mindenki olyan radikálisan vakbuzgó mint 13-as.Őszintén elnézést kérek most minden hívőtől ha helytelenül valaha is ebbe a csoportba soroltam.Jó látni hogy ennyi nyitott kondolkodású hívő van.És azt is jó látni hogy mélyen tanulmányozzák a Biblia eredetét és értelmezési formáját.Szerintem itt a legtöbbeknek fel fog menni a helyezésük az oldalon.


Na de rád kitérnék 13-as.Te véletlenül a You Tube -on nem Máté Csernus néven vagy fenn és CSAK hovind videók alá írogatsz?Mert azt hiszem a Hovind elmélet c. videó alatt vannak ugyan ezek az érvek.


Ha Máté Csernus vagy nem is pazarlok rád több időt mert egyszerűen szánalmas vagy.És ha tévednék akkor mégis áldozok egy kjis időt rád.Nos 16-os összegyűjtötte nagyon szépen az összes állításodra a cáfolatot és az én véleményem is pont ugyan ez(ment is neki a zöld).Nos ha egy kicsit is érdekel az élet keletkezése és tudni szeretnél róla bármit is (mert az alapján amit leírtál egyáltalán nem tudsz róla semmit se) akkor nézd ,eg kérlek ezt a kérdést.Ezt még én írtam ki és itt elég részletesen kifejtek mindent (akkor még Kék manó néven voltam fenn)És különben 13-as :Már leírtam:Nem akarok egy ismét természettudományos vitát mert abból már van elég.Itt filozófiáról van szó.Privátba kérdezz tőlem.

2013. jan. 23. 15:59
 22/29 anonim ***** válasza:
74%

Látom, kaptál már válaszokat szép számban, de azért még leíróm az enyémet is.

Édesanyám gyerekkoromban rengeteg ismeretterjesztő könyvet hordott nekünk haza, színeseket, szagosakat, olvastam is őket legalább annyit, mint a mesekönyveket, sőt, még többet is, mert sok kicsi, néhány mondatos szöveg volt bennük, könnyebben ment. Elsőben beiratott hittanra. Biztos vakaróztam egy darabig, mire előhozakodtam neki a kérdéssel, hogy akkor most az előemberes változat az igazi, vagy az édenkertes...?

Azt válaszolta lényegében, hogy szerinte mindkettő igaz, nem tudja pontosan, hogy hogyan, de attól még, hogy az ő esze vagy tudása nem elég a magyarázathoz, nem kell egyiket sem kukába vágni. (Elvégre még emberekből is akad bőven, aki több mindent meg tud érteni, mint ő, és itt még egy Mindenható is ólálkodik a horizonton...)


Amit ma gondolok erről, azt sem magamtól találtam ki, sőt, valószínűleg nem is azt találta ki, akitől én hallottam. A Biblia szinte minden könyve máshogy keletkezett, más emberek írták, más korban, más háttérrel, szándékkal, célközönséggel stb., és ezek részben magukból a szövegekből is kiderülnek, részben csak következtetni lehet rájuk, de ezek a háttérinformációk mindig sokat segítenek abban, hogy rájöjjünk, mi is a valódi, ma is aktuális üzenete az adott szövegnek (avagy hogy hangzana, ha ma írattatna le).

A Genezisből nem derül ki közvetlenül túl sok arról, hogy ki, mikor, miért, hogyan, kiknek írta le. De azt elég könnyű megállapítani, hogy szemtanú-leírás nem lehet :). Látomásról, mennyei hangról, hasonlókról sem esik szó benne, egyszerűen csak le van írva. Amennyire a segédtudományokkal meg lehet állapítani, ez a rész az Ószövetség legkésőbb keletkezett része, a "babiloni fogság" idején keletkezett, és valóban nem véletlen, hogy hasonlít némileg az ő teremtéstörténetükhöz. Akkor az volt a "tudomány akkori állása" szerinti érvényes világmagyarázat, és a bibliai Teremtéstörténet erről az akkor érvényes magyarázatról állítja, hogy AZ Isten volt mögötte. Voltaképpen meglehetősen hasonló ahhoz, mint amikor ma valaki az evolúcióról és az ősrobbanásról vallja ugyanezt. Számomra egyébként sokkal "nagyobbá teszi" Istent, ha azt hiszem Róla, hogy bármit is tudjunk meg a világról, Ő annál is nagyobb, előbb volt stb., mint ha azt hinném, hogy egy az egyben, a legföldhözragadtabb értelemben szó szerint igaz a Teremtéstörténet. Én nem akarok senkit lebeszélni arról, hogy szó szerint higgyen benne, de úgy gondolom, azt legalább nagyon felszabadító élmény lenne mindenkinek felfedezni, hogy a hite nem attól működik vagy nem működik, él vagy nem él, igaz vagy nem igaz stb., hogy mit gondol az evolúcióról.

2013. jan. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

10, Idézlek:" Ki van mutatva, hogy volt "majom farkunk", csak miután már szükségtelen lett nem nőt többet, ugyanúgy, mint a szőrzet is kezd teljesen eltűnni rólunk, mert vannak ruháink. És ezekre konkrét bizonyítékok is vannak, mégpedig a sapiens, a homo sapiens és társai"


Nos akkor ismét felmerül egy kérdés, mégpedig mi az oka annak, hogy ha valóban majmoktól származol akkor a nők arca egáltalán nem míg a férfiaké igen csak szőrös. A nőstény majmok gyorsabban fejlődtek és hagytők el a szőrzetet vagy hamarabb hordtak ruhát az arcukon? Mert úgy tudom a hím és a nőstény majmok is egyformán szőrösek...

2013. jan. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Honnan tudjam, nem vagyok professzor... De ( ha te ugyanaz vagy akit a legutóbbi alkalommal feladattal bíztam meg, hogy kérdezzen meg egy papot, vagy másik hivatalos egyházi embert erről. A 14. válaszom volt ez.) a "házi feladatot" elvégezted? Kíváncsi vagyok, hogy mit válaszolt! Majd ha azt leírtad, hogy ők mit gondolnak, utána irkálgass bármit is. Az jó dolog, hogy hiszel Istenben, csak az nem mindegy, hogyan és az sem mindegy, milyen hülyeségeket terjesztesz. Amihez nem értesz, vagy nem tudod rá pontosan a választ annak először nézz utána, vagy kérdezd meg azokat, akiknek ez végül is a "hivatásuk", életük értelme. Azok úgy szerintem azért mégis csak jobban tudják, mint te vagy én. Én tőlük tanultam ezt, (pontosan: Domonkos nővérektől) azért merem leírni például ezzel kapcsolatban a véleményem, amit pedig nem tudok, azt megkérdezem és elmagyarázzák nekem.
2013. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 pokahontas ***** válasza:
100%

A tudomány szépen elfér a hit mellett. Mindent Isten teremtett, és a földön az Istentől származó Törvények érvényesek: pl: fizikai törvények, biológiai,minden a Törvény hatalma alatt müködik..pl a gravitáció törvénye: ha leejtesz egy tárgyat a kezedből (itt a földön) az a földre esik, vagy tömegvonzás törvénye, bármi.


Tehát a tudományt is Isten adta...:) és van evolució is.

2013. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
24, értem én amit leírsz de nem válaszoltál a kérdésemre. Csak leosztottad az egyik hozzászólót(14?) aki sajnálatos módon nem én vagyok. Egyébként sem vagy abban a helyzetben hogy megmond jó hívő vagyok e vagy sem. Attól hogy vitatom az evolúciót még nem vagyok rossz ember. Rossz az, aki rosszra gondol. Te pedig élből támadtál, mintsem tájékozódtál volna arról, én vagyok e az akit kioktattál. Egyébként a kioktatásról jut eszembe: te akarod megmondani mi a jó és mi a rosz, miközben te lenézed embertársaid. Ez Jézusnak tetsző hozzáállás? Gondolkod el rajta.
2013. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
ja, értem. de ha arra a kérdésre válaszoltam volna, amit föltettél, tehát, hogy miért nincsen szőrzet a nők arcán, akkor ez az egész átmenne OFF topicba már szerintem. ezt a kérdést külön kellene föltenni. azért támadtam élből, mert ha visszaolvasol egy kicsit, akkor szerintem nem teszed föl ezt a kérdést. ez már lerágott csont volt szerintem, de elnézésedet kérem, ha felháborítottalak. amiért pedig azt az elméletet írom, nagy szerény amit, azt azért, mert ha jól tudom az egyház (a katolikus) hivatalosan így ismeri el a teremtést. az jó dolog, ha így hiszel, benne, és én nem mondtam, hogy rossz ember vagy, csak egy kicsit úgy írják le az emberek ezeket Biblia hű pártoló teremtés elméletet, mintha ezt tanítanák.
2013. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Válaszom az nem Csernus Máté, bár mindkettő műveletlen és buta de válaszom az még agresszív is.
2013. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
válaszom nő
2013. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!