Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem kedvelik Nietzschét?

Figyelt kérdés
Illetve nem is merik olvasni,hiszen a keresztény nyájerkölcsöt állítja pellengérre és sokan magukra ismernek,ezért a filozófiáját is gyűlölik,bármilyen nagy dolgokat mond. A keresztények ezt a hozzáállást nem érzik szánalmasnak?
2013. aug. 13. 11:16
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az, hogy valaki filozófiai nézeteit a kereszténységgel szembeni kritikára alapozza, egyáltalán nem egyenlő emberek millióinak fizikai kiirtásával. De biztos én gondolom rosszul...
2013. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
49%

nem látod rosszul, nem az embereket a kereszténységet akarta kiírtani. Az egyéni probléma, hogy sok keresztény a halálba menne a hite védelméért, ez nem N. problémája.

A mondása nagyon jó, amit hiányosan és torzan szoktak idézni (úgy jobban megy idézni a rágógumizás közben, sekélyes világnézetet igazolandó). Tehát így van: Isten meghalt, mert megöltétek magatokban ti emberek.

2013. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy kik nem merik olvasni. Én katolikus egyetemre járok, és volt egy egész féléves etika előadásunk, ami egy az egyben Nietzsche morálfilozófiájának volt szentelve. A tanár maga is Nietzsche kutatásával foglalkozik.

Nietzschével az a gond, hogy sok helyen teljesen ellentmond magának. A már szállóigévé vált mondásával, hogy "Isten halott" igazából nem feltétlen arra vonatkozik, hogy rájött, hogy nincs Isten, hanem megkérdőjelezi az Isten által képviselt morált. Lehet azt gondolni, hogy Nietzsche nagy dolgokat mondott, hiszen végre valaki kimondta, hogy le kell rombolni a régi eszméket, mert megmérgezik az embert, de ha figyelmesen olvassuk, akkor rájövünk, hogy igazából ezen túlmenően semmi újat nem mond, hiszen a lerombolt eszmék helyébe nem ad semmilyen más alternatívát.

Ha annyira nagy koponya lett volna, akkor nem roppant volna össze idegileg élete végén, és utolsó 12 évét nem szellemi és idegbetegként éli le..

2013. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

12-es


Egy eszmerendszert viszont tudomásom szerint nem lehet "kiirtani". Vagy ha igen is, szerintem sokkal nagyobb szerepe van ebben a mai napig a kereszténységnek, mint Nietzsche filozófiájának...

2013. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

"Egy eszmerendszert ... nem lehet"kiirtani"

- főleg ezt nem, mert ez lényegileg nem is eszmerendszer, lényegileg még csak nem is vallás, hanem kinyilatkoztatás.

De igazad van, rosszul fogalmaztam.

Köszönöm a beszélgetést.

2013. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Nos, szerintem az korrektebb, hogy Te veszed kinyilatkoztatásnak :)
2013. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
32%
Nietzse megkapta méltó "jutalmát" Istentől a cselekedete miatt, ezért őrült meg.
2013. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
49%

Freud-al kezetfoghat Nietzse.


Bár Freudnak a leszármazottainak megjött az esze, nem véletlenül fordultak Keresztény Egyházhoz, hogy segítsenek nekik megszabadulni abból a generációs átokból amibe senyvednek az ükapjuk miatt.


Vannak dolgok szerintem amivel nem szabad játszani:)

2013. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, Nietzsche elvette a tízparancsolaton alapuló erkölcsi rendet és új erkölcsi normákat akart kidolgozni. De ebbe a munkába gyakorlatilag beleőrült. Lényegében egyetlen olyan értéket talált, amit nem tartalmaz a tízparancsolat, a bátorságot. Közben volt, hogy egy barátjának írt levelét Jézusként írta alá.
2013. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
47%

*egy barátjának írt levelét Jézusként írta alá.


És ez lett a veszte.

2013. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!