Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem kedvelik Nietzschét?

Figyelt kérdés
Illetve nem is merik olvasni,hiszen a keresztény nyájerkölcsöt állítja pellengérre és sokan magukra ismernek,ezért a filozófiáját is gyűlölik,bármilyen nagy dolgokat mond. A keresztények ezt a hozzáállást nem érzik szánalmasnak?
2013. aug. 13. 11:16
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Nietzsche nem felelős azért,hogy az utókor,hogy forgatja ki a gondolatait. A keresztények is lerázzák magukról a felelősséget az erőszakos vallásterjesztéssel,keresztes lovagokkal...kapcsolatban.

Nem volt nagy koponya,hiszen agyvérzést kapott?Ilyen hülyeséget is rég hallottam már.Az "Übermensch"pozitív,nem negatív...

2013. aug. 13. 14:19
 22/42 anonim ***** válasza:
0%
Senki sem kérte Nietzsche-t, hogy megalomániás legyen és egy nagy adag baromságot hagyjon az utókornak. Az ő "életművét" összemosni a katolikus gyilkolással pedig jó nagy adag tudatlanság.
2013. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
40%

"Nietzse megkapta méltó "jutalmát" Istentől a cselekedete miatt, ezért őrült meg."


Ezek szerint isten mégis jutalmazza a keresztényeket.


lol.gif

2013. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Valamelyik "nagyokos" összemosta N. "Übermenschét" a hitleri "árjával" Erre írtam,hogy ugyanúgy nem tehet az utókorról,mint a Jézus neve alatt futó eszmerendszer az erőszakos valláspolitikáról,gyilkolásokról. A Bibliából a fundamenalizmust ugyanúgy ki lehet olvasni,mint a "szeresd embertársadat" gondolatát.Nietzschével az a baj,hogy keményen ostorozta a kereszténység "nyájszellemét" és gondolatait. Amúgy meg a Bibliával nem lehetett megvezetni,mert a kor egyik legjobb klasszika-filológusa volt,latin,görög tudással.
2013. aug. 13. 15:32
 25/42 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, miért nem kedveled Jézust?
2013. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok keresztény, mégsem kedvelem Nietzschét.

Volt egy-két ragyogó meglátása és jó mondása, de úgy egészébe véve nem értek egyet az emberről és a társadalomról alkotott nézeteivel, mint ahogyan a ma már közhelyszámba menő "Isten meghalt..." mondásával sem. Hiszen ha Isten létezik, akkor nem tud meghalni, ha viszont nem, akkor sem, legfeljebb a hívő tudatában, ha hitetlenné válik.

Egyébként csak megemlíteném, hogy Nietzsche a szíve mélyén menthetetlenül vallásos ember volt (apja lelkész volt és őt az iskolában -mély vallásossága miatt- csak "papocskának" gúnyolták). Egy meghasonlott ember volt, aki kiábrándult a kereszténységből (egy másik mondása: „Szebb dalokat kellene énekelniük a keresztényeknek, hogy hinni tudjak Megváltójukban. Megváltottabbnak kellene mutatkoznia tanítványainak.”). Én pl. -bármilyen szép dalokat is énekelnének nekem a keresztények-, nem tudnék hinni a Megváltójukban.

Ha már filozófusok, akkor nekem jobban "bejönnek"; Spinoza, Hume, Diderot, Voltaire, Helvétius, Holbach, Feuerbach, Russel (annak ellenére, hogy nem mind volt ateista - bár egyik sem volt hívő keresztény :)

2013. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Kedves 25-ös! Nem tudni ki volt Jézus. Ilyen kevés adat alapján nem lehet valakit kedvelni,nem írt semmit,halála után azt mondtak róla,amit akartak,személyét szándékosan homályban tartották,misztifikálták,mert ez felelt meg a kibontakozó vallásirányzat számára. Lehet,hogy Ő csodálkozna a legjobban,hogy milyen szavakat adtak a szájába,az meg elborzasztaná,hogy miket tettek a nevében. Egy hittérítő,akit nem felemeltek,hanem fellőttek,holott semmi olyasmit nem mondott,amit előtte már ne mondtak volna. Nem hiszem,hogy a nevét adta volna a kereszténység tanaihoz,dogmáihoz,de,hogy ő maga miket mondott...ki tudja? De a misztikumhoz nem érzek vonzódást,főleg ha igaznak akarnak eladni kétséges,igazolhatatlan eszméket,gondolatokat.De ettől még lehetett egy szerethető figura,aki jött,látott és nagyokat mondott. Nyugodj békében Jézus.
2013. aug. 13. 19:01
 28/42 anonim ***** válasza:
53%
Olvasd el tőle az : Ímígyen szóla Zarathustra című rendkívül bölcs és intelligens íróra valló firkálmányát, aztán megérted.
2013. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Már olvastam.
2013. aug. 14. 05:01
 30/42 A kérdező kommentje:
Ha neked az firkálmány,akkor becsülöm az èrtelmed,az irodalomtörténészek szerint nagy irodalmi,költői alkotás. Nem is tudom,most kinek higgyek?
2013. aug. 14. 09:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!