Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért támogatna...

A keresztények miért támogatnak egy hazug istent?

Figyelt kérdés

A keresztények istene igazságtalan és hazug, több helyen is betudom bizonyítani. Ez alapján is meglehet érteni...


https://www.youtube.com/watch?v=uzy7JZIf6JI&feature=player_e..



2013. aug. 23. 19:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
utolsó! annyira félreértetted az előtted szóló mondandóját, hogy már kínos...
2013. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
Utolsó neked az miért fáj?Amúgy rohadtul nem érdekel ez az istenes hülyeség csak szórakozom a szentfazekakkal.:)Ha isten senkin nem segít senkit nem büntet meg és mindenki azt csinàl amit akar akkor meg megintcsak mi értelme ennek az egész hívősdinek?
2013. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 A kérdező kommentje:

Pont hogy a vallásos emberek nyomják el a legjobban a családtagokat, mert nem hagyja kibontakozni, és kifejlődni a gyerekük igazi személyiségét, helyette ilyen "hívő zombik" lesznek, egy konzervatív zombi...

Érdekes, én és szinte a családom 70%-a ateista, vagy ehhez hasonló gondolkodású, mégis ebből a legtöbb két diplomás ember, akiknek értelmes értékrendszerük van, és helyesen nevelik a gyereküket... Érdekes... A kereszténység csak elnyom lelkileg, nem hagy felszabadulni, mert minden tilos, sőt a kereszténység lényege, a félelemben tartás.

2013. szept. 6. 18:03
 54/72 anonim ***** válasza:
na ez akkora baromság volt... aki hisz Istenben, az nem lehet sikeres, vagy okos? A hívő nem azt jelenti, hogy napi 0-24ben imádkozik, gyón, és Bibliát olvas... ne essünk már át a ló túloldalára..főleg, hogy csak személyes példát hozott fel, az előttem szóló... Van aki simán hisz Istenben, nem jár templomba, nem gyón havonta, és imádkozni is ritkán imádkozik.. Aki meg mégis ezt teszi...Miért kell megvetni? Ő élete, ő hite... Senkinek semmi köze hozzá.. Ősrobbanás... nem bizonyított tény, mégis hisztek benne... Ugyanúgy, mint Isten.. Aha... leszóljátok azt, akinek vallása van, miközben az ősrobbanásra hagyatkoztok...De az ősrobbanás előtt is kellett valami, ami kiváltotta...Gondolkodj, mielőtt hülyeségeket írsz...
2013. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Akkor hogyan lehetséges az hogy vannak egyházi iskolák ,főiskolák sőt még egyetemek is?


"A kereszténység csak elnyom lelkileg, nem hagy felszabadulni, mert minden tilos, sőt a kereszténység lényege, a félelemben tartás."


Igen ezért lett fizetős a felsőoktatás. Amerika a demokrácia fellegvára. Ott mikor volt ingyenes a felsőoktatás?

Már megint ez a minden tilos. Szerinted tényleg jobb az hogy tanárokat vernek meg az iskolákban már a tizenéveseknél sem ritka a gyilkosság meg a nemi erőszak. Ez a szép új világ?

Ember!!! Nem kell hinned Istenben vagy elfogadnod a Bibliát sőt a keresztényeket sem kell szeretned.

De nézz már szét a világban meg abban a fene nagy szabadságban hogy mire használják legtöbben a szabadságukat. Hát nem arra hogy a korlátokat ledöntve jobbá tegyék a világot.

Szabadság! Háború a tömegpusztító fegyverek miatt. Sorold már fel hogy milyeneket találtak az amerikaiak. (mert ugye azért mentek oda tudjuk jól)

A szabad világ nagy felszabadítói. Az neked szabadság hogy az emberek át lettek verve a hitelekkel? Hogy a család eddig fizetett 40 ezret aztán meg hirtelen 80 ezret kell nekik fizetni. Ezeket ki találta ki? Mi ez ha nem ELNYOMÁS? Adó adó hátán.

Hallgasd meg ezt a számot szinte minden benne van.

http://www.youtube.com/watch?v=eA6M0zVn7-g

Ez nem vallás nem kereszténység nem isten hanem a világ amiben él a legtöbb ember. Persze vannak a kevesek akiknek nem ez jut. Ők az elit. Természetesen vannak a olyanok a világon akik még rosszabb helyzetben vannak. Pl. Észak-Korea



"Érdekes, én és szinte a családom 70%-a ateista, vagy ehhez hasonló gondolkodású, mégis ebből a legtöbb két diplomás ember, akiknek értelmes értékrendszerük van, és helyesen nevelik a gyereküket"


De jó! S a többi ateistának milyen az "értékrendszere"? Vagy hogyan nevelik a gyerekeiket. Már ha van rá idejük a 2 munkahely mellett vagy a csonka családot összetartani próbáló szülőnek. Ez a baj hogy szabadságukat meg a jogokat nagyon hangoztatják de mi van a kötelességgel meg az emberséggel? (a többit már fel sem sorolom, minek?)

2013. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Én csak jókat röhögök ezeken az istennyaló okostojásokon.Regényeket írnak hogy győzködjenek.Semmi bizonyíték nincs a halandzsájukra.:)
2013. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 A kérdező kommentje:

De lehetnek a hívő emberek okos emberek, de agymosottak...

Érdekes, én antikeresztény vagyok, mégis műveltebb vagyok az átlag embernék, nem török be kirakatokat, előre engedem a hölgyeket a buszon, tudok köszönni, és tisztességes vagyok. Ti keresztények : kiskorotokban megtanuljátok, hogy ha rosszak lesztek, és mertek valaha is kételkedni a keresztény isten létezésében, akkor a pokolla kerültök, és ott fogok elevenen megégni a pokol legforróbb bugyrában ! Na ne röhögtessetek !! :D

Egyik probléma ott kezdődik, hogy ez a vallás megtiltja a gondolkodást... Egyszerűen tilos gondolkodnotok azon, hogy "biztos hogy létezik isten ? " mert tilos nektek gondolkodni is ezen, így gondolkodás nélkül elkezditek mondani a magatokét, az nélkül, hogy a másik felet megértenétek. Eleve az hogy jó és rossz teljesen relatív dolog, rosszul fogjátok fel az egészet... Ha van egy ember, aki például megöl saját kézzel 12 embert, azért, hogy megmentsen ezzel 500 emberi életet, az jó vagy rossz ? Ölt, de azért ölt, hogy jót cselekedjen...

Sőt eleve relatív, hogy mi számít gonoszságnak, vagy rossznak. Biblia nélkül sokkal jobb embereket lehet nevelni, akiket megtanítok a jóra, de nem tiltom meg nekik a gondolkodást... Ti keresztények örök félelemben éltek mert a pokolba kerültök/nem támadtok majd fel (ugye bilológiailag a pusztulás a legnagyobb veszteség így nem nehéz manipulálni titeket, ha az ősi ösztönötöket befolyásolják). A biblia téved...

Ha odafordítod a másik orcádat is, megfogsz halni, és elfognak nyomni, az a helyes, ha visszavágsz, és soha többé nem fognak bántani, persze te se bánts ok nélkül másokat.

Ne ölj... Mi az hogy ne ölj ? Ha okom van rá igen is ölök, ha az kell az éeltben maradáshoz, és azt tanítom sose legyél áldozat, persze ok nélkül ne ölj.

Ne lopj... Ha az életem múlik rajta, szerintem igen is ellophatsz mondjuk 5 szem zsömlét, ha már minden mást megtettél, de nem jutsz élelemhez (habár én nem lopnék iylen esetben sem a becsületem miatt).

Ne hazudj... Igen is hazudni KELL az életben, aki csak igazat mond, az egyszerűen elpusztul... Persze csak akkor kell hazudni, ha muszáj, de néha nem lehet igazat mondani, például ha vallatnak egy kínzókamrában, ahol kiakarják deríteni a 40 társad pozícióját, igen is nem fogok hazudni, mert ezzel megmentek 40 életet...

Ne paráználkodj.. Miért ne ? (semmilyen reális oka nincs, hogy ne paráználkodjak, ha mindent megteszek a védekezéssel kapcoslatban ).

Nem is sorolom....

És eleve a történetek szürreálisak, és meseszerűek, nem lehet komolyan venni őket. (persze ezek csak tanító jellegűek szerintetek, de ha ez tanító jellegű szerintetek, érvelhetek az mellett, hogy akkor Jehova is csak a "tanító jellegű mese" része, így isten sem létezik, csak a szabályok, amiket emberek gyártottak le valamilyen céllal). Még valami... Mi az a lélek ? Ha van lélek mi a szerepe ? Hogyan hat a fizikai valóra a lélek ? Ha isten mindent tud minek állít próba alá, már a próba előtt tudja elbukom-e vagy nem, mivel mindent tud... ha korlátlan a hatalma, miért nem köp egyet, és pusztítja el a világban található rosszat ?


Nem érvelek tovább, akkor vagyok hajlandó folytatni a vitát, ha teljes egészében el lesz olvasva amit írtam, és félrebeszélés helyett konkrét válaszokat kapok a kérdéseimre/érvelésemre. Előre is köszönöm !

2013. szept. 7. 18:17
 58/72 anonim ***** válasza:

Nos... már ahogy említettem, nem kell minden keresztényt egy kalap alá venni... nem tanítottak engem kiskoromban arra,hogy mi lesz, ha nem hiszek Istenben... nem azért hiszek benne, mert félek, hogy a pokolra jutok... alapvetően nem is erről szól a dolog, hiszen az az ember kényszerhittel rendelkezik, és nem valóban hisz Istenben. az, meg kedves kérdező, hogy műveltebb vagy másoknál... mondok valamit.. lehet művel az, aki keresztény vagy aki nem.. ez csak hit.. nem korlátoz semmiben, hacsak te nem úgy szeretnéd... én sem török be kirakatokat, nem lopok, mert nem szorulok rá.. ha nekem megadják a tiszteletet, én viszonozom azt..

a tízparancsolat, meg nem arról szól, amit te írtál.. sokféleképpen fellehet fogni.. ahogyan te is többször írtad, hogy ok nélkül nem ölnél.. ez a kulcsszó.. az ok nélkül... ha te ölsz azért, hogy másokat megments, teszem azt.. háborúban, akkor az nem olyan szintű bűn, mintha csak heccből gyilkolnál.. de nem hiszem, hogy az ilyen embereknek hősködniük kéne, hisz ha embert ölnek, akkor is gyilkosok, bármi miatt tették... itt arról van szó, hogy ne te döntsd el ki éljen és ki haljon meg, másszóval ne a te cselekedeteid határozzanak meg ilyen szinten mások sorsát, főleg, ha nem tudod, hogy milyen embereket öltél meg(példa a háború.. megölnek embereket, akik ugyanazért ölik meg a másik félt.)... csak tudod, nem mindenki olyan felfogású mint te...vagyis... pszichésen betegek, vagy ha nem is, OK NÉLKÜL ölnek, gyújtogatnak stb...amint azt is írtad, hogy lopnál akkor, ha mindent megtettél, és ennek ellenére mondjuk nem lenne mit enned.. de rengeteg ember lop..ha kell, ha nem..hazudni, meg csak akkor szabad, ha másokban nem teszel kárt ezáltal...és már volt róla szó, hogy az ember élete során szellemileg, lelkileg és testileg is erősödik.. gondolkodik (!) és az alapján cselekszik.. ha valami rossz történik vele, az megerősíti, és tud szeretni, mert anélkül mit sem ér az emberi élet. egyébként.. ha már a kérdező ennyire okos, művelt és van benne annyi jóság, hogy nem tesz kárt senkiben, és semmiben, és ateista, akkor lehet olyan ember, aki pont ilyen, csak hisz Istenben... hogy a keresztények agymosottak, csak azért, mert tudnak valamiben hinni,.. Elmondanám, hogy vannak normális, reális gondolkodású emberek, életképesek, okosak, szerethetőek, és képzeld el, akármennyire is fáj, a keresztények közt is van ilyen..ne vegyél egy kalap alá senkit, anélkül hogy ismernéd, és anélkül, hogy releváns érveket tudnál felhozni,annak érdekében, hogy azt a tévhitet igazold, amit te helyesnek vélsz...

2013. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:

Az értelmes emberek nem hisznek valamiben, ha van 200 vallás, mivel önzőség (ami eleve bűn nállatok) egy dologban hinni, ha van még rengeteg vallás, mai lehetséges hogy igaz. Vannak keresztény és nem keresztény emberek... Én öntörvényű vagyok, a saját belátásom szerint próbálok helyesen élni. Nekem is vannak szabályaim, amiket betartok, a saját szabályaim. Én nem vagyok hajlandó más emberek által írt könyv alapján élni, amiben meséket hoznak fel példának, és isten városokat pusztít el, ha nem tetszik neki valami.

Sok kérdésre nem kaptam választ. Azt sem értem, hogy ha tudod, hogy van mohamedán, buddhista, és még rengeteg vallás hogy vagy képes hinni egyetlen vallásban ?

Ennyi erővel írok egy könyvet neked, ami teljesen hülyeség, és én találtam ki, és hidd el...

2013. szept. 7. 19:07
 60/72 anonim ***** válasza:
Na akkor még egyszer...én nem támaszkodom Istenre, ha szükségem van valamire..én megoldom a problémáimat, lázadok ahogy sok mindenki más..lenne egy kérdésem még.. neked nincs Karácsony, Húsvét stb..??
2013. szept. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!