Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért támogatna...

A keresztények miért támogatnak egy hazug istent?

Figyelt kérdés

A keresztények istene igazságtalan és hazug, több helyen is betudom bizonyítani. Ez alapján is meglehet érteni...


https://www.youtube.com/watch?v=uzy7JZIf6JI&feature=player_e..



2013. aug. 23. 19:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
90%

Vidripi!


Isten léte nem tény. Létezése csak hit kérdése.

2013. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:

Én is Jobbik-szimpatizáns vagyok, és sajnálom, hogy ilyenek is vannak köztünk, mint a kérdező, aztán ez alapján ítélnek meg minden nemzeti érzelműt..

Amúgy a kérdésre: A linkelt előadó borzasztóan rossz, retorikailag sajnos nulla.. Ettől még lehetne jó előadás, ha nem beszélne ostobaságokat, semmit nem tud, se a teológiáról, se az irodalomtörténetből. Könyörgöm, ha valaki a hazáját ápolni akarja, az először is tanuljon, művelődjön, ne dőljön be mindennek, mert ha ostoba marad, akkor ez az ország ugyanúgy szellemi sötétségben marad. Igazából ez az előadás ugyanolyan demagóg és butító, mint azok a kommunisták, akiket a nemzeti érzelműek annyira megvetnek, pedig semmivel nem különbek, csak ez más köntösbe vannak bújtatva.

2013. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:
Hé na várj csak... A kereszténység egy ránk erőszakolt vallás, tehát ha már azt akarod itt előadni, hogy én vagyok a magyar ellenes, akkro válogasd meg a szavaid, eleve nem szabadna keresztény hitet ápolni, mert ősmagyar pogány az eredeti vallásunk, de ez itt most másodlagos kérdés... Isten azt állította, ha "esztek a fárol meghaltok" . A kígyó azt mondta "nem haltok meg, hanem kinyílik a szemetek" (magyarul megfogalmazva) . A kígyó igazat mondott, ha úgy vesszük nem is haltak meg, csak rá 1000+ év után. Igen ősapához és ősanyához (Ádám, Éva)közöm van, mint genetikai utód, de jogtalanul van büntetve minden utód.. az a helyes, ha csak ádámot és évát büntetik meg, nem az, ha az egész bolygót. A többi kérdésre pedig még nem kaptam választ, ha tökéletes a teremtő, hogy-hogy csomó dolgot nem tudott ? És akkor is igazságtalan akármit mondtok, csomó történet van a bibliában, ahol városokat pusztít el Isten, egyetlen ember hibája miatt, tehát olyan embereket puszított el, és mért 10 csapást, akik egy rossz szót nem szóltak senkihez ! (Tényleg nagyon jóságos ez az isten ) .
2013. aug. 24. 16:55
 24/72 anonim ***** válasza:
Az pl.mindenképp hazugság,hogy "napja mindenkire felragyog" meg "szeretete kiárad igazakra és hamisakra egyaránt" merthogy az ószövetség nem egészen erről szól...
2013. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem hiszek a bibliában, erre több okom is van, de most "bibliában hívő emberként" kérdezek.
2013. aug. 24. 17:23
 26/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


". A kereszténység egy ránk erőszakolt vallás..."


Nos jelenleg vallás szabadság van. Mindenki olyan vallást gyakorol amilyet akar.


"A kígyó azt mondta "nem haltok meg, hanem kinyílik a szemetek"


A kígyó nem így mondta.


"A kígyó igazat mondott, ha úgy vesszük nem is haltak meg, csak rá 1000+ év után."


De még is csak meghaltak. De kiemelem neked a lényeget. "...nem haltok meg."

Ez nem az igazság. Hazudott becsapta az embert . Azzal kezdte hogy nem halnak meg.

Tudod miért nem lett a kígyó megkérdezve? Elárulom azért nem lett mert ő nagyon is tudta hogy mi fog történni az emberrel. Ő neki megvolt az a tudása ami az embernek nem volt meg.


" Igen ősapához és ősanyához (Ádám, Éva)közöm van, mint genetikai utód, de jogtalanul van büntetve minden utód.. az a helyes, ha csak ádámot és évát büntetik meg, nem az, ha az egész bolygót."


Feltételezem hogy hallottad már hogy csecsemőkre mondanak ilyet. Kiköpött anyja vagy kiköpött apja. Miért van ez? Azért mert örökölte a szülei tulajdonságait. Az Istentől való elszakadásnak ez az egyik következménye. Ádám és Éva utódai már nem Isten közvetlen teremtményei így örökölnek mindent amit úgymond a szülők elértek. Az apák vétkeiért a fiúk fizetnek meg.


"A többi kérdésre pedig még nem kaptam választ, ha tökéletes a teremtő, hogy-hogy csomó dolgot nem tudott ?"


Kinek az akarat volt az hogy az ember egyen a tiltott fa gyümölcséből?

2013. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Alapvetően nem hiszek a bibliában, erre több okom is van, de most "bibliában hívő emberként" kérdezek."


Jól teszed hogy nem abban hiszel hinni Istenben és a Fiában kell. Nem egy könyvben. De ami le van írva a Bibliában na az más "tészta".


Tehát nem hiszel de még is úgy kérdezel mint aki hisz. Ez csak nekem tűnik furcsának vagy másnak is az?

2013. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:
Ha isten mindenható, látta a jövőt, még a teremtése előtt, és tudta, hogy az a sorsuk, hogy enni fognak a fáról, tehát mindent tudatosan tett. Tudatosan kínozta meg a teremtményeit is.
2013. aug. 24. 17:30
 29/72 A kérdező kommentje:
Igen, nem hiszek valamiben, de vagyok annyira intelligens, hogy nem tartom a saját véleményemet a tökéletes igazságnak, elképzelhetőnek tartom, hogy én tévedek, ezért várom a válaszokat, hisz minden ember célja, hogy megtudja az "igazat" .
2013. aug. 24. 17:35
 30/72 anonim ***** válasza:
nem hazudik,csak te nem érted meg kedves kérdező...
2013. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!