Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem bosszantanak...

Csak engem bosszantanak ennyire a Jehova tanui?

Figyelt kérdés
Ha azt mondom hogy nem vagyok kivancsi az ök vallasukra,nem èrtik meg,ès csakazèrt is mondjàk a magukèt!Probàlok udvarias lenni,de nem hasznal,muszàly vagyok mèrgesebben beszèlni! Valami jo tipp? Ti hogy reagàltok ha nem tàgìtanak?
2013. máj. 16. 11:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyján, de még itt is lökik a sötét dumájukat.
2013. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Ja!Az mèg hadjàn,na de az a sok bibliai idèzet!Sajàt maguktol magyaràzatot adni,nem tudnak!Olyanok mint a robotok,betanult szöveggel osztjàk az eszet!Ha valami frappànsabbat kèrdel,amire a vàlaszt "nem tanultàk be" mennek a Vènhez tanàcsèrt!Sajnos a csalàdomba is vannak tanuk,na de azok megvannak hibbanva!Azt mondta nènèm anyunak,h ha tanu lennèl jobban szeretnèlek!Na ez mi?Ez a szeretet?Gyönyörü!

Olyan is volt h amièrt nem akartam vele tanulmanyozni a BIBLIÀJUKAT nem szolt hozzam,megharagudott!En reformatus vagyok,de àllandoan kritizal,hogy èn a sàtànt imadom!Na ez durva

2013. máj. 16. 13:26
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a Jehova tanuikat figyelemben venni!Bolond lyukbol bolond szel fuj,ha meg kopogtatnak,usd ki oket ennyi
2013. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%

Először úgy gondoltam nem írok kedves kérdező,

mert azt állítod, hogy mi jövünk és azt mondjuk mi nem ilyenek vagyunk.


Én 22. éve szolgálom Jehovát, és elvégeztem egy iskolát is ezzel kapcsolatban, és azt tanultuk, hogy ha ketten mennek az utcán azokat nem szólítjuk meg, mert nem mindig ésszerű.

Csak olyanokat, akik ráérősebben sétálnak, vagy egy busz megállóban várakoznak.

Azt végkép nem tudom megérteni, ki az aki egy társaságot zavar meg egy parkban a prédikáló szolgálattal, amikor ezt nem is tehetné.


Az tény és való, hogy a házról házra vézett szolgálatot, végezni kell, minden magát Jézus követőjének valónak, de:

A Teokratikus iskola azt tanítja, hogy ha valaki elutasít, azt nem keressük fel, még egyszer, legalább is az a Testvér aki X területet kapta nem is teheti, sőt aki kifejezetten durva, vagy határozottan kéri, hogy a Tanúk ne keressék többet, azt a Terület kártyára,a Testvérnek fel kell írnia, hogy a következő testvér látva ezt, ne csöngessen be oda.


Ha megengeded javaslom, ha egyáltalán nem szeretnéd, hogy a Tanúk látogassák időközönként az otthonodat, kérd meg azt a Testvért, hogy írja fel a terület kártyára a kérésedet, hogy: TÖBBÉ NE KERESSENEK A TANÚK


Remélem tudtam segíteni:

Egy Tanú:

Katy Weaver

2013. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Na èn mondtam hogy jönni fognak! Ez zaklatàs mar volt hogy ugyanaz a kèt tag jött többször,hàt ugylàtszik a felfogàs is nulla nàlok!Legközelebb rendört hìvok zaklatàsèrt! ÈS kedves katy nem vagyok kivancsi a magyaràzkodàsra!Ez a kèrdès nem tihozzàtok szol!Ugyhogy köszi a sok maszlagot! NEM ÈRDEKEL SENKIT
2013. máj. 16. 22:08
 16/25 anonim ***** válasza:
38%

Már megbocsáss, de Én ugyan olyan ember vagyok mint Te

Azon kívül Többe számban beszélsz rólam, mint ha én sok személy lennék, pedig csak egyedül Én válaszoltam arra, hogyan lehet ezt emberi módon megoldani, és nem magyarázkodásként, ugyan is ez egy elrendezés amit minden Tanúnak be kell tartani.


Más részt hívhatsz rendőrt nyugodtan, mert voltam ilyen helyzetben és a rendőrség nem jön ki, mivel a Magyarországi Jehova Tanúi Egyház szabadon gyakorolhatja a vallását, alkotmányos jogot kaptunk a szolgálatra házról házra,


De ha még is kijönnének, akkor sem csinálnak semmit mert akkor zaklatás valami, ha illegálisan tesz egy ember helytelenséget.

De mivel alkotmányos jogom van becsöngetni hozzád, ezért gondoltam, hogy elmondom azt amit ebben az esetben egy ember tehet azt illetően hogy a Tanúk ne zavarják.

Erre ez téged nem érdekel, vagy is elutasítod azt az emberi keresztény törekvésünket, hogy békében legyünk,


Amit fentebb említettem, ez a megoldása annak hogy a Tanuk ne keressenek. De ha Te nem közlöd velük, akkor valójába nem tettél meg mindent emberileg azért, hogy távol tartsd magadtól a Testvéreket.

Jézus a békességre hívott el minket.-Te pedig háborút szítasz, mert a felebarátodat megalázod mint ha valami gonosz gyilkosok lennénk, és esélyt sem adsz arra, hogy emberi módon rendezzünk egy problémát, sőt mintha még élveznéd is, hogy fitogtatod a gorombaságodat, hogy Te majd jól ellátod a bajunkat.


Nem tudom a biblia ezt hol tanítja neked.

Jézus azt mondta, imádkozzunk mindenkiért még az ellenségeinkért is, és ne álljunk bosszút, senkin.

DE senkinek nem vagyunk az ellensége annak ellenére, hogy baráti kezet nyújtok egy megoldással még alattomos módon gyűlölettel felelsz.


Sajnálom, hogy a keresztény tanítás neked nem ért el a szívedig.

K.W.

2013. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatàst!Ti veletek vagyok goromba,mert nem èrtitik tanuk h sokunkat nem èrdekel a tèritèsetek!Van sajàt vallàsom,ebbe nöttem fel,nem vagyok gyönge jellem hogy egyik percröl a màsikra kiàlljak a vallàsombol!Engem az zavar,ha azt mondom egy tanunak hogy NEM ÈRDEKEL amit mondd,csakazèrt is nyomul!Èrted K.W? JA amugy jo hogy fölènyesen tudatod velem hogy mèg jogotok van a zaklatàsra! Na lègyszives ne itt tedd a nagyon kedves,szeretetremèltò,szerèny embert okès??Na csà
2013. máj. 17. 07:33
 18/25 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező.

Ez nem kioktatás, hanem tájékoztatás arról,hogy mit kell a Tanuknak csinálni ilyen estekben.

aki ezt nem alkalmazza az szomorú, mert akkor nem csak a Teremtőre, hanem az egész gyülekezetre is szégyent hoz, mert nem alkalmazza a tanultakat, és nem lesz áldásos a munkája.


ezért bátorkodtam írni neked, hogy nyugodtan elmondhatod ezt annak a testvérnek, aki nem érti meg, hogy tudsz egy ilyen elrendezésről, hogy fel kell a Terület kártyára írni, hogy Téged ne zavarjanak.


Köszönöm a megértésedet, Szervusz.

Katy Weaver

2013. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem komálom a Jehova Tanúi féle szektát, de meg kell, hogy állapítsam, hogy a Kérdező egy ritka nagy tahó!

Bocs az offért kedves kérdező, de ezt meg kellett osztanom veled!

2013. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Tèny és valo hogy tahonak tünök!De keress ra az ex jt oldalon maj olvasd el miket irtak azok a tanuk akik kilèptek!Neharagudjatok ha ennyire alpàri lennèk de az a sok pedofilia amit olvastam,a siras ram jött! :-(
2013. máj. 19. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!