Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi szerint, ha nem...

Jehova Tanúi szerint, ha nem járok házról házra, akkor elkárhozok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 11:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező.

Mi az hogy elkárhozni?

Ez nem biblia eredetű.


S szeretném megkérdezni, hogy miért akarsz vagy nem akarsz házról házra járni, egy kicsit nem értem a kérdést.


Mivel nem vagy Tanú még is miért kérdezed ezt?

DE a válasz Jézustól így szól ha már megkérdezted:


(Máté 10:32, 33) 32 Így tehát aki csak megvallja az emberek előtt, hogy egységben van velem, arról én is meg fogom vallani égi Atyám előtt, hogy egységben vagyok vele; 33 de aki megtagad engem az emberek előtt, azt én is meg fogom tagadni égi Atyám előtt.


(Róma 10:8-10) . . .. 9 Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz. 10 Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre.


(Márk 8:38) 38 Mert aki szégyell engem és a szavaimat ebben a házasságtörő és bűnös nemzedékben, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor megérkezik Atyjának dicsőségében a szent angyalokkal.”


Várom a válaszodat.

Katy Weaver

2013. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Én beszélgetem egy Jehova tanúval és azt mondta, hogy azért "házalnak", mert hívő életükben legalább egy embert meg kell úgy téríteni, hogy Jehova tanúja legyen.Ha ez nem sikerül, akkor elkárhoznak.
2013. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nincs benne az elkárhozás?


Mk 16,16 A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.


Jn 3,18 A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


Szerintem azért benne van...


Egyszerű Katy a kérdésem: Ha nem járok házról házra prédikálni, elkárhozok? (Tehát nem lesz örök életem, nem fogok üdvözülni?) Szerintem lehet erre simán igen, elkárhozol; nem, nem kárhozol el választ adni. Kérlek, valahogy ilyen választ adjál, mert amit válaszoltál, az semmi erre a kérdésre.

2013. máj. 10. 14:48
 4/24 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Kérdező.


Az elkárhozás igen rossz fordítás.

Amit idéztél Biblia verset, az a halállal kapcsolatos

azt a verset amit idéztél a Márk evangéliumából, azzal kapcsolatban el kell mondanom:


Bizonyos régi kéziratok (a Codex Alexandrinus, a Codex Ephraemi és a Codex Bezae) és fordítások (a latin Vulgata, a Cureton-féle szír változat és a szír Pesittá) a következő hosszú befejezést tartalmazzák még, amelyet a Codex Sinaiticus, a Codex Vaticanus, a sínai szír kódex és az örmény változat azonban kihagy:

9 Miután a hét első napján korán feltámadt, először Mária Magdalénának jelent meg, akiből hét démont űzött ki. 10 Ez elment, és beszámolt azoknak, akik Jézussal voltak, mert keseregtek és sírtak. 11 De amikor azok meghallották, hogy életre kelt, és hogy Mária látta őt, nem hitték el. 12 Ezek után pedig közülük kettőnek jelent meg egy másik formában útközben, amikor vidékre mentek. 13 Ezek visszamentek, és beszámoltak a többieknek. Nekik sem hittek. 14 Később azonban magának a tizenegynek jelent meg, amint az asztalnál feküdtek, és szemükre vetette hitetlenségüket és keményszívűségüket, mert nem hittek azoknak, akik látták őt, miután feltámadt a halottak közül. 15 Majd ezt mondta nekik: „Menjetek el az egész világba, és prédikáljátok a jó hírt az egész teremtésnek! 16 Aki hisz, és meg van keresztelve, megmentésben fog részesülni, de aki nem hisz, azt elítélik. 17 Továbbá, akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják kísérni: A nevemet használva démonokat fognak kiűzni, nyelveken szólnak majd, 18 és kezükkel kígyókat vesznek fel, és ha valami halálosat isznak, semmi kárt sem tesz bennük. Kezüket betegekre teszik, és azok rendbe jönnek.”

19 Az Úr Jézus pedig, miután szólt hozzájuk, felvitetett az égbe, és leült az Isten jobbjához. 20 Ők tehát elmentek, és mindenütt prédikáltak, s eközben az Úr együtt munkálkodott velük, és támogatta az üzenetet a kísérő jelek által.


Tehát eredetileg nem szerepel az eredeti írásokban és nem is képezi a részét a valódi írásoknak.

A másik vers pedig úgy szól:_

Aki hisz benne nem hal meg...


Az előttem válaszolónak pedig üzenem, hogy ekkora hazugságot ne írjon, mert nem attól függ valakinek a megmentése, hogy képzett e tanítványt vagy nem, mert ez Biblia ellenes


Mindenki a tettei alapján lesz megítélve, hogyan élt, nem az alapján, hogy tanított valakit vagy sem.

Házról házra prédikálni pedig minden magát kereszténynek vallónak kell,


Hogy miért? azt a válaszomban Jézus szavaival igazoltam.

2013. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

30%-os. Miért nem válaszolsz a kérdésre? Miért kerülöd? Miért beszélsz mellé? Nem tud érdekelni, hogy a kárhozat az halál. Nyilván! Az én tudatomban ezt jelenti, akár kárhozatnak hívják, akár nem.


Akkor felteszem talán érthetőbben a kérdést:


Nem fogom elnyerni az örök életet, ha nem járok házról házra?

2013. máj. 10. 18:06
 6/24 A kérdező kommentje:
Jézus azt mondta, hogy aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül. Ha nekem az üdvösséghez házról házra kell járnom, akkor Jézus valótlant állított.
2013. máj. 10. 18:28
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha én Krisztust akarom követni, akkor azt is figyelembe kellene vennem, hogy ne járjak házról házra.


Lk 10,7 Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, a mit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra.


Ez már tudom, hogy sokszor szóba került, de többször meg is lett cáfolva az etimológiai és a filozófiai érvelésük. Jézus tegnap, ma és mindörökké ugyan az. Jézus 2000 évvel ezelőtt ezt mondta, ez ma is áll.

2013. máj. 10. 18:38
 8/24 anonim ***** válasza:
14%

Nos Kedves Kérdező, akkor konkrétabban fogalmazok-


Egy kereszténynek nem csak megkeresztelkedni kell,

Meg prédikálni

Kereszténynek lenni sokkal többet jelent, hiszen a keresztény élet összetett, és nem lehet hogy ezt vagy azt nem teszem mert nekem ez nem tetszik... stb

Krisztus tanítványának lenni tehát olyan dolog, amit gondosan kell mérlegelnie az őt követő sokaságnak. Jézus egy példázattal hangsúlyozza ki ezt: „Például, ki az közületek — mondja Jézus —, aki ha tornyot akar építeni, nem ül le előbb, hogy kiszámítsa a költségeket és meglássa, rendelkezik-e elegendővel annak befejezéséhez? Különben előfordulhat, hogy lerakja annak alapját, de nem képes befejezni azt, és mindaz, aki látja, csúfolni kezdi őt, és azt mondja: ’Ez az ember elkezdett építeni, de képtelen volt befejezni.’ ”

Jézus azt szemlélteti az őt követő sokaság előtt, hogy mielőtt a tanítványai lennének, azelőtt szilárdan el kell határozniuk magukban, hogy mindent megtesznek, ami ezzel együtt jár, miként az az ember, aki tornyot akar építeni, biztos akar lenni abban még az építkezés megkezdése előtt, hogy lesz elegendő pénze a befejezésre.


De vajon kereszténynek lenni csupán azt jelenti, hogy valaki hetente egyszer elmegy a templomba, illetve bizonyos társadalmi szokásokat és hagyományokat követ? Ha ésszerűen belegondolunk, a „keresztény” szónak nemde egy olyan életútra kellene utalnia, mely azt a gondolkodásmódot, értékrendet és magatartást tükrözi vissza, melyről Krisztus prédikált, és amely jellemezte őt? Hogyan gyakorolták kezdetben a keresztényiséget?


Jézus ezt mondta a követőinek: „Ti a barátaim vagytok, ha azt teszitek, amit parancsolok nektek” (János 15:14). Mivel Krisztus tanításai az életük minden területét érintették, a tanítványok kezdetben úgy utaltak a vallásukra, mint ’az Útra’ (Cselekedetek 9:2)


A korai keresztények egy másik ismertetőjele a buzgó evangéliumhirdető munkájuk volt. Krisztus ezt parancsolta a követőinek: „Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket” (Máté 28:19, 20). Jean Bernardi, a párizsi Sorbonne egyetem professzora megjegyezte: „[A keresztényeknek] mindenfelé kellett menniük, és mindenhol, mindenkivel beszélniük kellett. Az utakon és a városokban, a közterületeken és az otthonokban. Akár jól fogadták őket, akár nem. A szegényekkel és a javakban dúskáló gazdagokkal . . . Utakon, hajókon kellett utazniuk, és el kellett jutniuk a földnek mind végső határáig.”

Az igaz keresztényeket ma éppúgy, mint az első században, meg kell hogy különböztesse az életmódjuk a körülöttük élőktől. Ennek megfelelően Jehova Tanúi törekszenek arra, hogy szorosan ragaszkodjanak azokhoz az alapelvekhez, melyeket először a korai keresztények gyakoroltak. Erőfeszítéseik, hogy a Biblia tanításaihoz igazítsák az életüket, nem maradnak észrevétlenek.

Például a New Catholic Encyclopedia elismeri, hogy Jehova Tanúi közismerten „az egyik legjobb magaviseletű csoport a világon”. A Salt Lake City-i (Utah) Deseret News arról számolt be, hogy Jehova Tanúinak „fontos a szoros családi kötelék, és az, hogy a társadalom hasznos, tisztességes polgárai legyenek”. Az újság hozzáfűzte még: „Tagjaik szigorú erkölcsi törvényekhez szabják magukat. Vallják, hogy a dohányzás, a túlzott ivás, a kábítószerezés, a szerencsejátékok, a szabados nemi élet és a homoszexualitás szellemileg romboló szokások. Tisztességre és szorgalmas munkára tanítanak.”

A Tanúk azt is komolyan veszik, hogy felelősségük buzgón hirdetni az evangéliumot. A New Catholic Encyclopedia a következőket mondja erről: „Minden egyes tagnak alapvető kötelessége, hogy tanúskodjon Jehováról, hirdetve közelgő Királyságát . . . Ahhoz, hogy igaz Tanú legyen valaki, ténylegesen prédikálnia kell valamilyen formában.”

Nyilvánvaló, hogy az igaz keresztényiség sokkal több annál, mint hogy valaki a tagja a kereszténység számos egyháza közül valamelyiknek. Maga Jézus is beszélt arról, hogy sok hamis keresztény lesz (Máté 7:22, 23). Jehova Tanúi arra buzdítanak, hogy ismerd meg, mit tanított Jézus, és ültesd át a tanultakat a gyakorlatba. Ez jelenti azt, hogy valaki keresztény. Jézus azt mondta: „Ha tudjátok ezeket, boldogok vagytok, ha meg is teszitek” (János 13:17).

El tudnál képzelni egy marxistát, aki a kapitalizmust támogatja, vagy egy demokratát, aki a diktatúra mellett áll, vagy egy környezetvédőt, aki egyetért az erdőirtással? Ugye, hogy nem? „ Az ilyen nem igazi marxista, nem igazi demokrata és nem igazi környezetvédő!” — gondolod magadban, és igazad van. De ha a manapság magukat keresztényeknek vallók között fellelhető nézetek sokféleségére gondolunk, olyan hitnézeteket találunk, amelyek szöges ellentétben állnak egymással, és gyakran ellentmondanak annak, amit a keresztényiség Alapítója, Jézus Krisztus tanított.


„Ha megmaradtok a szavamban, valóban a tanítványaim vagytok” (JÁNOS 8:31).

Mit foglal magában hallgatni Jézusra és utánozni őt? Ez vajon azt jelenti, hogy valamilyen törvény alatt vagyunk? Pál ezt írta: „magam nem vagyok a törvénynek alárendelve.” Itt az „ó szövetségre”, vagyis az Izráellel kötött Törvényszövetségre utalt. Azt viszont elismerte Pál, hogy ’Krisztus törvényének van alárendelve’ (1Korinthus 9:20, 21, Katolikus fordítás; 2Korinthus 3:14). A régi Törvényszövetség végével hatályba lépett az „új szövetség”, benne „Krisztus törvényével”, amelynek ma Jehova minden szolgája köteles engedelmeskedni (Lukács 22:20; Galátzia 6:2; Zsidók 8:7–13).


ez nem kis feladat, és nem is egyszerű ebben a világban.


ezeket azért bátorkodtam leírni, mert a keresztény élet nem abból áll, hogy csak megkeresztelkedem,


Katy Weaver

2013. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Katy! Köszönöm az ismetelt jw.org bemásolást, bár a szokásos katy weawer helyett odairhatnád, hogy jw.org.


A kérdésre ismételten nem válaszoltál.


Lehet-e szerintetek örök életem, ha nem járok hazról házra? Igen vagy nem. Nem érted a kérdést vagy érted, és szándékosan kerülöd a választ?

2013. máj. 10. 22:50
 10/24 anonim ***** válasza:
8%

Nem jw. org másolás


A válaszom pedig a bibliában van.és kétszer leírtam.

Katy Weaver

2013. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!