Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mit gondoltok a...

Ateisták! Mit gondoltok a katolikusokról akik elhiszik az evolúciót és próbálják a biblia szerint élni az életüket?

Figyelt kérdés
Én amúgy protestáns vagyok, kreacionizmust pártoló, de érdekel a véleményetek
2013. ápr. 9. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki úgy éli is az életét, ahogy akarja. Az, hogy érti, mi az evolúciós folyamat, nem kell, hogy befolyásolja a vallási életét.
2013. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pendulum92 ***** válasza:
32%

Nekem csak azokkal a katolikusokkal van bajom, akik kereszténynek vallják magukat, közben lopnak,csalnak,hazudnak.

Amúgy az, hogy valaki katolikus, meg hogy elhiszi-e az evolúciót nem függ üssze, mivel az evolúció tény, a vallás pedig döntés kérdése.

2013. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Azt gondolom, hogy az egyikőtök egy kört lát, a másikotok egy téglalapot; és azon vitatkoztok, hogy a kettő közül melyik az igazság (amit a példámban hengernek neveznek). :)
2013. ápr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolunk? Úgy kérdezed, mintha ez valami bűn lenne.

Én csak örülök neki, ha valaki számára nem azt jelenti a vallásosság, hogy elveti a tudományt. ;)

2013. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik legegészségesebb módja a mindennapi életnek. Így az ember képes lelkileg kiegyensúlyozott életet élni, miközben két lábbal a valóságban jár és teljes világképe van. Képes más szemszögéből is megfigyelni dolgokat, saját maga mérlegelni a bejövő információkat és racionálisan gondolkodni (ezt most nem sértésnek szántam), és remélhetőleg képes a gyerekének is átadni ezt a gondolkodásmódot, amivel az életben könnyebben érvényesülnek és akár egy produktív, magas szellemi tőkével rendelkező társadalom felé tolja el a világot.

Nagyobbacska szoftverfejlesztő cégnél dolgozom és van egy pár ilyen kollegám. Árad belőlük a nyugalom és kiegyensúlyozottság, mégis olvasottak, bármilyen más véleményt be tudnak fogadni és sajátot alkotni. Mindez semmi hatással nincs a vallásos életükre

Nem is számít, hogy katolikus, protestáns, zsidó, vagy evangelista.

2013. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sörpocak ***** válasza:

Én személy szerint azt gyűlölöm a hívőkben (tisztelet a kivételnek) ,hogy nem képesek illetve nem akarnak végig hallgatni nézetükkel ellentétes dolgokat. pl: evolúció (volt olyan akinek már ez nem tetszett) földönkívüliek s, má vallások. De igazából magával a vallással nincs bajom (még ha nem is hiszek benne) csak éppen az egyház zavar. Intézkedéseik évszázadokon állt útját állták a fejlődésnek s, igen csak sok ember halálát okozták holott azok az emberek nem is érdemelték meg.....Persze változtak az idők és meg is "gyengültek" ,de még mindig igen csak erőszakosan próbálják vallásukat másra kényszeríteni.A kifogás mindig az szokott lenni hogy Isten nevében teszik ezt! De le merném fogadni hogy Isten nem így akarná érvényesíteni illetve népszerűsíteni nézeteit ahogy azok az erkölcstelen egyháziak csinálják. (Még egyszer tisztelet a kivételnek)


Emlékszem, hogy volt egy érsek talán vagy maga a pápa...lényegtelen arról szólt a dolog hogy egy statisztika alapján a keresztény emberek nem bűnöznek annyit mint akik nem hisznek Istenben...Ugye bár ez is egy ilyen egyházat támogató és másokat lealacsonyító szándékkal tették közzé...Na de én még hozzá tettem volna valamit (szintén statisztika) Az okosabb emberek illetve a magas IQ számmal rendelkező egyének többsége elvetik Isten létét. S, több olyan kevésbé okos ember van aki hisz Istenben mint aki nem. (Ez tényleg bebizonyított..de ez nem azt jelenti hogy csak a hülyék hisznek Istenben..nem ezt akartam ezzel mondani)


Egy szó mint száz: nekem csak a túl szűk látó keresztényekkel van bajom.

2013. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Egy protestáns kér az ateistáktól véleményt a katolikusokról? Mi köze ehhez az evolúciónak? Ja, hogy majd az ateisták megköpködik helyetted őket, mert akkor te nem vétkezel? Okos!
2013. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!