Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintem Isten és az ördög...

Szerintem Isten és az ördög is bennünk lakoznak. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint Jézus a pusztában az ember ördögi énjét, földhöz ragadt egóját győzte le, hiszen valóságos ember is volt. Különben is feltűnt volna az embereknek, hogy pl két bolond (vagy egy) le akar ugrani a templomról vagy honnan.. Jézus végig a pusztában volt, nem teleportált be a városokba, ez az egész egy lelki, belső harc volt és a saját démonjaival nézett szembe. Nem kéne mindent szó szerint értelmezni. A sátán mint személy vagy bukott angyal, nem létezik. És Isten sem egy szellem bácsi, aki állandóan velünk foglalkozik meg sakkozik a sátánnal a lelkünkért, hanem szerintem Ő maga az élet.

2012. okt. 28. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Azt gondolom,hogy megválaszoltad magadnak a kérdést:-)
2012. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Punctum!

2012. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is.
2012. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés!


A Teremtő Isten és a fia Jézus is valamint az ördög is létező személyek.

Az igaz, hogy a tanításaik hatással lehetnek az életünkre, befolyásolhatnak bennünket, és azon a módon élünk, ahogy gondolkodunk ezekről.

az ördög nem egy érzés, ami bennünk lakik, hanem egy személy, aki hatást gyakorol az életünkre, amit a teremtő és Jézus is elő tud idézni.


az már egyén függő, hogy kinek akar szolgálni.


Jézust személy szerint megkísértette ez a gonosz személy.

Egyetlen neki tett szolgálatért, Jézusnak adta volna a világ hatalmát, amit tehet, mert az Övé.

Jézus nem véletlen utalt arra, hogy a világ a gonosz hatalmában van, Sátán e világ Istene.

Jézus országa vagy királysága pedig nem része a világnak.



És ő valóban létezik, nem egy kitalált személy.

Oly annyira, hogy a biblia név szerint is azonosítja ezt a személyt, mint ahogy a teremtőnek, és a fiának is van neve.

Ha elolvasod a Jób 1, 2. fejezetét, ott alaposan kirajzolódik Sátán alattomossága, és kegyetlensége, ahogyan "engedélyt kér" Jób életének megpróbálására, bizonyítva, hogy a gonosz tetteivel Ő, vagy is Sátán eltudja az embereket fordítani Istentől, ha baj történik.


Mivel sok ember, mint te is kedves válaszoló nem hiszed, hogy Ő létezik az nagyon jól jön neki.

Így a háttérből nagyon jól tudja irányítani világának alappillérjét ami 3. részből áll.

Politika, kereskedelem, vallások.

ezek közül, hamarosan két pillér egymás ellen fordul, így sátán világa meg rendül, mert meghasonlik saját magával, hiszen mind a két dolgot Ő irányítja.

A harmadik, meg pont ezért fog meggyengülni, mert nem lesz a korrupt kereskedelmi, gazdasági világnak támogatója.

ez a káosz fog Armageddonba, vagy is a nagy nyomorúságba torkollni, a megírt próféciák szerint.


egyébként az emberi tökéletlenség, nem áll egyenes arányban az elkövetett gonoszságokkal, ezért is van, hogy létezik ez a gonosz személy aki felhasználja nem csak a démoni erőit, de vannak földi emberi szolgái is.

2012. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Az ördög lehet, hogy benned lakozik, ezt én is aláírom.
2012. okt. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Huu 4-es, az ördög csak úgy rugdossa a hátsómat amikor válaszolok.

Kedves kérdező szerintem úgy a jó (az Isteni), mint a rossz bennünk lakoznak, a kérdés csak az, hogy melyik utat válasszuk, ellenálunk a kisértésnek (az ördögnek) vagy sem. Az első mondatban sajnos ahogy látod nem birtam ellenállni :).

2012. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, te biztosan nagyon vallásos vagy. Én nem. De azért kösz a véleményt. :) Bár engem inkább a gondolkodó emberek véleménye érdekelne.
2012. okt. 29. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!