Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi szerint, ha nem...

Jehova Tanúi szerint, ha nem járok házról házra, akkor elkárhozok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 11:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem, te azt irtad, hogy egy keresztény ember jár házról házra, viszont én nem ezt kérdeztem. A kérdésem, hogy nem nyerheti el az örök életet, aki nem jár házról házra?
2013. máj. 11. 01:01
 12/24 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!


Isten a Biblián keresztül alapelveket és feladatokat adott számunkra, melyek segíthetnek nekünk közelebb kerülni hozzá, jobb emberré válni, és örök életet nyerni. Ennek egy fontos része a tanítványképző munka (Máté 24:14, Máté 28:19:20). Természetesen ha szándékosan kikerülöm az Istennek végzett szolgálat ezen ágát az nem épp előnyös, de ez nem olyan dolog mint egy vizsga, ahol egyet sem ronthatsz. Isten látja a szívállapotodat, hogy mit miért tettél vagy nem tettél. Azt kijelenteni, hogy ha nem végzed ezt a munkát, akkor nem élhetsz majd örökké, az butaság lenne. De mint mondtam ez fontos feladat, erről szól a Cselekedetek könyve és a görög iratok jó része is Pál munkáját mutatja példaként, nem véletlenül. Volt egy hozzászóló, akinek állítólag azt mondta egy JT, hogy legalább egy valakit meg kell kereszteltetni, ha jó akarunk magunknak. Ez teljességgel hamis. Ha ezt is mondta neki valóban egy JT, akkor mondjuk úgy, hogy még van neki mit fejlődni. Ez nem MLM. Csak végezni kell a munkát, ha mindenhol elutasítanak akkor is. A lényeg az hogy mi ott voltunk és megtettük a magunkét. Csak még egy gondolat, hogy ne mindenki csak azt lássa, hogy ez milyen egy szektamunka meg ilyenek. Képzeld bele magad a helyzetembe, még ha nem is hiszel abban amiben én. Megismered a lehetőségét, hogy Istent szolgálva örökké élj. Ha nem lenne utasítás Jézustól a prédikáló munka, akkor is lennél olyan önző, hogy nem mondod el másoknak, hogy milyen lehetőségünk van? Hagynád szenvedni és sínylődni őket abban a reménytelenségben, hogy 80 év után meghalnak és nem lesznek tovább? Nem vallana szeretetre. Arról nem is beszélve, hogy mikor megkeresztelkedik valaki, akinek Te segítettél eljutni odáig, és Te segítetted az örök élet lehetőségére, nincs annál nagyobb öröm. Emlékszem mikor én megkeresztelkedtem, az apósom aki tanított, és aki nagyon jól palástolja az érzelmeit, határozott figura, úgy sírt mint egy gyerek. Ez az én véleményem, de tiszteletben tartom úgy a Tiédet, mint bárkiét. Remélem tudtam segíteni.


Üdv: Imre

2013. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Imre Testvérem.

Köszönjük a segítségedet,igazán frappáns válasz, valahogy ez nem volt így az eszemben.

Katy Weaver

2013. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szerintuk lehet. Szerintem nem letezik karhozat. Ami bizonyithatoan letezik, az a nemlet.


Na, meg Shub-Niggurath :D

2013. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Na adok már egy normális választ, mert a terelésen kívül nem sokat kaptál kérdező.


Majd ugye meg fogsz halni valamikor, és ha jön a feltámadás, akkor eldől, hogy mi lesz veled.

Ha normális életet éltél, és feltámadáskor elfogadod Istent, akkor bizony mondom néked, hogy örök élet lesz a jutalmad még úgy is, hogy gyarló humanoidként nem csöngettél fel egyetlen lakásra sem térítés céljából.

2013. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem kárhozol el!

Vannak üdvösségre kiható cselekedetek és parancsolatok, és vannak amik nem befolyásolják a Te üdvözülési lehetőségedet.

Sajnos az Újszövetség megjelenése óta mindig voltak akik pártokat, vallásokat, törvényeskedő tanításokat kreáltak.

"Aki úgy nem fogadja az Isten országát mint gyermek, semmiképen nem megy be abba..."

Mit kell itt dogmatizálni, és komplikálni az egyszerű Evangéliumot? Élj Jézusnak minden nap, "illatozd" az Istentől kapott életedet és meglátják benned az örök élet világosságát. A környezeted fog kérdezni és Te örömmel válaszolhatsz:...mind ezt Jézus tette bennem, az életemmel, a szívemmel, a körülményeimben.

Sok sikert az egyszerű Evangélium megéléséhez.

2013. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is Tanú vagyok.


A válaszom:nem.


Gondolj csak a Jézus mellet haldokló latorra ki csak egyszer vallotta meg a hitét és ezzel életet nyert.

Isten a szíveket vizsgálja és nem a cselekedeteket.


A prédikáló munka a szívedből fog jönni és nem a kárhozatól való félelem miatt.

2013. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Tartsd be a Tízparancsolatot, Jézus új parancsával együtt, szeresd felebarátodat mint ön magadat és üdvözülsz ! A Biblia ehez ad segítséget, ha nem csak ésszel, hanem szívvel olvasod ! A megtérítés nem lehet feltétele az üdvösségnek ! Cselekedeteitek szerint fognak megítélni benneteket !/Jézus/ Tégy jót, kerüld bűnt ! Szeresd a megvéltónkat, bízzál az Isteni irgalmasságban ! Hogy ki milyen formában gyakorolja az Isten és Emberszeretetet, azaz üdvösség szempontjából, szinte mindegy !Erőszakosan, zaklatva másokat, bűn az egyik vagy másik vallás igazáról meggyőzni, próbálkozni ! Viszont kötelesség és lehetőség a megyőzésre a PÉLDAMUTATÓ ÉLETVITELEM, ISTEN ÉS EMBERHEZ VALÓ VISZONYOM !
2013. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
35%
Ne higgy a jehováknak!Veszélyesek,beszippantanak és elveszik a reményt,a reményt hogy kikreülj.Gonosz és nem Istentől való egyház,akik persze szintén nem ismerik el a többit.ÉN tudom az voltam.Hála ma már nem.Igen kell szerintük házról házról járni,bár ez egy alacsony hatásfokú művelet(tudom,mert csináltam),illetve összesíteni kell a járásokat lejelentő lapokkal hogy elérj egy bizonyos teljesítményt...
2013. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

A házról házra járásnak semmi köze az elkárhozáshoz.

Akkor kárhozol el, ha nem születsz újra lélekben, nem fogadod el Jézus Krisztust, Isten fiát, mint megváltód és urad az életedben, valamint nem tartod be a Bíbliában leírt utasításait.

2013. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!