Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találkozhatnék-e a barátnőmmel...

Találkozhatnék-e a barátnőmmel egy ex jehova tanújával?

Figyelt kérdés

Nos, a barátnőm jár ilyen gyűlésekre, valamint házra is tanulmányozásra.

Sikerült megingatnom a szekta tökéletességében, de még mindig nem elég. Azt szeretném kérdezni, hogy ha van aki ezt olvassa, vagy van ilyen ismerőse, és aki ha lehet Budapesten él, valamint nőnemű, hajlandó lenne velem és a barátnőmmel találkozni, leülni velünk, és elmesélni a történetét? Hogy milyen volt teljes tanúnak lenni, miért lépett ki, és ez milyen következményekkel járt az életére nézve, és azóta milyen az élete. Ha úgy van, akár több hölggyel is találkoznánk, és azért lenne jobb egy nőneművel, mivel így talán nagyobb hatással lenne a barátnőmre az elbeszélések.

Nagyon hálás lennék, és remélem akad majd ha nem is olyan sok, de legalább egy extanú lány, nő, aki hajlandó lesz velünk találkozni. Előre is köszönöm!



#extanú
2013. ápr. 29. 19:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Bocsi, de én sem ülnék össze egy hitehagyott ördögimádó pappal, hogy meggyőzzön arról, hogy nem létezik bűn.
2013. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%

Már bocs,hogy ezt írom,de az tuti,hogy nem szereted a barátnődet eléggé,ha ezt akarod tenni vele.Ha valaki szeret valakit,akkor olyannak fogadja el amilyen,és nem akarja fenekestől felfordítania az életét.


Szerintem jobban jár a barátnőd ha most otthagy,és menekül,mert később ilyen hozzáállással csak egy zsarnok lesz belőled!!!!

2013. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Most vagy jehovások vagytok... vagy szimplán bolondok, akik jártatják a szájukat, de nem tudnak semmit erről a szektáról...
2013. ápr. 29. 20:21
 4/22 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező.


azt nem tudom, hogy az előttem szólók, Jehova Tanúi-e vagy sem.

De Én a saját nevemben szeretnék beszélni.


Azt írod, hogy a barátnőd jár gyülekezetbe, és jár szolgálatba is.

Azt nem értem hogy akkor mitől ex?

Ha valaki már nem Jehova Tanúja az nem jár sem gyülekezetbe, és nem jár szolgálatba sem.


Ebből kifolyólag, úgy látom, még nem teljesen ingattad meg Őt a hitében. De ez a célod 10 körmöd szakadtáig.

Nos amit írtál az egy támadás egy ember ellen úgy, hogy közben a többi 7. millió 600 ezer ember becsületébe is beletaposol.

Mert igazából Jehova Tanúi ellen olyan nagyon gonosz és fertelmes dolgokat nem lehet állítani, mint ahogyan írsz rólunk.

Akik ismernek minket azok tudják, hogy mind a 239. országban nemzettől függetlenül békében egységben élünk egymás mellett.Sokszor kapnak a testvérek elismerést még hatalommal rendelkező emberektől is,.


Nos az a szó, hogy szekta tökéletessége, az egy kicsit morbid.

Már csak azért is, mert Jézus azt tanította:

Szeresd felebarátodat, mint magadat, és az ellenségedet, is és imádkozz értük.

S mi nem vagyunk senkinek az ellensége, mert nem gyilkolászunk le senkit, itt az egységes rasszizmustól mentes szeretetre tanít minket Jézus.


Sajnálom, hogy ilyen ellensége érzülettel vagy irántunk.

Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem ő extanú, olyan embert keresek aki extanú, ő még nem merítkezett meg.

Egyébként pedig bennem sincs gyűlölet... bárki elmondhatja aki ismer, hogy még emebrt soha nem utáltam, mert pl akivel mondjuk általános iskolában rosszban voltunk, azt én ma is mosolyogva köszöntöm és megkérdezem hogy van. Így a tanúkkal sincs semmilyen bajom, mint emberekkel, nekem a vallással van bajom. Mivel már láttam hogy sok kérdéshez írtál, és amiket írsz, ezért már sikerült leszűrnöm hogy egy hithű, igazi jehováshoz van szerencsém az esetedben, így nem is kezdenék bele semmilyen vitába, hogy miért is rossz ez a vallás.

De az, hogy volt egy álma a barátnőmnek, és ezt majdnem feladta mert a szektatagok azt kérték, vagyis arra ösztönözték... hát nem szép, és még szerencse hogy letudtam róla beszélni hogy feladja.

2013. ápr. 29. 21:40
 6/22 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is a legrosszabb ötlet ex-tanút hívni...

Még mindig jobban meggyőzni egy szöcske vagy egy napszemcsis banán.

2013. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Milyen álomról van szó?
2013. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nos igen ahogy valaki írta, milyen álomról van szó.

Meg aztán itt senki nem beszél senkit le semmiről, mindenki szabadon dönthet.

Ha valaki még is lemond egy "álomról" akkor azt saját maga döntötte el, nem más.

Senki nem felelhet más életéért, ezért itt mindenkinek saját magának döntheti el, mit tesz, mert egyénenként adunk számot magunkról,

Én nem foghatom másra ha rosszul döntöttem azzal a gondolattal, hogy a "tanuk" mondták.


Egyébként pedig a biblia alapján kell dönteni, nem emberek megítélése szerint,

S köszönöm, hogy megosztottad a gondolataidat.

Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Magáról a vallásról szeretnéd lebeszélni?

(nem vagyok jehova)

2013. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

" Már a “Jehova Tanúi” elnevezés is félreértésen alapszik. A Mózesnek az égő csipkebokornál kinyilatkoztatott istennév a héberben a következő négy mássalhangzóból áll: JHVH. A héber Bibliában a magánhangzók jelölését csak később vezették be segítségül azoknak, akik kevésbé voltak járatosak a nyelvben, tehát elsősorban a keresztények számára. Mivel azonban a hithű zsidók nem ejtik ki Istennek a nevét, hanem ehelyett azt olvassák, hogy “az Úr” (héberül Adonai), ezért a JHVH istennévhez az “Adonai” magánhangzóit fűzték hozzá. Így lett belőle “Jehovah”. Az ószövetségi tudósok között azonban az a meggyőződés él, hogy a JHVH helyes ejtése “Jahve”. Jehova Tanúi viszont éppen Isten nevének e félremagyarázott kiejtésére alapozzák önazonosságukat. Szerintük Isten egyedüli helyes megszólítása a “Jehova”. Tragikus tévedés.


A zürichi szektaszakértő, Dr. Oswald Eggenberger ezt írja 1994-ben kiadott kézikönyvében: “Jehova Tanúi Jézus Krisztus 1914. évi trónra lépését hirdető saját evangéliumukkal hamisítják meg a bibliai örömhírt. Az Úr megtérésre felszólító hívásának, Isten minden ember iránti mélységes irgalmának, a Krisztus keresztje általi megváltásnak és a halál feletti győzelem húsvéti üzenetének helyet kellett adnia annak az állításnak, hogy Krisztus 1914-ben elkezdődött uralma a Jehova Tanúi szervezetben ismerhető fel, és azt ott is kell hirdetni. A Jehova Tanúi által alkalmazott bibliaértelmezési módszer nem magyarázza helyesen a teljes Szentírást.”


Jehova Tanúinak - akik történetük során először “Komoly bibliakutatók” néven léptek fel - javára írható, hogy komolyan veszik a Bibliát. Azonban egy olyan szűrőn keresztül olvassák a Szentírást, amelyet a vezetőség ad eléjük, és amely számtalan bibliai alapigazságot meghamisít. Azok a tanaik, mint a földi paradicsom a hívők számára, a kiválasztottak kicsiny nyája a mennyben, akik uralkodnak fölöttük, az örök kárhozat tagadása, az isteni Szentháromság elvetése, mindenekelőtt azonban Krisztus 1914. évi mennyei trónra lépése, egyértelműen ellentmondanak a Biblia tanításának.


A tagokat arról győzik meg, hogy csakis Jehova Tanúinak “teokratikus szervezetén” belül lehet részük igazi megváltásban. Ezenkívül az igehirdetést illetően teljesítménykényszer alatt állnak. A szervezetet otthagyók “lelki-szellemi totalitarizmusról” számolnak be. Az “elhajlókkal” szembeni intoleráns bánásmód mindenkit el kellene gondolkoztatnia. Egyébként éppen ez az, ami nehézzé teszi a szervezetből való kilépést, mert az érintettek emiatt könnyen elmagányosodnak.


Az egyes Jehova tanújának az a tragédiája, hogy meg van győződve arról: egyedül ő értelmezi helyesen a Bibliát. Ennek megfelelően is van kiképezve, és nem veszi észre, hogy dogmatikus köntösbe bújtatták, amelyen csak akkor keletkeznek szakadások, ha valóban szembenéz a hívő keresztények által megfogalmazott kritikus ellenvetésekkel. Sokszor elegendő utalni a közvetlen összefüggésekre, hogy Jehova tanúi számára egyértelművé tegyük egy-egy bibliai szakasz helytelen alkalmazását. Ők ugyanis éppen egy olyan értelmezési módszer áldozatai, amely figyelmen kívül hagyja a Biblia egészének összefüggéseit. Saját bibliafordításuk kifejezéseivel és magyarázataival saját tanításukat tükrözi. A világméretű katasztrófával járó jövendőbeli nagy armageddoni csatára való összpontosítás helytelen megvilágításba helyezi a világ valóságos bajait és szükségleteit, ami gyakran megfigyelhető más, egyoldalúan a végidőkre hangsúlyt fektető közösségeknél is."

2013. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!