Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Találkozhatnék-e a barátnőmmel...

Találkozhatnék-e a barátnőmmel egy ex jehova tanújával?

Figyelt kérdés

Nos, a barátnőm jár ilyen gyűlésekre, valamint házra is tanulmányozásra.

Sikerült megingatnom a szekta tökéletességében, de még mindig nem elég. Azt szeretném kérdezni, hogy ha van aki ezt olvassa, vagy van ilyen ismerőse, és aki ha lehet Budapesten él, valamint nőnemű, hajlandó lenne velem és a barátnőmmel találkozni, leülni velünk, és elmesélni a történetét? Hogy milyen volt teljes tanúnak lenni, miért lépett ki, és ez milyen következményekkel járt az életére nézve, és azóta milyen az élete. Ha úgy van, akár több hölggyel is találkoznánk, és azért lenne jobb egy nőneművel, mivel így talán nagyobb hatással lenne a barátnőmre az elbeszélések.

Nagyon hálás lennék, és remélem akad majd ha nem is olyan sok, de legalább egy extanú lány, nő, aki hajlandó lesz velünk találkozni. Előre is köszönöm!



#extanú
2013. ápr. 29. 19:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kedves Frank. Én sem vagyok Jehova, és soha nem is leszek.

A tanúja vagyok, e mellett a teremtő mellett tanúskodom.:)



Katy Weaver

2013. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!!


Nem kell ahhoz ex tanú. Nyisd ki te a bibliáját, és mutasd meg neki, vagy is győzd meg, hogy JHWH, az Úr, Ábrahám, Izsák, és Jákob istene, az Izraeliták istene. Senki másé.

2013. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Hát ez nagy butaság. Istent nem sajátíthatja ki egy nemzet, mert mindenkit szívesen fogad.


ez egy vicc.

2013. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ez nem, vicc ott van a bibliádban fekete fehéren.

Az izraelitát sosem tudnád a Nap imádatra rávenni, de a pogányságot az Ábrahámi vallásra ügyesen át lehetett kényszeríteni. Sajnos ebben Ti Jehova Tanúi is nagy szerepet vállaltatok.

2013. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, te Izraelita vagy?
2013. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Izraelita, csak így látom.
2013. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Köszi.
2013. ápr. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%

Kedves válaszoló.

Mi vagyunk pogány imádok?

Kényszerítjük?


Hát sok mindent lehet ránk mondani, de hogy pogány imádatot folytatunk az nem.

Mi azokat az ünnepeket nem tartjuk meg aminek nincs keresztény eredete, és ide a karácsony , a születésnap, stb is ide tartozik.


Kényszeríteni pedig nem kényszerítünk, itt elmondhatom mindannyiunk nevében hogy ide önként jöttünk senki nem kényszerített rá erre senki, s ha valaki nem ért ezzel együtt szabadon távozhat.

Sőt ha már az Izraelitáknál tartunk.

ÉP tegnap írtam egy Zsidó származású embertől olyat, hogy a Judaizmust gyakorlok a modern korban már régóta keveredett a Görög Hellenisztikus tanításokkal.

Na de hát ennek is utána kellene nézni.


Köszönöm.

Katy W.

2013. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves Tanú!


Valószínűleg félre értetted amit írtam.

2013. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.

azt írod, hogy a Tanúk nagy szerepet játszanak abban, hogy pogány imádatra kényszerítsük az Ábrahámi vallást?

Vagy nem ezt írtad?

Mert ez így jött le nekem.

Ha nem akkor bocsánat,

K W

2013. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!