Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A"Mit tanít valójában a...

A"Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványnak nem lenne helyesebb olyan címet adni, hogy"Mit tanít valójában az Őrtorony Társulat a Bibliáról"?

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 21:59
 51/93 A kérdező kommentje:

"Mondom hogy az EGYHÁZ egy,és nem a gyülekezetek.

Hiszed vagy sem,a katolikusok Testvérnek tartják a reformátusokat,evangélikusokat stb.stb. "

Úgy pontos,hogy Testvérek,akik nem a helyes úton járnak.

DE Testvérek...

2012. ápr. 8. 22:33
 52/93 anonim ***** válasza:
0%

",A WBTS 1992-TŐL 2001-IG AZ ENSZ NEM KORMÁNYZATI SZERVEZETEINEK TAGJA VOLT"


Ezt konkrétan részleteznéd és a pontos forrást is megadnád, amivel alátámasztod az állításodat. Nem az érdekel, hogy ezt a szöveget honnan vetted, hanem a tagságról szóló közvetlen leírás érdekel, és ami ezzel kapcsolatos.

2012. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
100%

""WTF?!

Mi ez a a zgyvaság, amit összehordasz?!"

Mit kérdezel és kitől?"


Neked írtam, mert egy hangyányit értelmetlen/értelmezhetetlen, amit összehordtál!

2012. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 A kérdező kommentje:

"Ezt konkrétan részleteznéd és a pontos forrást is megadnád, amivel alátámasztod az állításodat. Nem az érdekel, hogy ezt a szöveget honnan vetted, hanem a tagságról szóló közvetlen leírás érdekel, és ami ezzel kapcsolatos."


Szívesen,persze:

egyrészt internetről,amit fentebb linkeltem:


[link]


Az idézetet pedig ebből a könyvből:


[link]


Szívesen segítek,ha ez a válasz nem volt kielégítő(nem viccelek és nem gúnyollak!)

2012. ápr. 9. 21:25
 55/93 A kérdező kommentje:

A megváltásról még ennyit:

""A megváltás

• Jézus Krisztus tökéletes keresztáldozata

által történik, aki

mindent elvégzett értünk, és

legyőzte a bűnt, a halált és az

ördögöt. Az emberi cselekedetek

a Jézusban mint megváltóban

való hit gyümölcsei

és következményei, de nem a

megváltás feltétele(i).""

A gyülekezetről meg még ennyit:

""A gyülekezet

• minden, Krisztus tökéletes

áldozatával megváltott és Isten

hittel fogadott Szentlelke által

új jászült keresztyén láthatatlan

közössége, akik különböző látható

felekezetekben gyűlnek

össze, és ott képmutatókkal és

hitetlenekkel keveredve élnek;""



És szerintem ez a leglényegesebb:


""Nem egy bizonyos egyházba, felekezetbe térítés a cél, hanem

az élő Úr Jézus Krisztushoz, az Isten Fiához fordulás, úgy, ahogyan a

Biblia bemutatja őt nekünk:

„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy

aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen" (Jn 3,16).""

2012. ápr. 9. 21:49
 56/93 A kérdező kommentje:

A TV-ben hallottam tegnap egy katolikus paptól,nekem tetszett:

"Minden különbözőségünk ellenére egyek tudunk lenni a Feltámadt hitében."


A más felekezetekbe tartozókról volt szó.

2012. ápr. 9. 21:53
 57/93 anonim ***** válasza:
0%

"A gyülekezet

• minden, Krisztus tökéletes

áldozatával megváltott és Isten

hittel fogadott Szentlelke által

új jászült keresztyén láthatatlan

közössége, akik különböző látható

felekezetekben gyűlnek

össze, és ott képmutatókkal és

hitetlenekkel keveredve élnek;"


Teljes zagyvaság amit mondasz,mivel Isten újjászülése égi reménységre szól azoknak, akik egyazon egyházhoz tartozó gyülekezetekben gyűlnek össze – ahogy Pál is mondja : és minden gyülekezetben így rendelkezem -, tehát vagy az egyik egyházhoz vagy a másik egyházhoz tartoznak és nem összevissza bármelyikhez. (I. századi minta – mindenki egyazon egyházhoz tartozott.) Nem beszélve róla,hogy akik az Atyán kívül még más istent is imádnak,azokat Isten mire felszülné újjá Krisztus égi kormányzatába, amikor a bálványimádók kívül maradnak! (Jel 22:15)


Nem beszélve a Szalairól, aki szerint Jézus sohasem volt kisebb Istennél, csakhogy nem Jézus a mi Istenünk, hanem az Atya (Ján 20:17), innentől kezdve a Jézus istenségének nincs jelentősége az imádatban, hanem csupán a közbenjárásban. Az Atyát imádjuk a Jézus Krisztus által. Ez az igaz imádat és nincsen háromságfilozófia meg háromságistenimádat, hanem csak azok gyülekezetében, akik elcsavarják az írásokat a saját vesztükre! (2Pét 3:16)


Inkább a Szalai vallástudósnak (?) segíts magaddal együtt, hogy megértsd a Krisztus tiszta és igaz tanításait.


És hogy a katolikus pap kivel tud egy lenni? A Mussolini-féle fasiszta kormánypárttal is együtt tudott lenni a katolikus egyházvezetés, úgy hogy az ő együttlétük szajha létükre annyit is ér.

2012. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 A kérdező kommentje:

"Teljes zagyvaság amit mondasz,mivel Isten újjászülése égi reménységre szól azoknak, akik egyazon egyházhoz tartozó gyülekezetekben gyűlnek össze – ahogy Pál is mondja : és minden gyülekezetben így rendelkezem -, tehát vagy az egyik egyházhoz vagy a másik egyházhoz tartoznak és nem összevissza bármelyikhez. (I. századi minta – mindenki egyazon egyházhoz tartozott.) Nem beszélve róla,hogy akik az Atyán kívül még más istent is imádnak,azokat Isten mire felszülné újjá Krisztus égi kormányzatába, amikor a bálványimádók kívül maradnak! (Jel 22:15)


Nem beszélve a Szalairól, aki szerint Jézus sohasem volt kisebb Istennél, csakhogy nem Jézus a mi Istenünk, hanem az Atya (Ján 20:17), innentől kezdve a Jézus istenségének nincs jelentősége az imádatban, hanem csupán a közbenjárásban. Az Atyát imádjuk a Jézus Krisztus által. Ez az igaz imádat és nincsen háromságfilozófia meg háromságistenimádat, hanem csak azok gyülekezetében, akik elcsavarják az írásokat a saját vesztükre! (2Pét 3:16)


Inkább a Szalai vallástudósnak (?) segíts magaddal együtt, hogy megértsd a Krisztus tiszta és igaz tanításait.


És hogy a katolikus pap kivel tud egy lenni? A Mussolini-féle fasiszta kormánypárttal is együtt tudott lenni a katolikus egyházvezetés, úgy hogy az ő együttlétük szajha létükre annyit is ér.

"


Köszönöm a válaszod!

Mind ahogy fentebb írtam,az összes felekezet EGY EGYHÁZNAK minősül,az MIND Krisztus Egyháza(hisz ő a Fő).

„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy

aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen" (Jn 3,16).""

Szerintem ez a lényegi mondanivalója a Bibliának.


Ha emlegeted Mussolinit,akkor mi a válaszod az ENSZ-re?

A sátáni Nagy Babilonhoz tartozott egy ideig a Szervezet???

Az gondolom nem baj,mert majd kimagyarázza a Szervezet,hogy miért nem baj.

2012. ápr. 10. 16:59
 59/93 A kérdező kommentje:

Ezt a www.apologia.hu oldalról vettem.

A Háromságról:

[link]

2012. ápr. 10. 17:02
 60/93 A kérdező kommentje:
Ki is másoltam a könnyebb olvashatóság miatt:
2012. ápr. 10. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!