Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A"Mit tanít valójában a...

A"Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványnak nem lenne helyesebb olyan címet adni, hogy"Mit tanít valójában az Őrtorony Társulat a Bibliáról"?

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 21:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
97%
Igazad van.
2012. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
13%
A Biblia minden olvasójának mást és mást jelenthet (mondhat, taníthat). Ez megközelítés és koncepcionális hozzáállás kérdése.
2012. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 A kérdező kommentje:

Azt veszem észre,hogy amit az Őrtorony Társulatuk tanít,azt teljesen készpénznek veszik,mintha úgy lenne a valóságban is.

Nem járnak utána a dolgoknak a történelem könyvekben,"világi"vallási könyvekben.


Ha jobban megnéznék a Társulat által megadott idézetek forrásait(úgy értem:kikeresnék pl.a könyvtárból az idézett könyvet),rájönnének,hogy abszolút nem támasztja alá azt,amit a Társulat mond.

2012. márc. 20. 22:20
 4/93 anonim ***** válasza:
34%
az összes vallás ezt csinálja. mindegyik úgy gondolja, hogy az tanítja a Biblia, ahogy ők gondolják, csak az ő vallásuk az igazi.
2012. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 A kérdező kommentje:

Azt nem értem,hogy ha minden "világi"vallási könyv a Sátántól van,akkor az Őrtorony Társulat miért idéz belőle?

Hiszen akkor gyakorlatilag a Sátántól idéz,nem?


Szerintem nem kell sehonnan sem idézgetni,hogy ki mit írt a témáról,úgyis csak a Társulatnak lehet igaza,akkor azt meg minek alátámasztani világi vallási művekkel?

2012. márc. 20. 22:25
 6/93 A kérdező kommentje:

# 4/5:

Egyetértek.


Annyi egyetértés azért azonban van a keresztények között,hogy például a Római Katolikus kereszténynek tartja a Reformátust,Evangélikust stb.is.


Hiszen aki hisz Jézusban,az üdvözül.

És nincs semmi további teendő.

Persze úgy is kell aztán viselkedni is,ki kell hogy hasson az életére is a változás.

2012. márc. 20. 22:28
 7/93 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, azt szeretném megérdeklődni tőled, hogy olvastad az adott kiadványt? Csak érdekel. Ha igen, mi a véleményed róla? (Ha olvastad, majd mondok valamit, mi az én észrevételem.)
2012. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 A kérdező kommentje:
Igen,végigolvastam.
2012. márc. 20. 22:44
 9/93 anonim ***** válasza:
28%
És mi volt róla a véleményed? Úgy általában. Például a fogalmazásmódról, amit használ?
2012. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 A kérdező kommentje:

És ezeket Te ismered-e?


[link]


[link]


Vannak bennük érdekes dolgok....:)

2012. márc. 20. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!