Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Aki engem látott, látta az...

"Aki engem látott, látta az Atyát is. " Mit jelentenek Jézus ezen szavai?

Figyelt kérdés
János 14:9
2009. máj. 22. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
0%

"Aki engem látott, látta az Atyát is,,.Atyát biztos nem kell megkeresztelni...legyetek egyek mint ahogy én is egy vagyok az ATYÁVAL ..AMIJEN ÉRETELLEMBEN JÉZUS TANITVÁNYAI EGYEK ,ABBAN AZ ÉRTELEMBE JÉZUS IS EGY AZ ATYÁVAL(János 17:21-23) "Jézus megkeresztelkedése előtt körülbelül hat hónappal Keresztelő János elment a júdeai pusztaságba prédikálni, és ezt hirdette: „Tanúsítsatok megbánást, mert elközeledett az egek királysága” (Máté 3:1, 2). Az emberek hallották Jánost, és megszívlelték, amit mondott. Nyíltan megvallották bűneiket, megbánták azokat, majd odamentek Jánoshoz, hogy keresztelje meg őket a Jordánban. Ez a keresztelkedés csak a zsidóknak volt lehetséges (Lukács 1:13–16; Cselekedetek 13:23, 24).

 Ezeknek a zsidóknak sürgősen meg kellett bánniuk bűneiket. I. e. 1513-ban a Sínai-hegynél az ősatyáik nemzetként szövetségre léptek Jehova Istennel — egy hivatalos, ünnepélyes megegyezésre jutottak. Ám súlyos bűnöket követtek el, és nem éltek a szövetségben meghatározott felelősségeikkel összhangban, így bűnösökként el lettek ítélve. Jézus napjaiban a helyzetük már válságossá vált. Jehovának a Malakiás által megjövendölt „nagy és félelmetes napja” közel volt. I. sz. 70-ben eljött ez a ’nap’, amikor is a római hadsereg elpusztította Jeruzsálemet a templomával együtt, ezenkívül több mint egymillió zsidót. Jehova elküldte Keresztelő Jánost, aki buzgóságot mutatott az igaz imádat iránt, hogy „felkészített népet készítsen elő Jehovának”. Meg kellett bánniuk a mózesi törvényszövetség ellen elkövetett bűneiket, és fel kellett készülniük Isten Fiának, Jézusnak a fogadására, akit Jehova küld hozzájuk (Malakiás 4:4–6; Lukács 1:17; Cselekedetek 19:4).

Jézus is azok között volt, akik Jánoshoz mentek, hogy megkeresztelje őket. De miért? János tudta, hogy Jézusnak nincsenek bűnei, amelyeket meg kellene bocsátani, ezért így szólt hozzá: „Nekem kell általad megkeresztelkednem, és te jössz énhozzám?” Jézus keresztelkedése azonban mást jelképezett. Ezt válaszolta Jánosnak: „Engedd ez alkalommal, mert így illik teljesítenünk mindazt, ami igazságos” (Máté 3:13–15). Jézusnak nem voltak bűnei, így a megkeresztelkedése nem a bűneinek a megbánását jelképezte, és nem is kellett átadnia magát Istennek, mert már egy Jehovának önátadott nemzet tagja volt. Különleges volt számára, amikor 30 éves korában megkeresztelkedett, mert ez azt jelképezte, hogy bemutatja magát égi Atyjának a további akarata cselekvésére.

 Istennek Krisztus Jézusra vonatkozó akarata magában foglalta a Királysággal kapcsolatos tevékenységeket (Lukács 8:1). Azt is megkívánta Jézustól, hogy feláldozza tökéletes emberi életét, amely váltságul szolgál, és alapot adott egy új szövetségnek (Máté 20:28; 26:26–28; Zsidóknak 10:5–10). Jézus nagyon komolyan vette azt, amit a megkeresztelkedése jelképezett. Nem engedte, hogy a figyelme elterelődjön az elsődleges feladatáról. Földi életének végéig hűségesen teljesítette Isten akaratát, és legfontosabb munkájának tekintette Isten Királysága prédikálását (János 4:34).

A keresztény tanítványok vízben való megkeresztelkedése

Jézus első tanítványait János keresztelte meg vízben, majd Jézushoz irányította őket mint az égi Királyság eljövendő tagjait (János 3:25–30). Jézus irányításával ezek a tanítványok is megkereszteltek némelyeket, és ennek ugyanolyan jelentősége volt, mint János keresztelésének (János 4:1, 2). I. sz. 33 pünkösdjétől azonban kezdtek azzal a paranccsal összhangban cselekedni, hogy „az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében” kereszteljenek embereket (Máté 28:19). Te is hasznosnak fogod találni, amint megvizsgáljuk ennek a jelentését.

 Mit jelent az ’Atyának nevében’ megkeresztelkedni? Azt, hogy elfogadjuk a nevét, helyzetét, hatalmát, szándékát és törvényeit. Vizsgáljuk meg, mit jelentenek ezek. 1. A nevével kapcsolatban a Zsoltárok 83:19 ezt mondja: „te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.” 2. A helyzetét tekintve a 2Királyok 19:15 (NW) ezt mondja: ’Ó, Jehova, egyedül te vagy az igaz Isten.’ 3. A Jelenések 4:11 ezt írja a hatalmáról: „Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból lett és teremtetett.” 4. Azt is el kell ismernünk, hogy Jehova az Életadó, akinek az a szándéka, hogy megmentsen bennünket a bűntől és a haláltól: „Az Úré a szabadítás” (Zsoltárok 3:9; 36:10). 5. El kell fogadnunk, hogy Jehova a legfőbb törvényhozó: „az ÚR a mi bíránk, az ÚR a törvényadónk, az ÚR a királyunk” (Ézsaiás 33:22, Úf.). Mivel az előbbi dolgok mindegyike vonatkozik Jehovára, a következő felhívást kapjuk: „Szeretned kell Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel” (Máté 22:37).

 Mit jelent a ’Fiúnak nevében’ megkeresztelkedni? Azt, hogy elismerjük Jézus Krisztus nevét, helyzetét és hatalmát. A Jézus név azt jelenti, hogy ’Jehova a megmentés’. Helyzetét az határozza meg, hogy ő Isten egyetlen-nemzett Fia, akit Isten legelőször teremtett (Máté 16:16; Kolosszé 1:15, 16). A János 3:16 ezt mondja nekünk erről a Fiúról: „Isten annyira szerette a világot [a megváltható emberek világát], hogy az ő egyetlen-nemzett Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.” Mivel Jézus hűségesen halt meg, Isten feltámasztotta őt a halálból, és további hatalmat adott neki. Pál apostol szerint Isten ’magasabb állásba emelte’ Jézust, Jehova után ő lett a második legnagyobb személy az egész világegyetemben. Ezért szükséges az, hogy „Jézus nevében minden térd meghajoljon . . . , s minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Istennek, az Atyának dicsőségére” (Filippi 2:9–11). Ez azt jelenti, hogy engedelmeskedünk Jézus parancsolatainak, melyek magától Jehovától származnak (János 15:10).

 Mit jelent a „szent szellemnek nevében” megkeresztelkedni? Azt, hogy felismerjük a szent szellem szerepét és működését. De mi a szent szellem? Jehova tevékeny ereje, amely által véghezviszi szándékait. Jézus ezt mondta követőinek: „kérni fogom az Atyát, és másik segítőt ad nektek, hogy az örökre veletek legyen, az igazság szellemét” (János 14:16, 17). Minek a megtételére teszi ez a szellem alkalmassá őket? Jézus a későbbiekben ezt mondta: „erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és tanúim lesztek mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig” (Cselekedetek 1:8). Jehova a Biblia megírását is a szent szellem segítségével ihlette: „Prófécia ugyanis soha nem hozatott ember akaratából, hanem Istentől szóltak emberek, amint szent szellemtől vitettek” (2Péter 1:21). Így amikor a Bibliát tanulmányozzuk, elismerjük a szent szellem szerepét. Egy másik mód, ahogyan a szent szellemet el tudjuk ismerni, az, ha kérjük Jehovát, hogy segítsen megteremni a „szellem gyümölcsét”, mely a következő: „szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, szelídség, önuralom” (Galácia 5:22, 23).

 Időszámításunk szerint 33-tól kezdődően először a zsidók és a zsidó prozeliták keresztelkedtek meg Jézus utasításaival összhangban. Röviddel ezután a szamáriaiak is megkapták azt az értékes lehetőséget, hogy keresztény tanítványokká válhattak. Majd i. sz. 36-ban a meghívás kiterjedt a körülmetéletlen nem zsidókra is. Megkeresztelkedésük előtt a szamáriaiaknak és a nem zsidóknak személyesen át kellett adniuk magukat Jehovának arra, hogy a Fia tanítványaiként őt fogják szolgálni. A keresztények vízben való megkeresztelkedésének a mai napig ez a jelentősége. A vízben való teljes alámerülés megfelelő jelképe ennek a személyes önátadásnak, mert a keresztelkedés egy jelképes temetés. A keresztelkedésnél a víz alá merülés azt jelképezi, hogy az ember meghal az előző életútjának. A vízből való kijövetelnek pedig az a jelentése, hogy az ember feltámad Isten akaratának cselekvésére. Ez az „e g y keresztség” mindenkire vonatkozik, aki igaz kereszténnyé válik. A keresztelkedéskor Jehova keresztény Tanúivá válnak, Isten felszentelt szolgáivá (Efézus 4:5; 2Korintus 6:3, 4).

 Isten szemében az ilyen keresztelkedésnek nagy értéke van, mert megmentéshez vezethet. Péter apostol például a következőket írta, miután megemlíti, hogy Noé bárkát épített, amelyben a családjával együtt megmenekült az Özönvíz idején: „Ami ennek megfelel, tudniillik a keresztség (nem a hústest szennyének eltávolítása, hanem az Istenhez intézett kérés jó lelkiismeretért), az most titeket is megment Jézus Krisztus feltámadása által” (1Péter 3:21). A bárka egyértelműen bizonyította, hogy Noé hűségesen elvégezte azt a munkát, amelyet Istentől kapott. Miután elkészült a bárka, „az akkori világ pusztulást szenvedett, amikor elárasztották vízzel” (2Péter 3:6). Noé azonban és családja, ’nyolc lélek biztonságban vitetett át a vízen’ (1Péter 3:20).

 Azok, akik ma átadják magukat Jehovának a feltámasztott Krisztusba vetett hitük alapján, önátadásukat megkeresztelkedéssel jelképezik. Előrehaladnak Isten napjainkra vonatkozó akaratának cselekvésében, és megmenekülnek a jelenlegi gonosz világból (Galácia 1:3, 4). Többé már nem vár rájuk pusztulás, mint a dolgok ezen jelenlegi gonosz rendszerére. Nem fognak a világgal együtt elpusztulni, és Isten jó lelkiismeretet ad nekik. János apostol erről biztosítja Isten szolgáit: „a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké” (1János 2:17).

Éljünk összhangban a kötelezettségeinkkel!

 Hibás lenne úgy következtetnünk, hogy ha megkeresztelkedünk, az garancia a megmentésre. A megkeresztelkedésnek csak akkor van értéke, ha valaki őszintén átadja magát Jehovának Jézus Krisztuson keresztül, aztán Isten akaratát cselekszi, és hűséges marad mindvégig. „Aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben” (Máté 24:13).

Isten Jézusra vonatkozó akarata azt is magában foglalta, hogy miként használja fel emberi életét. Meg kellett halnia, és fel kellett áldoznia életét. Nekünk a testünket kell felajánlanunk Istennek, az ő akarata cselekvésére áldozva az életünket (Róma 12:1, 2). Természetesen nem mondhatjuk, hogy Isten akaratát tesszük, ha csak elvétve is, de szándékosan a körülöttünk lévő világhoz hasonlóan viselkedünk, vagy ha az életünket önző célok köré építjük fel, és Istennek csak tessék-lássék módra szolgálunk (1Péter 4:1–3; 1János 2:15, 16). Amikor egy zsidó megkérdezte, mit kell tennie ahhoz, hogy örök élete legyen, Jézus kiemelte, hogy milyen fontos erkölcsileg tiszta életet élni. Aztán egy ennél is fontosabb dolgot hangsúlyozott: Jézus követőiként keresztény tanítványoknak kell lennünk. Ennek kell az életben a legfontosabbnak lennie. Nem lehet az anyagi érdekek mögé helyezni (Máté 19:16–21).

 Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy Isten Jézusra vonatkozó akarata fontos tevékenységet foglalt magában Isten Királyságával kapcsolatban. Bár ő felkent volt, és később Király lett, földön léte alatt buzgón tanúskodott a Királyságról. Nekünk is hasonló tanúskodómunkát kell végeznünk, és minden okunk megvan arra, hogy teljes szívvel részt vegyünk ebben. Ha így teszünk, azzal kimutatjuk, hogy értékeljük Jehova szuverenitását, és szeretjük az embertársainkat (Máté 22:36–40). Azt is megmutatjuk, hogy Jehova imádóival egységben vagyunk világszerte, akik mindannyian Királyság-hirdetők. Együtt, az egész világon, egységben előretörünk az örök élet eléréséért, amely ennek a Királyságnak a földi birodalmában fog megvalósulni.

Jézus a Máté28:19,20-ban azt monta hogy csak tanitványokat keresztelyék meg ..Menjetek tehát, tegyétek tanitványommá mind a népeket!figyeld utána jön a keresztség és nem elöte csecsemö korban, hamis egyház megsértete a szabad akaratot mert nem mindenki akar keresztény leni csak azért mert bele születet.

2009. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
0%

JÁNOS 17:21-23 -EGY LEGYENEK, AMINT MI EGY VAGYUNK "Aki engem látott, látta az Atyát is." JÁNOS 17:25-Én igzságos Atyám !A világ nem ismert meg ,de én ismerlek,s ők is felismerték,hogy te küldtél. Csak Jézus igaz kővetöire érvényes ezek a szavak.JÁNOS 16:25-33. A PÁPAI HIVATAL POGÁNY EREDETE............................Folyamatosan ismétlődő imák, rózsakeresztek és ereklyék tisztelete mind átkerült a pogányságból és látszólag keresztény mázban tűnteték fel. A Pontifex Maximus pogány hivatalát és cimét átvette Róma püspöke,aki pápa néven lett ismert, mint az atyák atya ,annak ellenére, hogy Jézus megtiltotta,hogy bárkit is igy nevezzünk.A szó szoros értelmében pogány ritusok százait olvasztották bele Rómában a kereszténységbe. Ez meg is volt jövedölve.... 2 Tesszalonikiaknak 2:9-12.-A törvénytelennek jelenléte pedig Sátán munkálkodása szerint van, minden hatalmas cselekedettel és hazug jelekkel meg előjelekkel,  és minden igazságtalan megtévesztéssel azoknak, akik elvesznek, megfizetésként azért, mert nem fogadták el az igazság szeretetét, hogy megmentésben részesüljenek.  Ezért engedi hát az Isten, hogy tévelygésnek munkálkodása érje el őket, hadd higgyék el a hazugságot,  hogy mindannyian megítéltessenek, mivel nem hitték az igazságot, hanem az igazságtalanságban lelték kedvüket.

Szélesuton járnak az álkeresztények és ök vannak többségben és a világ barátai ök nemigy van ,... Lásd:Jakab 4:4-aki tehát a világgal barátságban akar lenni, az ellensége lesz az Istennek.Katolikus Biblia labjegyzet Ez ál :A pogányok hittek a lélek halhatatlanságában,legfüljebb a test feltámadását nem remélték és az örök igazságszolgátatást.másik lábjegyzetben ez áll:A bálványimádás a vallási élet legnagyobb süllyedése,széles körű elterjedése csak a gonosz lélek hatásával magyarázható.1János 5:19-egész világ a gonosz hatalmában van...és egyház evel barátkozik jo hogy azt mondja Isten , hogy menjünk ki bellöle tehát a hamis vallásbol:lásd a Jelenések 18:1-24.it nem Rómarol van szó hanem Rómában öszevegyitet pogányvallással vegyitet keresztény vallás.. amugy a szöveg környezet bizonyitja hogy valásrol van itt szó.

2009. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
58%

Mit mondanak a Katolikus Egyházról?


Jehova hamis tanúi elutasítják a történelmi egyházakat, a katolikus egyházat pedig egyenesen a Jelenések könyvében szereplő Babilonnal, a bűn városával azonosítják. Holott Szent János ott a pogány Rómáról beszélt, s a Jelenések könyve - mint az ÚSZ összes írása - az egyház könyve, tehát jogtalan eljárás a biblia alapján támadni az egyházat. Maga a Szentírás jegyzi fel az egyház alapítását: az Úr Jézus azt mondja Péternek: "Te szikla vagy és erre a sziklára építem egyházamat" (Mt 16,19). Jézusnak ezt a tanítását ugyan olyan komolyan kell vennünk, mint a világvégéről szóló jövendöléseit

2009. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
0%

"Aki engem látott, látta az Atyát is. "Efezusiaknak 5:1,2-Jézus áldozati bárány ő utánozta ATYÁT .JÓ ILLATÚ JÉZUS ISTENNEK , TEHÁT HELYESELTE... NEM A MINDENHATO MAGÁT HANNEM A FIÁT... A JELENÉSEK könyvében vannak olyan kifejezések, amelyeket nem szó szerint kell érteni (Jelenések 1:1). Megemlít például egy asszonyt, akinek a homlokára a „Nagy Babilon” név van írva. Azt olvassuk róla, hogy ’tömegeken és nemzeteken’ ül (Jelenések 17:1, 5, 15). Mivel egy betű szerinti asszony nem képes erre, a Nagy Babilon bizonyára jelkép. Vajon mit ábrázol ez a jelképes szajha?

A Jelenések 17:18 ugyanezt a jelképes asszonyt ’a nagy városnak’ nevezi, „melynek királysága van a föld királyai felett”. A „város” kifejezés emberek szervezett csoportjára utal. Mivel ennek ’a nagy városnak’ hatalma van „a föld királyai felett”, a Nagy Babilon nevű asszony bizonyára egy befolyásos, nemzetközi méretű szervezet. Joggal nevezhetjük világbirodalomnak. Milyen jellegű lehet ez a birodalom? Vallási. Figyeljük meg, hogyan segít eljutnunk erre a következtetésre néhány idevonatkozó részlet, mely a Jelenések könyvében található.

Egy birodalom lehet politikai, kereskedelmi vagy vallási. A Nagy Babilon nevű asszony nem politikai birodalom, hiszen Isten Szava kijelenti, hogy „a föld királyai”, azaz a világ politikai elemei „paráznaságot követtek el” vele. Paráznasága azokra a kötelékekre utal, amelyek a föld uralkodóihoz fűzik, és ez magyarázatot ad arra, hogy miért hívják őt ’a nagy szajhának’ (Jelenések 17:1, 2; Jakab 4:4).

Nagy Babilon kereskedelmi birodalom sem lehet, mivel „a föld . . . kereskedői”, melyek a kereskedelmi elemeket jelképezik, gyászolni fogják őt, amikor elpusztul. A királyokról és a kereskedőkről is azt olvashatjuk, hogy ’távolról’ nézik majd Nagy Babilont (Jelenések 18:3, 9, 10, 15–17). Ezért logikusan arra következtethetünk, hogy Nagy Babilon sem nem politikai, sem nem kereskedelmi, hanem vallási birodalom.

Nagy Babilon vallási jellegét az a kijelentés is megerősíti, hogy az összes nemzetet félrevezeti ’azzal, hogy spiritizmust gyakorol’ (Jelenések 18:23). Minthogy a spiritizmus valamennyi válfaja démoni eredetű, nem meglepő, hogy a Biblia ’démonok lakóhelyének’ nevezi Nagy Babilont (Jelenések 18:2; 5Mózes 18:10–12). Azt is megtudhatjuk erről a birodalomról, hogy szembeszegül az igaz vallással, és üldözi a ’prófétákat’ meg a ’szenteket’ (Jelenések 18:24). Ami azt illeti, Nagy Babilon olyan mélységesen gyűlöli az igaz vallást, hogy kegyetlenül üldözi, sőt meg is öli ’Jézus tanúit’ (Jelenések 17:6). Ez az asszony, Nagy Babilon tehát egyértelműen a hamis vallás világbirodalmát ábrázolja, és az összes olyan vallást magában foglalja, amely ellenszegül Jehova Istennek.

Amugy a reformátusok is a vallásra értelmezik a ,,nagy babilont" a nagy szajhát''.... azaz ökomenikus vallásra értelmezik.

2009. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
82%

"BŐVÍTSD AZ ISMERETEIDET! "


[link]

2009. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
0%

"Aki engem látott, látta az Atyát is. "...-Róma 6:10-élve azonban Istennek ÉL...KI..... JÉZUS Ha valaki valakinek él nem lehet ugyan az a személy.,,,,,,,,,,,,,,,,1Korintus 11:19- Mert szektáknak is kell lenniük köztetek, hogy nyilvánvalóvá legyen, kik a helyeselt személyek köztetek. 1Korint11:2,3- Megdicsérlek pedig titeket, mert mindenben elmétekben tartotok engem, és erősen ragaszkodtok a hagyományokhoz, úgy, ahogy továbbadtam nektek őket.  De akarom, hogy tudjátok, hogy minden férfinak feje a Krisztus, az asszony feje pedig a férfi, a Krisztus feje pedig az Isten.

AZT NEM HISZEM HOGY AKI ABA HAGYA A MISZIOT TUDTOM SZERIN AZ EGYHÁZBAN EZ HOLDOKLIK ...EZEK A HITEHAGYOTT VOLT TANUKNAK IGAZUK LEGYEN EZ CSAK KRITIKA AMIT IRNAK, MIMÁS LENNE ...S HA IGAZ LENNE IS NÉHÁNY KRITIKA, MIND AZÉRT NEMIGAZ !!!!KRITIKA IS AZÉRTVAN MERT A TANUK IS EMBEREK ÉS GYARLÓK NEM VAGYUNK TÖKÉLETESEK, GONDOLOM TE IS IGY GONDOLÓD.....Isten

ezt mért engedi meg hát ezért Lásd:1Korint 11:32.és1Péter 1:17;4:12-19-gondolom ismered ezeknek a gondolatoknak a szellemét vagy üzenetét. „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?”

Kik kapnak kegyelmet tömérdek bűnre fátyolt Lásd:Jakab 5:19,20. Jehova Tanúi sohasem monták hogy tévedhetetlenek mint mikor léteztek pápák,akik magukról azt kezték hirdetni,hogy tévedhetetlenek.Igazi horror történet,ahogy az egyik pápa a másikat elitéltte...elsö HONORIUS PÁPÁT HALÁLA UTÁN A NEGYEDIK ZSINAT 680-BAN ERETNEKKÉ NYILVÁNITOTTA.második LEÓ MEGERŐSITETTE EZT AZ ITÉLETET.HA A PÁPÁK TÉVEDHETETLENEK,AKKOR HOGYAN ITÉLHETNÉ EL EGYIK A MÁSIKAT.... NEMIS BESZÉLVE A TITKOS VATIKÁNI KÓNYVTÁRAT MIKOR TÁRJÁK NYILVÁNOSÁG ELLÉ.... GEREDA VAGY SZÁLKA MEJIK KELLENE ....... Jézus mit mond eröll- NE ITÉLKEZZETEK,HOGY FÖLÖTTETEK SE ITÉLKEZZENEK! MÁTÉ 7:1-5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
92%

JT elsősorban a végidőről szóló tanításaikról ismertek. A világvégét előbb 1914-re, később 1925-re, majd 1975-re, végül 1984-re tették, mostanában pedig (immár óvatosabban) 2000 "körüli" időről beszélnek.

Minden keresztény vallja, hogy Krisztus eljön majd ítélni élőket és holtakat, de az időpontra vonatkozólag maga Jézus mondta: "Azt a napot és azt az órát senki sem ismeri, a mennybéli angyalok sem, sőt még a Fiú sem, csak az Atya" (Mk 13,32).

Ami a be nem vált jósolgatásokat illeti, JT elfeledkeznek a Szentírás ítéletéről: "ha egy próféta az Úr nevében jövendöl, de az nem teljesedik be, azt nem az Úr mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában" (Más Törv: 18,22). Vagyis hamis prófétálásról van itt szó, pontosan úgy, ahogy Jézus megjövendölte: "Támadnak majd hamis próféták" (Mt 24,24).

JT a földre, Harmageddonba helyezik a végítéletet. Jel 16,16-ban szerepel ez a szó, Har-Megiddó, vagyis Megiddó hegye, de Szent Jánosnál csupán jelképe annak, hogy Krisztus legyőz minden istenellenes erőt. A Jelenések könyve nem menetrend, pontos hely- és időmegjelölésekkel, hanem látomás a történelem egészéről és a történelmen túli végcélról.


2. Ami Isten nevét illeti, a JHVH betűk kiejtése Jáhve volt. Ez a név azt jelenti: Én vagyok, aki (veletek) vagyok, de nem egyetlen név még az ÓSZ-ben sem. Az ÚSZ-ben pedig sehol sem fordul elő (ezért JT jogtalanul helyezik el annak szövegében). Jézus sem használja, a Jáhve nevet az Atya névbe sűríti. A Mi atyánkban épp azt kérjük, szenteltessék meg az Atya neve! Számunkra már a Jézus név válik a legfontosabbá: "Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, földön, alvilágban és minden nyelv hirdesse az Atya Isten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr!" (Fil 2,10).


3. Igaz, hogy az egész biblia Szentírás és Isten szava, de Krisztus-központú, tehát nem lehet végső mérce az, amit az ÓSZ közöl. Az üdvösség-történetben fokozatosan tárul fel Isten tanítása, ezt a fokozatosságot szem előtt kell tartanunk. Másrészt a szentírók koruk gyermekei, ezt figyelembe kell venni az Írások értelmezésénél.


"Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, földön, alvilágban és minden nyelv hirdesse az Atya Isten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr!" (Fil 2,10).

2009. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
0%

w 80 4/1-őrtorony ez áll..„Azt a napot vagy órát senki sem tudja, sem az angyalok a mennyben, sem a Fiú, hanem csak az Atya. Figyeljetek, maradjatok ébren, mert nem tudjátok, mikor van a kijelölt idő.” Az időpont nem ismerése elég erőteljes ok arra, hogy állandóan ébren őrködjünk. Azonkívül az Urunk iránti lojalitás is állandó ébrenlétet kíván, amit az eljövetelével kapcsolatos „jó hír” buzgó hirdetésével nyilváníthatunk ki. „Hasonló ez egy külföldre utazó emberhez, aki elhagyta házát és megbízta a rabszolgáit, mindegyiket a maga munkájával és megparancsolta az ajtónállónak, hogy kitartóan őrködjön. Kitartóan őrködjetek hát, mert nem tudjátok, mikor jön meg a ház ura.” — Márk 13:32–35.

Amikor tehát az „ember Fia” „hirtelen” megérkezik, hogy végrehajtsa az ítéletet, bárcsak ne alva találna minket, hanem teljes tevékenységben, az Atya akaratának cselekvésében. Mert áldottak leszünk, ha megszívleljük Jézus szavait: „Amit nektek mondok, mindnyájatoknak mondom: Továbbra is őrködjetek!” (Márk 13:37)

50 -évben kiadot kőnyv AZ elveszett Paradicsomtol a viszanyert Paradicsomig cimü is ezt tanitotta .nem hiném hogy détumokat hirdett!!!!!!!!!!!!!hanem inkább ezt: Nem az emberiség utolsó napjai. Az Isten akaratát cselekvőknek a Biblia az örök élet reménységét kínálja fel ( János 3:16, 36; 1János 2:17).

Nem a föld utolsó napjai. Isten Szava azt ígéri, hogy a lakott föld mindörökké megmarad (Zsoltárok 37:29; 104:5; Ézsaiás 45:18).

Ezek inkább ennek az erőszakos, szeretetlen világrendszernek az utolsó napjai, és azokéi, akik azonosulnak a szemléletmódjával (Példabeszédek 2:21, 22).

Az, hogy nem tudjuk pontosan, mikor jön el a vég, lehetőséget nyújt annak bizonyítására, hogy tiszta indítékból szolgáljuk Istent. Azok, akik ismerik Jehovát, tudatában vannak, hogy az utolsó pillanatban kimutatott buzgóság nincs hatással a szíveket vizsgáló Istenre ( Jeremiás 17:10; Zsidókhoz 4:13).

Jehova mindig első helyen van azok életében, akik igazán szeretik őt. Másokhoz hasonlóan a legtöbb igaz kereszténynek is van valamilyen munkahelye. A céljuk azonban nem az, hogy vagyont halmozzanak fel, hanem hogy kielégítsék a szükségleteiket, és legyen némi pénzük mások támogatására (Efézus 4:28; 1Timóteusz 6:7–12). Szeretik az erkölcsileg tiszta kikapcsolódást, és időnként maguk mögött hagyni a hétköznapokat, de ezzel felfrissülésre vágynak, nem pedig arra, hogy pusztán másokat utánozzanak (Márk 6:31; Róma 12:2). Jézus Krisztushoz hasonlóan gyönyörködnek Isten akarata cselekvésében (Zsoltárok 37:4; 40:8).

EZ A MI NÉZETUNK .....CSAK AZ VAN HOGY A HAZUGSÁG BEJÁRJA A FÖLDET MIG AZ IGASZÁG CIPÖJÉT FÜZI........A keresztény társadalom totális,tehát kényszeritő erejű és kötelező is volt ,minthogy pedig kötelező volt,nem lehetett más választása,mint hadat üzeni azoknak,akik másként vélekszenek.Ennek következtében a késő középkorra már szinte agyonnyomták megsokasodott ellenségei.Ha Joachim,,megfelelő,, próféta volt, hamarosan elboritották a magyarázatok, interpretációk és kommentárok;aprópénzre váltották a primitiv millenaristák és falusi karizmatikusok. A középkori proféciák jellegzetes eleme ,hogy a szunnyadó király vagy császár felébred,és vagy helyreállitja a békét és harmoniát,vagy tombolni kezd-attól függően, hogy a pápát Krisztu földi helytartójának vagy a megtestesült Antikrisztusnak tartja-e. Azokat az embereket, akik Nagy KÁROLYNAK, Konstantinápoly első katolikus császárnak,vagy éppen második Frigyesnek kiáltották ki magukat és követöket gyűjtötek maguk köré,hamar elcsipték,és megégették vagy felkötötték. A VALLÉSI HISZTÉRIA A KÜLÖNLEGES,BORZADÁLYOS VAGY FELTÜNŐ VISELKEDÉSFORMÁK MINDEN ELKÉPZELHETŐ FORMÁLYÁBAN JELENKEZETT. SORRA JÖTTEK A MEGHIRDETETT VILÁGVÉGÉK-1260,1290,1305,1335,1350,1360,1400,1415,1500..STB ÉRDEMES OLVASNI A KERESZTÉNYSÉG TÖRTÉNETE EUROPÁBAN.....VAGY VENNI VAGY KÖNYVTÁRBAN MEGKAPHTO..LÉNYEG ELOLVASNI S AKKOR RÁDŐBENÜNK VANNAK TULKAPÁSOK A KATOLIKUS VALLÁSBAN IS MEG MÁS MEGMOZDULÁSOKBAN ..UGYNEVEZET TULBUZGOSÁG AMI VESZÉLYES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DE AZ IGAZI EGYHÁZ NEM PÉTERE ÉPÜL HANEM KRISZTUSRA.AZÉRT A BIBLIA VERS SZÖVEG KÖRNYEZETÉT IS VIZSGÁLD MEG A BIBLIÁDBAN!!!ÉS PÉTER MEGGYÖZÖDÉSÉT IS HOGY Ő KIT TARTOT AZ EGYHÁZ SZEGLETKŐVÉNEK ......KIRE ÉPÜL

2009. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
84%

A VALLÉSI HISZTÉRIA


JT elsősorban a végidőről szóló tanításaikról ismertek. A világvégét előbb 1914-re, később 1925-re, majd 1975-re, végül 1984-re tették, mostanában pedig (immár óvatosabban) 2000 "körüli" időről beszélnek.

Minden keresztény vallja, hogy Krisztus eljön majd ítélni élőket és holtakat, de az időpontra vonatkozólag maga Jézus mondta: "Azt a napot és azt az órát senki sem ismeri, a mennybéli angyalok sem, sőt még a Fiú sem, csak az Atya" (Mk 13,32).

Ami a be nem vált jósolgatásokat illeti, JT elfeledkeznek a Szentírás ítéletéről: "ha egy próféta az Úr nevében jövendöl, de az nem teljesedik be, azt nem az Úr mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában" (Más Törv: 18,22). Vagyis hamis prófétálásról van itt szó, pontosan úgy, ahogy Jézus megjövendölte: "Támadnak majd hamis próféták" (Mt 24,24).

JT a földre, Harmageddonba helyezik a végítéletet. Jel 16,16-ban szerepel ez a szó, Har-Megiddó, vagyis Megiddó hegye, de Szent Jánosnál csupán jelképe annak, hogy Krisztus legyőz minden istenellenes erőt. A Jelenések könyve nem menetrend, pontos hely- és időmegjelölésekkel, hanem látomás a történelem egészéről és a történelmen túli végcélról.

2009. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
0%

" egy legyenek,amint mi egy vagyunk"-János 17:22. Az évszázadok folyamán a keresztényekben mindig is erős volt az arra irányuló vágy, hogy a dolgok új rendszere vegye át a teljes irányítást a föld felett. Életük rövid volta miatt pedig kétségtelenül arra vágyakoztak, hogy az éppen az ő életük idejében következzék be. Máté 6:10;2Tessz2:1,2,3,4,5.(Luk 19:11; 24:19–24; Csel 1:6).


„Mondd, mit jelent ez az 1975?”

A Tanúk régóta osztották azt a hitnézetet, hogy az emberi történelem 6000 éves korszakát Krisztus ezeréves uralma követi majd. De mikor ér véget az emberiség létezésének 6000 éve? Az 1966-os kerületkongresszus-sorozat keretében kiadott Life Everlasting—In Freedom of the Sons of God (Örök élet — Isten fiainak szabadságában) című könyv 1975-re mutatott. A testvérek még ott a kongresszuson átnézték a tartalomjegyzéket, és az új könyv sok eszmecserét indított el 1975-öt illetően.

A Baltimore-ban (Maryland) tartott kongresszuson F. W. Franz tartotta az utolsó beszédet. Így kezdte: „Épp mielőtt az emelvényre jöttem, egy fiatalember odajött hozzám, és ezt mondta: »Mondd, mit jelent ez az 1975?« ” Franz testvér aztán utalt arra, hogy sok kérdés vetődött fel azt illetően, hogy az új könyvben levő anyag vajon azt jelenti-e, hogy 1975-ig befejeződik Armageddon, és addigra Sátán meg lesz kötözve. Lényegében a következőket állapította meg: „Lehetséges. De mi nem mondjuk. Istennél minden dolog lehetséges. De mi nem mondjuk. És egyikőtök se mondjon semmi konkrétumot azt illetően, mi fog történni mostantól 1975-ig. Mindezen dolgok lényege, drága testvérek az, hogy az idő rövid. Az idő fogy — efelől nincs kétségünk.”

Jehova Tanúi közül sokan az adott tanács szellemében tevékenykedtek az 1966-ot követő években. Ugyanakkor más megállapítások is napvilágot láttak e témában, és némelyik valószínűleg konkrétabb volt, mint az tanácsos lett volna. Ezt Az Őrtorony 1980/18-as száma a 3. oldalon (1980. márc. 15., ang.) is elismerte. Jehova Tanúit ugyanakkor arra is figyelmeztették, hogy elsősorban(1János 2:17) Jehova akaratának a cselekvésére koncentráljanak és ne törődjenek túlságosan a dátumokkal és egy mielőbbi szabadulás reményével.

Ebben egy kissé hasonlítottak Jézus apostolaihoz. Az apostolok úgy tudták és úgy gondolták, hisznek az Isten Királyságával kapcsolatos próféciákban. Időközönként azonban téves várakozásaik voltak arra vonatkozóan, miképp és mikor fognak ezek beteljesedni. Ez egyeseknél csalódáshoz vezetett (Luk 19:11; 24:19–24; Csel 1:6).

Ahogy Jehova Tanúi visszatekintenek modernkori történelmükre, bizonyítékát látják annak, hogy Jehova a mai napig valóban megtisztítja az ő népét (Mal 3:1–3). Fokozatosan kiiktatták a helytelen beállítottságokat, hitnézeteket és gyakorlatokat. Bárki, aki az ezekhez való ragaszkodást választotta, velük együtt távozott. A megmaradottak nem olyan emberek, akik hajlandóak megalkudni a bibliai igazságok terén azért, hogy az emberi bölcselkedéshez idomuljanak. Ők nem embereknek követői, hanem Jehova Istennek odaadott szolgái. Örömmel reagálnak a szervezettől jövő irányításra, mivel félreérthetetlen bizonyítékát látják annak, hogy a szervezet Jehováé. Örvendeznek az igazság előrehaladó világosságának (Péld 4:18). Személy szerint nagy kiváltságnak tartják, hogy Jehova tevékeny Tanúi, Isten Királyságának hirdetői lehetnek

Az első századi Korintuszban olyan helyzet alakult ki, amely ilyen hatással lehetett volna némelyekre a keresztény gyülekezetben. ’Fölöttébb kiváló apostolok’ kétségbe vonták Pál apostol tekintélyét, azt állítva, hogy „levelei súlyosak és erélyesek, de személyes jelenléte gyönge, és beszéde megvetni való” (2Korintusz 10:7–12; 11:5, 6). Ez a szemléletmód oda vezethetett, hogy a korintuszi gyülekezet néhány tagja elbizonytalanodott, hogy merre haladjon tovább.

 Az első századi keresztény gyülekezetben voltak olyanok, akik semmibe vették a teokratikus hatalmat. A korinthusi gyülekezetben levő „fő-fő apostolok” tiszteletlenül viselkedtek Pállal. Így bírálták a beszédképességét: „a maga jelenvolta erőtelen, és beszéde silány” (2Korinthus 10:10; 11:5). Akár kiemelkedő szónok volt Pál, akár nem, apostolként tisztelet járt neki. De vajon valóban silány volt Pál beszéde? A Bibliában feljegyzett nyilvános szónoklatai azt bizonyítják, hogy meggyőzően szónokolt. Miután például rövid eszmecserét folytatott II. Heródes Agrippával, aki ’nagyon jól ismerte a zsidók minden vitás kérdését’, Pál erre a kijelentésre késztette a királyt: "Kis híja,hogy rá nem veszel:legyek keresztény"

(Cselekedetek 13:15–43; 17:22–34; 26:1–28). A korinthusi fő-fő apostolok mégis azzal vádolták, hogy silány a beszéde! Hogyan tekintette Jehova a magatartásukat? Jézus Krisztus az efézusi gyülekezet felvigyázóinak küldött üzenetében elismerően szólt azokról, akik nem voltak hajlandóak követni azokat, „a kik apostoloknak mondják magokat, holott nem azok” (Jelenések 2:2).

Amikor tehát az „ember Fia” „hirtelen” megérkezik,(ApCsel 17:31) hogy végrehajtsa az ítéletet, bárcsak ne alva találna minket, hanem teljes tevékenységben, az Atya akaratának cselekvésében. Mert áldottak leszünk, ha megszívleljük Jézus szavait: „Amit nektek mondok, mindnyájatoknak mondom: Továbbra is őrködjetek!” (Márk 13:37

Szükség van a nézőpont kiigazítására

Az 1914-es év második fele előtt sok keresztény arra számított, hogy Krisztus abban az időben tér vissza, és elviszi őket az égbe. Emiatt A. H. Macmillan Bibliakutató egy 1914. szeptember 30-án tartott előadásában kijelentette: „Valószínűleg ez az utolsó nyilvános előadásom, mivel hamarosan hazaköltözünk [az égbe].” Macmillan nyilvánvalóan tévedett, de nem ez volt az egyetlen eset, hogy neki vagy Bibliakutató társainak nem teljesedtek be a várakozásaik.

Az 1931 óta Jehova Tanúiként ismert Bibliakutatók arra is számítottak, hogy az 1925-ös évben be fognak teljesedni a Biblia csodálatos próféciái. Feltételezték, hogy a földi feltámadás abban az időben fog elkezdődni, és olyan régi hithű személyek térnek vissza mint Ábrahám, Dávid és Dániel. Hozzánk időben közelebb sok Tanúnak az volt a sejtése, hogy a Krisztus millenniumi uralmának kezdetével összefüggő események 1975-ben kezdenek majd megtörténni. Várakozásuk azon az értelmezésen alapult, hogy az emberiség történelmének hetedik évezrede akkor kezdődik el.

Ezek a téves nézetek nem jelentették azt, hogy Isten ígéretei nem voltak igazak, vagy hogy Isten hibát követett el. Semmi esetre sem! A hibák vagy téves elképzelések, mint az első századi keresztények esetében is, abból eredtek, hogy nem fogadták meg Jézus intését, miszerint ’nem tudjátok az időt’. Nem rosszindulat vagy Krisztussal szembeni hűtlenség miatt jutottak téves következtetésekre, hanem az iránti heves vágyuk miatt, hogy a saját életükben meglássák Isten ígéreteinek beteljesedését.

2Pt 1:20 prófécia nem származik egyéni ~ből-a próféciákat nem lehet megérteni egyéni értelmezésböl,mint hogy nem egyéni értelmezésböl születek a próféciák.: „Vajon a megfejtés nem Isten dolga?” (1Mózes 40:8). Mikor és hogyan magyarázza meg Isten a próféciái beteljesedését? Általában akkor, amikor esedékessé válik a beteljesedésük vagy beteljesedőben vannak, így kutató szolgái világosan megérthetik azok üzenetét. Ezt a megértést „a mi oktatásunkra [kapjuk], hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen” (Róma 15:4).

A Szentírás értelmezése A Jelenések könyvébe zárt titkok hosszú időn át zavarba hozták a Biblia őszinte tanulmányozóit. A titkoknak az Isten által meghatározott időben aztán fel kellett tárulniuk. De hogyan, mikor és kiknek? A jelentésüket kizárólag Isten szelleme ismertethette a meghatározott idő közeledtével (Jelenések 1:3). Ezek a szent titkok Isten buzgó földi rabszolgáinak tárulnak fel, hogy megerősítsék őket az isteni ítéletek ismertetésére (Máté 13:10, 11). Nem állítjuk, hogy e kiadvány magyarázatai tévedhetetlenek, hiszen egyetértünk a régen élt Józseffel: „Vajon a megfejtés nem Isten dolga?” (1Mózes 40:8). Arról azonban szilárdan meg vagyunk győződve, hogy az itt közölt magyarázatok összhangban vannak a Biblia egészével. Arra mutatunk rá, hogy milyen rendkívüli módon teljesednek az isteni próféciák szörnyű korunk világeseményeiben.

Nem OLVASTAD A JELENÉSEK KÖNYVÜNKET ..IGAZ??????????????

A Jelenések nagyszerű csúcspontja közel!

2007-es nyomtatás

Ez a kiadvány az önkéntes adományokból fenntartott, világméretű bibliai oktatómunka részeként jelenik meg.

„Boldog, aki fennhangon olvassa, és akik hallják e prófécia szavait, és akik megtartják a benne megírtakat, mert a meghatározott idő közel van” (Jelenések 1:3)

De mi az „apokalipszis” szó valódi jelentése? Bár a szótárak úgy határozzák meg, mint ami egy „borzalmas katasztrófa”, a görög a·po·ka’lü·pszisz szó jelentése alapvetően „leleplezés” vagy „feltárás”. Így találóan kapta a Biblia utolsó könyve a Jelenések könyve címet. Ez a könyv nem egyszerűen egy végzetes üzenetet közöl a világvégéről, hanem Istentől származó igazságokat tár fel, melyek ragyogó reménységet adnak és segítenek, hogy szilárd hitet építsünk ki.A Magyar nagylexikon a „Jelenések könyve” címszó alatt több névváltozatot is megad: Apokalipszis, János apokalipszise.

A Magyar értelmező kéziszótár szerint vallási szövegben a „jelenés” szó jelentése ’látomás’. Az Újszövetségi szómutató szótár pedig ezt írja: „A Szentírás utolsó könyvének magyar felirata: »Jelenések könyve«, mai értelmezés szerint már nem fedi az eredeti gondolatot . . . A jelenés eredeti értelme: megjelenés, megnyilatkozás, (prófétai) látomás.”

Armageddon csatáját nem egy konkrét harcmezőn fogják megvívni. Ez a csata az egész földön fog zajlani. Hogy miért? Mert a két szemben álló fél olyan hatalmas, hogy nem férnének el egyetlen szó szerinti helyen sem.

Armageddon vagy Har-Magedon úgy is ismert, mint ’a mindenható Isten nagy napjának háborúja’. Jehova Isten megbízza a Fiát, Jézus Krisztust, hogy gyűjtsön össze egy angyali sereget, és viseljen hadat a föld összes gonosz uralkodójának egyesített erői ellen (Jelenések 16:14; 19:11–16).

Sátán erői valahogyan ráveszik a nemzeteket, hogy hadba lépjenek. A Biblia beszél arról, hogy „démonoktól ihletett kijelentések” jutnak el „az egész lakott föld királyaihoz [uralkodóihoz], hogy egybegyűjtsék őket . . . a helyre, melyet héberül Har-Magedonnak neveznek” (Jelenések 16:14–16).

Nincs még egy olyan bibliai könyv, amely oly sok bibliaolvasó embernek keltette volna fel az érdeklődését, mint a Jelenések könyve. Számos olvasó, aki ragaszkodik a szó szerinti értelmezéshez, meghatározott egy konkrét helyet, ahol szerinte a csata majd kezdetét veszi, és aggodalommal figyeli, hogy milyen események zajlanak azon a területen. Arról az elképzelésről, miszerint az Armageddon kifejezés egy meghatározott helyre utal, már a legrégibb, görög nyelvű bibliamagyarázatban is olvashatunk, melyet Oecumenius a Jelenések könyvéhez írt az i. sz. VI. században.

A fundamentalista papság körében John F. Walvoord, a Dallasi Teológiai Szeminárium egykori elnöke azt a népszerű elképzelést hangoztatta, hogy Armageddon „a világ reménytelen küzdelmének végső, végzetes csatája lesz, mely a Közel-Keleten összpontosul”. Walvoord szerint ennek a jövőbeni, hatalmas összecsapásnak a gócpontja „»Megiddó hegye« lesz, egy domb, mely Palesztina északi részén, egy nagy síkság peremén található”.

Ám a Jelenések könyve nem egy térkép, amely egy Armageddon nevű, szó szerinti helyet jelöl. A könyv már a legelején kijelenti, hogy a benne olvasható beszámoló „jelekben” lett leírva (Jelenések 1:1). Jehova Tanúi már sok-sok évvel ezelőtt az egyik kiadványukban, a Bibliai tanulmányok IV. kötetében a következőket írták: „Nem kell arra számítanunk, hogy az emberek szó szerint összegyűlnek majd Megiddó hegyénél.”

A történelmi Megiddó Isten ellenségeinek szorult helyzetére utal, arra, hogy számukra nincs menekvés. Tehát Armageddonkor Isten gondoskodni fog róla, hogy minden romlottság és gonoszság el legyen törölve az egész földön (Jelenések 21:8).

Akik szeretik Jehova Istent és a Fiát, Jézus Krisztust, azoknak nem kell félniük Armageddontól. Isten háborúja kizárólag azok ellen fog irányulni, akiket ő megrögzött gonosznak ítél. Ebben a háborúban a pusztítás nem válogatás nélkül fog zajlani. „Jehova tudja, mi a módja annak, hogy az Isten iránti odaadásban élő embereket megszabadítsa” – írja a Biblia (2Péter 2:9). A Zsoltárok 37:34-ben egy szívmelengető ígéretet olvashatunk: „Reménykedjél Jehovában, őrizd meg útját, és felmagasztal téged, hogy örököld a földet. Meglátod, amint a gonoszok kivágatnak

Szervezeti fejlődés

az Ézsaiás 60:17-ben: „Réz helyett aranyat hozok, vas helyett ezüstöt hozok, és a fák helyett rezet, és a kövek helyett vasat, és teszem fejedelmeiddé a békességet, és előljáróiddá az igazságot.”

A réz felváltása arannyal előrelépést jelent, és ugyanez igaz a megemlített többi anyagra is. Ezzel összhangban Isten Izraele folyamatosan szervezeti előrelépéseket tapasztalt az utolsó napokban. Vizsgáljunk meg néhányat!

Galácia 6:16). (Ézsaiás 60:15). . Az első világháború vége felé „az Isten Izraele” csakugyan nyomorúságos időszakon ment át (Galácia 6:16). Valóban teljesen „elhagyottnak” érezte magát, mivel gyermekei a földön nem értették tisztán, hogy mi Isten rájuk vonatkozó akarata. Majd 1919-ben Jehova megújította felkent szolgái erejét, és attól fogva csodálatos szellemi jóléttel áldotta meg őket.

Jehova ’büszkesége tárgyának’ fogja tekinteni Siont. Igen, Sion gyermekei és maga Jehova is büszke lesz rá. Sion „gyönyörűség” lesz, és határtalan örömre ad majd okot. Mindez nem csupán egy röpke pillanatig tart. A földi gyermekei által képviselt Sion megbecsült állapota „nemzetségről nemzetségre” megmarad. Sosem ér véget.

Most figyeljük meg Istennek egy másik ígéretét! Jehova ezt mondja Sionnak: „szopod a népek tejét, és a királyok emlőjét szopod, és megtudod, hogy én vagyok az Úr, megtartód és megváltód, Jákóbnak erős Istene” (Ézsaiás 60:16). Hogyan lehet, hogy Sion ’a népek tejét és a királyok emlőjét szopja’? Abban az értelemben, hogy a felkent keresztények és a „más juhokhoz” tartozó társaik felhasználják a nemzetektől származó értékes erőforrásokat a tiszta imádat előmozdítására (János 10:16). Az önként felajánlott anyagi hozzájárulások segítenek, hogy lehetővé váljon a nagy, nemzetközi prédikáló- és tanítómunka. A modern technika bölcs felhasználása által Bibliákat és bibliamagyarázó kiadványokat tudnak nyomtatni több száz nyelven. Ma a bibliai igazság több ember számára érhető el, mint ezelőtt bármikor a történelem folyamán. Sok-sok nemzet polgárai megtanulják, hogy Jehova, aki megváltotta felkent szolgáit a szellemi fogságból, csakugyan a megtartó Isten.Máté 28:19,20.

Jehova még egy másik módon is megdicsőítette népét. A szervezeti fejlődés által áldotta meg őket. Ezt olvassuk az Ézsaiás 60:17-ben: „Réz helyett aranyat hozok, vas helyett ezüstöt hozok, és a fák helyett rezet, és a kövek helyett vasat, és teszem fejedelmeiddé a békességet, és előljáróiddá az igazságot.” A réz felváltása arannyal előrelépést jelent, és ugyanez igaz a megemlített többi anyagra is. Ezzel összhangban Isten Izraele folyamatosan szervezeti előrelépéseket tapasztalt az utolsó napokban. Ézsaiás 2:2;2Tim 3:1-5.Vizsgáljunk meg néhányat!

Isten népének gyülekezeteit 1919-ig olyan vének és diakónusok szolgálták, akiket mind a gyülekezet választott meg demokratikus módon. Attól az évtől kezdődően „a hű és értelmes rabszolga” kinevezett egy szolgálatvezetőt minden gyülekezetben, hogy felügyelje a szántóföldi szolgálati tevékenységeket (Máté 24:45–47). Ám sok gyülekezetben ez az elrendezés nem működött olyan jól, mert némelyik választott vén nem támogatta teljes mértékben az evangelizálómunkát. Ezért 1932-ben a gyülekezetek utasítást kaptak, hogy szüntessék meg a vének és a diakónusok választásának gyakorlatát. Helyette válasszanak egy szolgálati bizottságot, hogy az működjön együtt a szolgálatvezetővel. Ez olyan volt, mint a „fa” helyett „réz” — hatalmas előrelépés!

Majd 1938-ban a gyülekezetek világszerte elfogadtak egy jobb elrendezést, amely még inkább összhangban volt a szentírási gyakorlattal. A gyülekezeti igazgatást egy csoportszolgára bízták, akit más szolgák segítettek — mindnyájukat a hű és értelmes rabszolga felügyelete alatt nevezték ki. Nincsenek többé választások! Ezzel a gyülekezetben minden szolgát teokratikusan neveztek ki. Ez olyan volt, mint a „kő” helyett „vas” vagy a „réz” helyett „arany”.

Az előrehaladás azután is folytatódott. 1972-ben például kitűnt, hogy ha teokratikusan kinevezett vének együttműködő testülete gyakorol felvigyázást a gyülekezetekben úgy, hogy egyetlen vén sem gyakorol hatalmat a többi felett, az sokkal inkább összhangban van azzal, ahogy az első századi keresztény gyülekezetek működtek. Körülbelül két évvel ezelőtt pedig további előrelépés történt. Változás következett be bizonyos jogi társaságok irányításában, és ez lehetővé tette, hogy a Vezető Testület jobban tudjon Isten népének a szellemi érdekeivel foglalkozni, és ne tereljék el figyelmét a naponként felmerülő jogi kérdések.

Ki áll ezek mögött az előremutató változások mögött? Nem más, mint Jehova Isten. Ő maga mondta ezt: „aranyat hozok.” Ezt is ő mondta: „teszem fejedelmeiddé a békességet, és előljáróiddá az igazságot.” Igen, Jehova gondoskodik népe felvigyázásáról. A megjövendölt szervezeti fejlődés egy másik módja annak, hogy Jehova megdicsőíti a népét. Jehova Tanúi pedig ennek eredményeként sok-sok áldásban részesülnek. Az Ézsaiás 60:18-ban ezt olvassuk: „Nem hallatik többé erőszaktétel földeden, pusztítás és romlás határaidban, és a szabadulást hívod kőfalaidnak, és kapuidnak a dicsőséget.” Mennyire gyönyörűek ezek a szavak! De hogyan teljesedtek be?

Az igaz keresztények Jehovára szegezik tekintetüket útmutatásért és irányításért, és ennek eredményéről így jövendölt Ézsaiás: „minden fiaid az Úr tanítványai lesznek, és nagy lesz fiaid békessége” (Ézsaiás 54:13). Ezenkívül Jehova szelleme tevékenykedik az ő népén, és ennek a szellemnek a gyümölcséhez tartozik a béke is (Galácia 5:22, 23). Jehova népének békessége felfrissítő oázissá teszi őket ebben az erőszakos világban. Békés állapotuk, amely az igaz keresztények egymás iránt érzett szeretetén alapul, ízelítő abból, hogy milyen lesz az élet az új világban (János 15:17; Kolosszé 3:14). Biztosan mind vágyat érzünk arra, hogy élvezzük ezt a békét, és hozzá is járuljunk. Ez a béke dicsőséget és tiszteletet szerez Istenünknek, és szellemi paradicsomunk fontos részét képezi! (Ézsaiás 11:9).

Pél 28:5-„Az Úr lesz néked örök világosságod” (ÉZSAIÁS 60:20).

„KEDVELI az Úr az ő népét, a szenvedőket szabadulással dicsőíti meg” (Zsoltárok 149:4). Ezt mondta a régi időkben élt zsoltáríró, és a történelem igazolta szavait. Amikor népe tagjai hűségesek, Jehova törődik velük, eredményessé teszi munkájukat, és megvédi őket. Az ókorban győzelemre juttatta népét ellenségei felett. Ma szellemileg megerősíti őket, és biztosítja őket a megmentésről Jézus áldozata alapján (Róma 5:9). Azért teszi ezt, mert gyönyörűek a szemében.

Természetesen egy ilyen sötét világban azok, akik ’Isten iránti odaadással élnek’, ellenállásba fognak ütközni (2Timóteus 3:12). Ám Jehova szemmel tartja az ellenkezőket, és így figyelmezteti őket: „a nép és az ország, a mely néked nem szolgáland, elvész, és a népek mindenestől elpusztulnak” (Ézsaiás 60:12). Ma az ellenállás sokféle lehet. Vannak olyan országok, ahol az ellenkezők megpróbálják korlátozni vagy betiltani azt az imádatot, amelyet az őszinte keresztények Jehovának mutatnak be. Máshol a fanatikusok tettlegesen támadják Jehova imádóit, és elégetik javaikat. Ne felejtsük el azonban, hogy Jehova már meghatározta, hogy mi lesz annak a kimenetele, ha valaki igyekszik megakadályozni az ő akaratának a megvalósulását. Az ellenkezők elbuknak. Azok, akik a földi gyermekei által képviselt Sion ellen harcolnak, kudarcot fognak vallani. Ugye milyen bátorító, hogy hatalmas Istenünk, Jehova biztosít minket erről?

2009. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!