Isten eltiltotta az embert a " TUDÁS FÁJÁTÓL " . Miért? Nem akarta, hogy az ember okosabb legyen?
"Nem akarta, hogy az ember okosabb legyen? Ezt úgy értem önmagához képest ,ha úgy tetszik tanultabb."
Nem mert azzal a tudással amit megszereztek a "fától" (intelligens szervergép, a kigyó pedig a vastag főkábel, amire Mózes azt hitte hogy az beszél), visszaélhettek volna, és genetikai módosításokat hajthattak volna végre magukon, vagy istent játszva új fajokat hozhattak létre, és akkor a kísérlet (Föld benépesítése) kicsúszott volna az istenek kezéből. Ezért tiltották ki őket az Édennek nevezett biogenetikai állomásról. Ezért kellett fegyveres őröket (2 angyal és egy kerub ami egyfajta fegyverrel felszerelt légijármű) állítani az útra, hogy ne mehessenek vissza. Az ember egy kísérlet volt, és ma sem örülnének neki egy laborban sem, ha a kísérleti csimpánz hirtelen megokosodna, és képes lenne arra amire az őt megfigyelő tudósok.
"A kert közepére pedig azért tette Isten, mert így volt próbára téve az ember."
Nem, azért volt a kert közepén, mert az volt a fő számítógép, a szervergép, és mint tudjuk azokat célszerű középen elhelyezni, hogy a mindent behálózó kábelek, a lehető legrövidebbek legyenek mindenhová.... Nem volt ebben semmilyen próbatétel. Meg volt nekik tiltva hogy belépjenek abba a szobába ahol a gép van, de a kíváncsiságuk nagyobb volt, s mégis bementek. Akkor szólította meg őket a "kigyó" (a fő gép), és adott nekik információkat, amiket nem lett volna szabad tudniuk. Felelőtlenek voltak az istenek, mert le kellett volna zárniuk Ádámtól és Évától azt a részt....
"azért volt a kert közepén, mert az volt a fő számítógép" "Akkor szólította meg őket a "kigyó" (a fő gép)"
A Te fejtegetésedben először a fa a fő számítógép, aztán a kígyó. Ha komolyan gondolod, amit írtál, figyelj oda jobban. Ez így logikátlan. Ha botránkoztatni szeretnél, próbáld újra. Ha vicc, ... hát annak is rossz volt.
"A Te fejtegetésedben először a fa a fő számítógép, aztán a kígyó. Ha komolyan gondolod, amit írtál, figyelj oda jobban. Ez így logikátlan. Ha botránkoztatni szeretnél, próbáld újra. Ha vicc, ... hát annak is rossz volt."
Fa = egy fő számítógép, egy szervergép ami képes hang útján kommunikálni. A sok kiálló kábel miatt hasonlít egy fára. Tudás fája = Információkat tároló számítógép. Kigyó = ennek a számítógépnek a legvastagabb, fő kábele. Mózes hallotta beszélni a gépet, de nem tudta honnan jön a hang. Mivel a kábelre azt hitte hogy kigyó (hisz 4000 éve fogalma sem lehetett mit lát), ezért azt hitte hogy az egy beszélő kigyó. Innen a tudás fája és a kigyó. Sem viccnek nem szántam, sem provokációnak. Szerintem hihetőbb mint a hagyományos elképzelés, és kapcsolódik is a valláshoz, így nem értem miért hitted hogy provokáció vagy vicc.
Én nem értek egyet az első oldal utolsó válaszával.
Mert létezik egy tudományos kísérlet, amelyet a kanadai British Columbia egyetemen végeztek, és ez alátámasztja a Biblia hitelességét, hogy az ember a jó és a gonosz tudását nem tapasztalati úton szerzi, hanem egész kisgyermekkorban, már a nyolc hónapos csecsemőknél is megfigyelték ezt a képességet. A száz vizsgált csecsemő mindegyike egyetértett az antiszociálisan viselkedő játékbábuk megbüntetésével, és ellenszenvesnek találták azokat a szereplőket is, akik kedvesek voltak a gonosz szereplőkkel. A helyes értékítélet képessége tehát előbb jelen van az emberben, mint például az önálló evés-ivás vagy pisilés képessége. :-)
Ezek a babák kivétel nélkül helyeselték a jók megjutalmazását. Tehát Ádám és Éva szerintem nem csak egy közönséges fáról evett, hanem ahogy a Biblia is írja, szó szerint a "jó és a gonosz tudásának" a gyümölcséből szakított.
Miért tiltotta Isten el ettől a fától az embert?
Mert a jó és a gonosz tudásának a megszerzésekor egyrészt az ember felelőségre vonhatóvá vált a cselekedeteiért, ráadásul mivel Istennel szemben engedtlenné lett, ezért bejött a bűn is, a romlott természet is az ember jellemébe, hogy eltérítse a jóhoz való ragaszkodástól.
Sokan vádolják Istent azzal hogy akkor minek ültette a kert közepére ezt a fát?
De figyelmen kívül hagyják hogy ott volt mellette az élet fája is. Az ember attól nem volt eltiltva. Arról bezzeg nem evett hogy örök élete legyen. Isten meghagyta az embernek a választási lehetőséget a jó és a rossz között, és ezt a választási szabadságot mindenkinek megadja:
5Móz 30:15 Lám elődbe adtam ma neked az életet és a jót: a halált és a gonoszt.
"Lehet isten azért teremtette az embert ,hogy legyen aki behódoljon neki ."
Ott van a zavar a felfogásodban, hogy beleképzelsz olyat a Bibliába ami nincs benne. Az embert Isten nem egy tudatlan csecsemőnek teremtette, hanem felnőtt, értelmes, gondolkodni, alkotni, dolgozni, szeretetadásra képes lénynek. Az édent művelnie és őriznie is kellett valamitől. Tehát tudott a veszélyről. Nem akkor lett okos az ember amikor a tiltott fáról szakított, mert akkor nem ismeretre, hanem csak igazságérzetre, ítélőképességre tett szert. Ez a bölcsességnek csak egy fajtája, nem az ismerete bizonyos dolgoknak. Ezt támasztja alá a fent leírt kísérlet is amit a csecsemőkön végeztek. Hiszen egy nyolc hónapos csecsemőnek alig van ismerete a világról, de a kísérlet szerint az ítélőképessége már nemcsak hogy megvan, de helyesen is működik. Az ember nem lett volna megteremtve, ha a szeretet nem vágyakozott volna utána. Akit szeretsz, annak nem behódolsz, hanem az életedet adod érte. A szülő a gyerekének csak abból tud adni, ami neki is megvan, és az ember is csak abból tud adni Istennek amije van. Ez pedig csak a hála és az imádás lehet, hiszen minden Istené.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!