A heti ciklikusságot miért "találta" volna ki az ember?
Hogy az éves ciklikusságot az évszakok (és a csillagok) újra visszatéréséből, a hónapokat a Hold fázisváltozásának ciklikusságából, a napot természetesen a napszakok periodikusságából "megalkothatta" volna, de a hét kitalálása miért kellett? Miért van vagy miért volt erre szükség? Miért szerepel minden általam ismert kultúrában ez, ha látszólag semmi értelme? Vagy lenne?
Nem elképzelhető, hogy tényleg Isten alkotta ezt is?
A Hold-hónap negyede. A négy fázis megvan?
A holdhónap nem 28 nap.
Pl. az ókori görögöknél semmilyen köze nem volt a hétnapos hétnek bármiféle isteni eredethez, pusztán csillagászati megfigyelésekből következett.
Az állócsillagok mellett 7 olyan látható égitest van az égen, ami az állócsillagokhoz képest mozognak: a Merkúr, Vénusz, a Nap, a Hold, a Mars, a Jupiter és a Szaturnusz (persze ők görög istenekről nevezték el őket).
Ha a Hold periodikusságából lekövetkeztetett 7 napos hétszámítás megalapozott lenne, akkor miért nincs olyan kultúra, melyben a hét eleje mondjuk teliholddal, vagy újholddal kezdődik? Ez a fajta számolás már az elején megbukik, mivel a Hold periódus nem kicsit tér el a 28 naptól, folyamatos korrigálást feltételezve. Nincs értelme "létrehozni" a heti ciklust a havi illetve a napi mellé.
Az ókori görögök hétszámításainak melyek a bizonyító leletei? Gondolom ilyen tézis felállításához megalapozott lelet-együttes bizonysága szükséges, nem csupán egy következtetett hipotézis felállítása. Lehet erről komoly lelet-fényképes anyagot találni mondjuk a neten?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!