Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúcióban nem hívő emberek,...

Evolúcióban nem hívő emberek, mit gondolnak ezekről?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Kérem, senki se provokációnak fogja fel, hanem engem tényleg a vélemények érdekelnek.


Személyesen is megkérdezném, de nincs ilyen ismerősöm.


2011. júl. 20. 16:13
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
Bocsánat, előző előtti kommentelő írta a hívő tudósokat.:)
2011. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
87%

Hát, én egy fiatal populációgenetika-evolúcióbiológia tanársegéd vagyok egy egyetemen, és sajnos nagyon sok hallgató jön ezekkel a nagyobbnál nagyobb, alátámasztatlan és könnyen cáfolható kreacionista elméletekkel.

Hogy a kérdéssel foglalkozzak, a hit és az evolúció nem egymást kizáró dolgok. A teremtéselmélet és az evolúció igen.

Bizony Darwin is hívő anglikán volt. Amikor a perében azt vágták hozzá, hogy a műve (amibe persze bele se néztek a vádlók) ateista, és pogány módon Isten létét kérdőjelezi meg. Huxley, aki Darwin nevében beszélt, csak annyit válaszolt, hogy olvassák el a kezdő és a záró fejezetet, melyekben 17(!!) oldalon keresztül fejti ki Darwin pont azt, hogy Isten milyen dicső, hogy egy olyan csodálatos dolgot, mint az evolúció megalkotott, és útjára indított.

És azért könyörgöm nektek is, mint a hallgatóimnak. Tényismeretek nélkül ne bíráljatok.

Üdv

LAdis

2011. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

Rockerboy

Hogyan lehet? A válasz az, hogy többszáz millió (milliárd) éves kémiai és biológiai evolúció. Volt ideje a természetnek a "kísérletezésre". Amelyik megtermékenyítési mód a többszázmilliárdból nem volt sikeres, azok nem fejlődtek tovább. Ami sikeres volt az tovább élhetett, és végül az ő módszere terjedt el. Ugyanez igaz a DNS-re. Többmillió módszerrel próbáltak információt tárolni a kis mikrobaktériumok, legtöbbjük különböző fehérjekonformációkkal. De végül a legsikeresebb a dezoxiribonukleinsavak kettős hélixe lett. Amelyeknél ez alakult ki, azok tovább éltek, és kiszorították a többi "próbálkozót", így most minden élőlénynek ez az örökítőanyaga.

Remélem érthetően segítettem

LAdis

2011. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
14%

LAdis


Persze érthető volt, csak amit mondtál a tudomány oltárán, az ég világon semmivel nem tudnád alátámasztani, csak hipotézisek. Persze, a vallás is az, csak az nem tudomány, hanem hit kérdése. És még azt mondanád, hogy a tudomány nem hit kérdése?


Hányszor kellene elmennie a tornádónak a vastelep felett, hogy egy bármilyen működő apró gépezetet "alkosson"? Nem beszélve, hogy egy vadászrepülő jöjjön létre. Milliárdszor ezermilliárd tartolás után lesz valami. Semmi. Na, ilyen az evolúció is. A véletlenből nem lesz komplex. Akár hányszor szelektál, akkor sem. Isten hat nap alatt teremtett meg mindent, lehet, hogy fáj, de törődjetek bele. :) Ha elfogadjátok, kinyílik a világ. Ha nem, akkor kellemes további találgatást.

2011. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%

Isten hat nap alatt teremtette meg a világot... Igen, erre valóban több bizonyítékot lehet találni, mint a tudományos felvetésekre. Aaaaabszolút igazad van.


Mivel láthatóan fogalmad sincs a fizikai és kémiai törvényszerűségekről, az atomi, molekulai kötésekről, a szervetlen és szerves kémiáról, a szerves vegyületekről, a konformációs szabályokról, arról, hogy a fizikai megkötések miatt egy-egy molekulalánc csak viszonylag kevés fajta alakot vehet fel, és viszonylag kevés fajta kötést alakíthat ki más láncokkal, ezért nem szerveződhetnek és nem épülhetnek fel nagyon sok módon az élő szervezetek. Szóval minderről korlátozott ismereteid vannak, ezért nem is terhellek annak a kifejtésével, mekkora hatalmas, ég és föld különbség van a tornádós példád és az élővilág szerveződése, kialakulása között.

LAdis

2011. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 Srapnel ***** válasza:
70%

"Valójában én úgy vagyok ezzel az egésszel hogy nem olyan rossz magyarázat ez az élet kialakulására, és nem is hülye elmélet az evolúció. De száz helyen lyukacsos, csomó hiányzó láncszeme van meg még sorolhatnám estig."


A teremtés meg maga egy hatalmas nagy lyuk. Soha senki nem látott még élőlény tervezést, élőlény építést, univerzumok semmiből való létrehozását, de ami ennél is fontosabb: semmiféle - hangsúlyozom: NULLA - tipp/elmélet/gondolat van arról, hogy hogyan is működnének az utóbbiak.


"Az emberi, és állati, sőt növényi testek felépítését, működését, bonyolultságát is érdemes figyelembe venni. Bonyolultabb az emberi test mint egy ember által készített akármilyen gépezet."


Ez miért nem amellett bizonyíték, hogy élőlényeket bizony nagyon nehéz tervezni és teremteni? Nem értem az érvelést.

- az élőlények bonyolultak

- az ember nem tud élőlényt tervezni

- > tehát az élőlények tervezettek

Ebben mi a logika?


"Hogyan hogy minden olyan tökéletes sorrendben van például a fogantatásnál, vagy nézd csak csupán a DNS-t, annak minden tulajdonságát. És akkor még nagyon kevés dolgot írtam."


Az onkológián fekvők szerintem kevéssé tartják az emberi testet tökéletesnek. Vagy a genetikai rendellenességgel születők.


"Hogy a kérdéssel foglalkozzak, a hit és az evolúció nem egymást kizáró dolgok. A teremtéselmélet és az evolúció igen. "


Szerintem a teremtéselmélet nem csak az élőlények, hanem inkább az Univerzum teremtésére vonatkozik. Ennek fényében a teremtés nem az evolúció létezése miatt problémás, hanem más dolgok miatt.


"Persze érthető volt, csak amit mondtál a tudomány oltárán, az ég világon semmivel nem tudnád alátámasztani, csak hipotézisek."


A teremtés viszont a hipotézisnél is alacsonyabb rendű: spekuláció.


"Hányszor kellene elmennie a tornádónak a vastelep felett, hogy egy bármilyen működő apró gépezetet "alkosson"? Nem beszélve, hogy egy vadászrepülő jöjjön létre. Milliárdszor ezermilliárd tartolás után lesz valami. Semmi. Na, ilyen az evolúció is. A véletlenből nem lesz komplex."


Tipikus kreacionista hiba. Miért gondolod, hogy az élőlényektől jelentősen különböző rendszer valamely folyamatának képtelensége az élőlényekre is igaz? Hasonlatban: miért gondolod, hogy ha a kávéfőző (tornádó) nem tud ruhát mosni (vadászgépet összerakni), akkor a mosógép sem? Vagyis miért gondolod, hogy ha a vadászgépek nem tudnak evolválódni, akkor az amellett bizonyíték, hogy az élőlények sem? Ennek semmi értelme. Alma és körte.

2011. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:

LAdis, lehetne egy kérdésem?

Szerintem ismered a filmet, vagyis az alapgondolatát:

http://www.youtube.com/watch?v=bexjH7dC1rk&feature=related

(A lényeg 10:00-től:)

Mióta megnéztem ezt, éget a vágy, hogy egy hozzáértő elmondja, ez igaz-e :))

2011. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%

Srapnel köszönöm, érthetően elmondtad a lényeget, bár ebbe is bele tudnak kötni.

Előttem szóló:

A filmet ismerem természetesen, a hallgatóim folyton emlegetik, mikor cssztetni akarnak :)

Most csak az általad említett részről beszélnék. A filmben megjelenő "tudósoknak" semmilyen jelentős tudományos munkásságuk nem ismert (elég sok cikket olvasok elég rég óta), csak a kreacionizmusról és interlligens tervezésről írt könyveik népszerűsítésére készült az egész film bevallottan.

A fehérjék összeállíthatatlansága meg szimplán baromság. Számtalan módja van DNS közreműködése nélkül az aminósavak összekapcsolásának. Én pl.harmadévesen már vígan csináltam. A természetben is nagyon egyszerű reakcióval rendszeresen összekapcsolódnak. Egyébként külön iparág a fehérjeszintetizálás. Amit a gyógyszeriparban nagyrészt baktériumokkal csinálják mert úgy olcsóbb, de egy részét emberek, gépek végzik DNS nélkül, ahogy a biotechnológia egyes modernebb ágai e nélkül elképzelhetetlenek lennének.

2011. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 Srapnel ***** válasza:

Előttem szóló:


Ne zavard össze az olvtársat, mert nem csak a fehérjék a lényeg. Nem valószínű, hogy a fehérjék voltak előbb. Ezért teljesen botor dolog azon gondolkodni, hogy mi a valószínűsége annak, hogy az N darab aminosavból felépülő fehérje létrejön spontán összekapcsolódásból. Igen, kicsi, de hát nem is így léptek azok színre. A hídépítés során sem az a tudomány, hogy mekkora a valószínűsége annak, hogy ha az alapanyagokat összeöntöm egy nagy dombbá, és egy nagy keverőkanállal keverem őket, akkor abból híd lesz. A hidak nem így epülnek, tehát semmi értelme ennek a megközelítésnek.

2011. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
51%

Most itt vitatkozhatunk egy kerek éven keresztül. Akkor sem lesz bizonyítékunk egyikünknek sem, sem az evolúcióra, sem pedig a teremtésre. Itt a józan észre kellene támaszkodni. Nem muszály alhinni azt sem hogy evolúció, azt sem hogy teremtés, de azon kellene gondolkodni hogy melyik áll közelebb a tudományhoz.


És az emberi test hibás tervezésű? Hmmm. Valóban vannak hibás, genetikai hibával születő emberek. De ha ész és gondolkodás, tudomány útján arra az álláspontra jut valaki hogy van Isten, akkor jobb ha szerez egy Bibliát és olvassa. Ott majd választ kap azt hiszem a további kérdésekre, hogy mi miért van úgy. Legalábbis a bibliai magyarázatot kapja meg az élet különböző dolgaira, nehézségeire. Hogy igaz e amit ír a Biblia, azt is alaposan meg kell vizsgálni és gondolkodni hogy mennyire állhat közel a valósághoz és a tudományhoz az, amiket ír.

2011. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!