Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúcióban nem hívő emberek,...

Evolúcióban nem hívő emberek, mit gondolnak ezekről?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Kérem, senki se provokációnak fogja fel, hanem engem tényleg a vélemények érdekelnek.


Személyesen is megkérdezném, de nincs ilyen ismerősöm.


2011. júl. 20. 16:13
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
24%

Továbbra sem értem, hogy az evolúcióból miért kéne hitet csinálni? És a hitet miért kell összekeverni vele? Maga Darwin is hívő volt.

Ugyanakkor ha végigvesszük az evolúció általa megismert(etett) lépéseit, az egész jóformán egy az egyben fedi a Biblia leírását, már persze ha eltekintünk attól, hogy pl.a teremtés hét napját tényleg hét napként fogjuk fel, s nem jelképesen.

2011. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Nem én csinálok belőle hitet, hanem némely túlbuzgó keresztény, akik az ateistákat evolucionistáknak nevezik.
2011. júl. 20. 17:02
 3/58 anonim ***** válasza:
0%

Én ezen lepődtem meg borzalmasan... És ezt hogyan magyarázzátok?


[link]

2011. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
58%

Nekem az a véleményem a két linkről, illetve a tartalmukról, hogy az első esetén felsorolást láthatunk a korokról. Meg szeretném kérdezni, hogy a földtörténeti korokat mióta tanítják az iskolákban? (~150 éve) és ennek a koroknak a bizonyításait, (elsősorban a radiokarbonos vizsgálatot, melyek az első döntő bizonyítékokat szolgáltatták) mióta alkalmazzák, tanítják? (~50 éve). Amik tökéletesen bizonyítják a földtörténeti korok szerkezetét. 100 évig úgy bizonygatták, hogy nem történt bizonyítás, majd a bizonyítás alátámasztotta a feltételezést. Az más kérdés, hogy mára kiderűlt, hogy a c14 vizsgálat nem annyira tuti, de ebbe ne folyjunk bele. Itt nem másról van szó, mint a hipotézis megtámasztásáról, és nem bizonyítékok alapján szerzett hipotézisek felállításáról. Amit a képeken látunk, szintén következtetések, szépen megrajzolt emberek, jó szőrösen, félmajom fejjel, de a koponyák (melyek csak fél, negyed koponyák, pusztán restaurálva lettek) semmi fejlődésszerű fejlődéstörténetet nem adnak magukról.


A második linkben láthatunk egy teljesen az enyészetnek szentelt összerakott csontdarabkákat, szép mese-körítéssel, majd egy lefikciózott rajzot egy félmajom félember valakiről. Nem semmi, hogy egy csontdarabokból összerakott negyed koponyából le tudják rajzolni az illetőt, a testalkatát, a szőrzetét, még jó, hogy már leszoktak a komplett család lerajzolásáról, és a mindennapjaik elmeséléséről. Hiába, fejlődik a tudomány.

:)

Szép napot!

2011. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
30%

Valójában én úgy vagyok ezzel az egésszel hogy nem olyan rossz magyarázat ez az élet kialakulására, és nem is hülye elmélet az evolúció. De száz helyen lyukacsos, csomó hiányzó láncszeme van meg még sorolhatnám estig. Nem vagyok vallásos ember, de Isten létezését logikusabbnak tartom. De miért is? A következők miatt: A világegyetemben tökéletes fizikai törvények uralkodnak, nincs hiba a bolygók mozgásában, pedig ha csak egy kicsivel odébb lennének, már nem is lenne élet. És az összes galaxisban ilyen törvények által mozognak a bolygók, ott sincs semmi hiba a mozgásban és semmiben sem. Az emberi, és állati, sőt növényi testek felépítését, működését, bonyolultságát is érdemes figyelembe venni. Bonyolultabb az emberi test mint egy ember által készített akármilyen gépezet. Meg még sokminden van, sorolhatnám ezt is estig, mint az evolúció lyukacsosságát.:)


Ezért nehéz nekem elhinni hogy nincs egy felsőbb valami, és csak magától jött létre ez az egész ami van a világegyetemben.:) Én elgondolkodtam egyik nap ezen, és tényleg ezek után nehéz nekem hinni az evolúcióban, főleg hogy nagyon nem bizonyított dolog. Nemtudom hogy ti hogy vagytok vele, de ez az én álláspontom :D

2011. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

Benne is van a cikkben:

"A Rudapithecus hungaricus egy négy lábon „járó”, a fákon mozgó emberszabású majom volt, semmi köze az emberhez – tisztázza Kordos."

2011. júl. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
60%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:07


Hát bármiféle biológiai és csillagászati ismeret nélkül tényleg nem nehéz hinni egy istenben. Mi az, hogy ha "picivel odébb lennénk"? Tudod, hogy mennyi az a pici? Több ezer km. És ne gondold azt, hogy az univerzumban mindenhol minden tökéletes, mivel ez az univerzum igencsak tökéletlen. Tudod, hogy mi az a kvazár? Maga a káosz. Ismersz kettős, hármas csillagokat? Nem egyszer elnyelik a körülöttük keringő objektumokat. Elég gyakran egész galaxisok ütköznek össze. Ezt nevezed te tökéletesnek? És ne várd azt az embertől, hogy az életnél bonyolultabb dolgot alkosson, ha még egy másik bolygóra sem sikerült elmennie. Nagyon tudom szeretni, amikor valaki utánanézés nélkül mindent elhisz, és ezt le is írja valahol.

2011. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
32%

"Hát bármiféle biológiai és csillagászati ismeret nélkül tényleg nem nehéz hinni egy istenben."


Hát pedig rengeteg csillagász, biológus, fizikus hívő ember! Egy végtelenül hamis "bizonyíték" az istenhit ellen, hogy minél műveltebb vagy, annál kevésbé vagy vallásos. Amiért megfigyelhető egyes tudományterületeken a hívők kisebb száma, az éppen a szembe szél miatt van - ugyanis a ma népszerű és domináns HITE a materializmus, amivel, ha szembemész, nem leszel népszerű, ennyi. Persze, vannak kivételek, de szakmai körökben egy evolúciót tagadó csillagász, biológus vagy egyéb tudós nem tekintély.

2011. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
57%

Bocsánat az offért!


"Tudod, hogy mi az a kvazár?"

Miért te tudod?

Természetesen nem egy szakfolyóirat, de például a wikipedia.hu-n a kvazárokról ilyeneket írnak.


"csillagszerűnek tűnő", "valószínűleg egy fekete lyukból", "nagy valószínűséggel", "úgy tűnt, mintha", "Ezért a kutatók feltételezik", " A becsült tényleges", "megbecsülhető, hogy". És böngészve újabb forrás felé, csak egy sort idéznék: "Az újabb elméletek szerint..."


Te tudod, hogy mik azok a kvazárok, vagy a becsült, újabb elméletek szerinti nagy valószínűséggel a téziseket tanult elméletek vannak a fejedben. Láttál már ugynevezett kvazárt? Todod, hogy mi a funkciója? Mi lenne, ha nem lenne? Mennyiben változtatná meg az életet a Földön, ha nem lennének? Milyen különböző hullámokat, rezgéseket változtatna meg a világunkban az a kis pötty a tudomány monitorán, melynek létét, nem nagyon merik, de csak elméleti síkon becsülik?


Hidd el, biztos, hogy a válaszoló társad, és én magam sem tudom, hogy mik azok a kvazárok, de hogy neked sincs semmi tudásod ezzel kapcsolatban, függetlenűl, hogy mennyire ástad bele magad a témában, abban is biztos vagyok.

2011. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
48%

Tudod, lehet hogy nem vagyok csillagász meg biológus meg ilyesmi. De te azt honnan tudod hogy nem nézek utána a dolgoknak? Lehet hogy igazad van neked, nem mondom hogy nem. Én tudod, nem vagyok olyan hogy mindenféle utánanézés nélkül elhiszek mindent, az olyanokat ugyanis én sem bírom. Viszont én nagyonn szót adok a teremtésnek mint az evolúciónak. És ahogy előző kommentelő írja, sok hívő tudós tekintély létezik, ennek nyugodtan utánanézhetsz. Gondolom, ők nem vallásos fanatikusok, és nem csak hiszékenységből lettek hívőkké. Én sem azért hiszek mert hiszékeny vagyok, sőt nagyon nem nagyok az. Én a józan eszem és gondolkodásom, valamint a dolgok utánanézése által jutottam el oda hogy valaminek/valakinek kell lennie ami ezt létrehozza.


Egyébként meg, ha a bolygókat írod, akkor mi a helyzet az emberi test felépítésével, működésével stb... Kémia és Biológiai dolgokkal stb... Hogyan hogy minden olyan tökéletes sorrendben van például a fogantatásnál, vagy nézd csak csupán a DNS-t, annak minden tulajdonságát. És akkor még nagyon kevés dolgot írtam.

2011. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!