Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
 791/803 Adonaielohim ***** válasza:
82%

Ha eddig nem derült ki neked a közel 80 vagy mennyi oldalból én miről beszélek kedves kötekedni vágyó Hadovarabszolga akkor ezek után sem fog. Semmi mást nem akarsz mint céltalan és értelmetlen vitatkozásba bonyolódni amire a jól ismmert szellemi vagy inkább démoni atyád ösztökél. Ki kell ábrándítsalak drága vitatkozni vágyó és kötekedő Hadovabarát! Rossz helyen keresgélsz..-) Tőlem nem fogod megkapni ami a szellemi kielégülésedhez hiányzik. A nevembe való belekötéseden is csak mosolyogtam. Tudod én nem magamat tartom Istennek mint ahogyan te szeretnéd értelmezni. Írhattam volna azt is nicknek, hogy "Paprikajancsi" vagy "Aladár" vagy "Gusztáv" esetleg "Hurvinyek". Most titkot árulok el neked: képzeld, bármelyiket is írtam volna, egyik sem az lennék!:-) Ezért NICK név a nick név mert nem valós hanem "álnév". Mert nem tudsz mibe belekötni ezért kellett próbálkoznod legalább a "nick"névbe kötéssel. Olyan vagy mint az az erőművész aki egy 200 kilós simára polírozott márványgömböt szeretne pusztakézzel kiemelni egy olajjal teli medencéből...


Kívánom, hogy felébredj abból a szellemi tompultságból és elnyomásból amiben vagy! Hogy ne azzal a szellemi szeméttel tömd a fejed amivel a szabadkőműves uraid etetnek. Ehhez kívánok sok erőt, bölcsességet és kitartást a mi Urunktól Jézus Krisztustól. Ámen.

2011. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 792/803 anonim ***** válasza:
5%

A kedves kérdező folyton csak arra szeretne ki lyukadni hogy nem tudjuk pontosan hogy kell kiejteni JHVH –t és így Jehova tanúi rossz SZÓRA ÉPÍTETEK a HITÜKET. Az első fontos pont nem egy szóra épitetük a hitünket ez egy téves információ a kedves kérdezőtől valószínűleg egyáltalán nincs tisztában Jehova tanúival .Mi nem a szóban hiszünk hanem magában istenben de mivel úgy írja a biblia hogy szenteltessék meg az ö neve ezért természetes hogy istenek van neve attól függetlenül hogy tudnának magyarul a pontos kiejtését a Biblia arra BUZDÍT minket hogy ” HASZNÁLJUK,, ezt a NEVET !!!!!!



Egy példa amit korábban már leírtam ezt nagyon jól szemlélteti ,


ENGEM ZSOLTNAK HÍVNAK EZ EGY MAGYAR NÉV EGY KÜLFÖLDI SZÁMÁRA LEHETETLEN,VAGY NAGYON NEHÉZ A PONTOS KIEJTÉSE!TÖBBNYIRE " SHOLTNAK,,VAGY " ZOHTNAK,, EJTIK!az én feleségem külföldi és ö sem tudja kiejteni a nevem de ettől független szoros kapcsolatban vagyok vele szeretem és ismerem öt,és tudok kapcsolatot ápolni vele és a családjával akkor is ha nem jól ejtik a nevem!!!!!!


Ez nem azt jeleni hogy olyan emberbe vetette BIZALMÁT VAGY A HITÉT AKIT NEM ISMER CSAK AZÉRT MERT NEM TUDJA JOL KIEJTENI E NEVEM!Nem a nevembe vetette a bizalmát és nem ez alapozta meg a kapcsolatunkat de ahoz hogy megtudjuk ismerni egymást szükség volt a névre mert ettől függetlenül tudom ha hozzám szolnak vagy ha a nevemet mondják !


Mindenek az ALAPJA az ismerkedésnél kezdődőt!

Így ha közel akarunk kerülni istenhez és megakarjuk ismerni öt akkor nagyon fontos hogy ismerjük az ö nevét még akkor is ha nem tudjuk kiejteni a nevét vagy nem tudjuk pontosan hogyan is ejtik!AZ hogy nem tudjuk pontosan hogy kell kiejteni a nevet nem hiszem hogy gátolna az ISTENBE vetet hitűnkbe és bizalmunkba!Úgy mint ahogy a feleségem is bízik bennem mégsem tudja kiejteni a nevem!!!!!!


Természetesen hívhatnának engem Gábornak ha megváltozna a nevem de a feleségemmel ápolt kapcsolatom nem változna mert nem a nevemre alapoztuk a kapcsolatunkat,így van ez a Tanukkal is,lehetne más a nevünk a hitünk egy,és az amit tesszük és amiben bízunk nem változna!A Jehova nevet csupán azért használjuk mert Isten ezt le íratta a Bibliában és nem véletlenül mert így hívják és ez nem változik !!!!!



Az embereknek is van nevük és milyen fontosnak tartják akkor minél inkább fontosnak kéne tartanunk isten nevét és tiszteletbe tartanunk!

Fontos hogy használjuk valakinek a nevét akit meg akarunk ismerni még akkor is ha nem jól ejtjük ki a nevét (mert nem vagyunk héberek) mert mi is akkor tudunk szoros kapcsolatot ápolni a barátunkkal vagy a társunkkal ha a nevén szólítjuk ez az első lépés a bizalommal teli barátsághoz!

2011. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 793/803 Adonaielohim ***** válasza:
20%

Kedves Zsolt!


Isten nevét a héberek sohasem használták. Ami Isten által ihletett írásban van és nem az Őrtorony félrefordítására gondolok, Isten neveként YHWH van leírva. Bizonyára tisztában vagy vele, ezek mind mássalhangzók. A te szép nevedről, tudjuk, hogy kell leírni és kiejteni. Isten nevéről is vannak sejtések, a hellenistic héber nyelvjárás kiejtése hasonlít leginkább a valószínűsíthető eredeti kiejtésre és a hellenistic nyelvjárásban a kiejtés: "Jaoe".


Jahve, Jahweh lenne valószínűbb a héber kiejtésben. A jehova műszó pedig a VI. századig nem is létezett. Ez egy teológiai műszó. A YHWH mássalhangzóit összeolvasták az adonai és az elohim szavak magánhangzóival. Természetesen nem maga a név a fontos. Ha egy jehova tanúja azt mondja szereti Istent és én is azt mondom szeretem Istent mi mind a ketten ugyanarról az Istenről állítjuk, Ő van a szívünkben. A különbség a teológiai tanításokban és az általunk forgatott szentírásban van. Jehova tanúi vallást szabadkőművesek alapították. Az újvilágos őrtorony fordításuk is alaposan eltér más fordításoktól. Például azt állítják Jézus Mihály arkangyal volt, (honnan veszik?) 120 kérdéses nem biblikus vizsgáztatásuk van bemerítés előtt, ez sem biblikus, Isten lelkét káromolják azzal, hogy tagadják a létezését (halálos bűn). És mindent amit tesznek, jehova (teológiai műszó) nevében cselekednek, holott a Szentírás így szól hozzánk: Kolossé 3:17. És mindent, a mit csak cselekesztek szóval vagy tettel, mindent az Úr Jézusnak nevében cselekedjetek, hálát adván az Istennek és Atyának Ő általa.


Rengeteg ilyen van még, de ha figyelemmel kísérted az eddigi összes kommentet, bizonyára nem kell leírnom őket még egyszer. Szeretettel kívánok áldást, békességet és bölcsességet a mi Urunktól, Jézus Krisztustól! Ámen.

Dicsőség Istennek!

2011. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 794/803 anonim ***** válasza:
52%

"Isten nevét a héberek sohasem használták."


Kedves Adonaielohim! Ez nem igaz, a bibliából egyértelműen bizonyítható, hogy a hétköznapi életben is használták.


"Isten neveként YHWH van leírva"


Vagy éppen JHVH, csak így szimplán. Látod, még ebben sem egységesek.


"A te szép nevedről, tudjuk, hogy kell leírni és kiejteni."


Igen? Tehát héberül is "Józsefnek" írják és ejtik az én szép nevem, melynek a jelentése az, hogy Jehova gyarapítson???? Vagy eredetileg mégsem így írták a csak mássalhangzókból álló betűkkel? Még azt is elárulom, hogy az ókoriak nem is így ejtették a nevem, na mit szólsz? Most akkor megtiltsam, hogy kiejtsék? Küldjek nyomban egy SMS-t, hogy azonnal hagyják abba a nevem kiejtését, mert nem az eredeti formában van írva és kiejtve, ezért egy valóságos műszó lett belőle?! BOTRÁNYOS!


"Ha egy jehova tanúja azt mondja szereti Istent és én is azt mondom szeretem Istent mi mind a ketten ugyanarról az Istenről állítjuk, Ő van a szívünkben."


Nem igaz, mert te teljesen mást állítasz róla (még a nevét is kisbetűvel írod!), mint ami a Szentírásban lefektetett valóság. Te istengyalázó tanokban hiszel. Tehát ha két ember azt állítja rólad, hogy szeret, de csak egyik ismer úgy, amilyen vagy, amilyennek tartod magad, akkor az egyik csak hantázik!!!


"Jehova tanúi vallást szabadkőművesek alapították."


Látod, nem csak Istent rágalmazod meg emberi téveszmékkel, hanem másokat is. A szabadkőművesek titkos társaságokat, szabadkőműves-páholyokat hoztak létre, nem egy nyíltan működő és szabad egyházat.


Te a félrevetettségedben se látsz, se hallasz. Mindenféle igazolatlan pletykát készpénznek veszel, ezzel még nagy bajba kerülsz Isten előtt!

2013. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 795/803 anonim ***** válasza:
81%

Te voltál a 794. válaszoló az utoljára 2 évvel ezelőtt válaszolt kérdésre, amit te elővettél újra.


Legyél már szíves átolvasni a csaknem 800 oda vissza köpködést, válaszolást, és csak azután belekotnyeleskedni kibic.

2013. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 796/803 anonim ***** válasza:
37%
Legyél már szíves visszavenni, és rólam leszállni, oké?
2013. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 797/803 anonim ***** válasza:
86%
Két éve lezárt kérdést húztál elő, ember! Szerinted a nyolcszáz válasz után mi újat mondtál? Okos!
2013. szept. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 798/803 anonim ***** válasza:

Még egy fontos dolog! A bizonyos "Adonaielohim" csupán ezen a kérdésen került elő, utána nem jelent meg. Tehát feltételezhető, hogy két éve a gyk-ra sem nézett.

De dumcsizzál csak vele nyugodtan, gondolj arra, hogy okosan néz, és bólogat.

2013. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 799/803 anonim ***** válasza:
52%
Rendben van, de ettől még mondtam újat, tudom hogy nem írta még senki. Én is írtam ide annak idején.
2013. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 800/803 anonim ***** válasza:

Melyiket??? Hogy Isten neve szerintetek Jehova, de nem úgy ejtették? Maradjál már... Szerintem meg Jahveh. Na, akkor mi van? Tudod mit? A legkevésbé sem érdekel. Viszont a Jahve jelentését tudom valahová tenni. Örökkévaló. Vagyok, aki vagyok. Ez nekem elég. Hogy hogyan ejtették? Letojom. Amúgy biztos te is tudod, de a héberben nincs szó a személyre.


"A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más."

Szenteltessék meg a te neved... - szenteltessék meg téged / személyed


És itt befejeztem...


Szia

2013. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!