Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
 751/803 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Üdvözöllek körünkben :)


Megkérhetlek, hogy mondjál egy példát (egy komoly példát a Bibliából, nem okfejtéseket, következtetéseket) amit te ellentmondásnak veszel? Egyet, csak egyet.

Köszönöm!

2011. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 752/803 A kérdező kommentje:

Talán írnom sem kell, hogy az a Bibliai amit a kezedben tartasz, az nem az eredeti. A zsinatokon kihagytak belőle és elferdítettek leírásokat. Tehát se te, se én nem tudjuk mi lehetett az eredeti, mert a papság gondoskodik róla, hogy ne ismerhessük meg.


Egyetlen példa:


Meggondolja-e magát Isten?

- Mal. 3,6 "Mert én, az Úr, meg nem változom"

- 4 Móz. 23,19 "Nem ember az Isten, hogy hazudjék és nem embernek fia, hogy megváltozzék. Mond-é ő valamit, hogy meg ne tenné? Igér-é valamit, hogy azt ne teljesítené?"

- Ezék. 24,14 "Én, az Úr szólottam; jőni fog és megcselekszem, el nem engedem s nem kedvezek és nem könyörülök"

- Jak. 1,17 "a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."


Ellenmondásos ezekkel szemben:

- 2 Móz. 32,14 "És abba hagyá az Úr azt a veszedelmet, melyet akart vala bocsátani az ő népére."

- 1 Móz. 6,6.7 "Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, ... És monda az úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; ... mert bánom hogy azokat teremtettem."

- Jón. 3,10 "... és megbáná az Isten azt a gonoszt, a melyről mondá, hogy végrehajtja rajtok, és nem hajtá végre."


No akkor most mi is az igazságkutatás vége? Pedig ezek csak idézetek a Bibliából és az értelmezést még nem is írtam le!

2011. júl. 9. 20:57
 753/803 anonim ***** válasza:

Az a szerencsénk, hogy az Úr nem robotokat teremtett, hanem:

"Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra" Ez a vesztünk, mint ahogy a reményünk is valahol.

Azt lehet csak mondanom, hogy erre is jó Krisztus beszéde:

"Ő pedig felelvén, monda nékik: E gonosz és parázna nemzetség jelt kiván; és nem adatik jel néki, hanemha Jónás prófétának jele."


De szintén jó Jónás próféta könyve. Miképpen tért meg prófétálása által Ninive népe. Ettől nem változott meg Isten, viszont lehetőséget adott egy nemzetnek. Noénál lehetőséget adott az emberiségnek, miközben ítéletet hajtott végre.


De ezzel kapcsolatban mondta az Úr:

"Ninive férfiai az ítéletkor együtt támadnak majd fel ezzel a nemzetséggel, és kárhoztatják ezt: mivelhogy ők megtértek a Jónás prédikálására; és ímé nagyobb van itt Jónásnál."


Semmiféle ellentmondás nincs itt, csak összességében át nem látott kiragadott idézetek.

2011. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 754/803 anonim ***** válasza:
0%

"- a "jó" hír mégiscsak nem "jó hír", mert ebben a testben már nem fogom megtapasztalni Isten igaz királyságát"


A föld sem fog elnéptelenedni, nem erre szánta Isten. Tehát miért ne tapasztalhatnád meg, hiszen Isten Királysága a földön is megnyilvánul. Csak rajtad múlik.

2011. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 755/803 A kérdező kommentje:
Előző: hogyan (ha lehet konkrétan Bibliai idézetek nélkül) képzeled el te magad? Saját véleményedre vagyok kíváncsi, ha van. Kösz.
2011. júl. 10. 10:55
 756/803 anonim ***** válasza:
0%

Figyel! Én nem vagyok sci-fi író, így csak arra tudok hagyatkozni, amit az általam megbízhatónak tartott Szentírás mond erről a témáról.

Eszerint pedig "Isten akarata" nem csak az égben, hanem a földön is meglesz. Mi Isten akarata a földön? Az, ami Ádám teremtésekor volt. Azt az állapotot állítja helyre majd Isten Királysága, mely egy valóságos uralom, nem pedig csak a szívben van.

2011. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 757/803 A kérdező kommentje:

Előző

"Mi Isten akarata a földön? Az, ami Ádám teremtésekor volt. Azt az állapotot állítja helyre majd Isten Királysága, mely egy valóságos uralom, nem pedig csak a szívben van."


Leírnád bővebben, hogy mi a "valóságos uralom", vagy adnál igehelyet, mert én erről nem találok szinte semmit.

Kösz.

2011. júl. 10. 13:15
 758/803 anonim ***** válasza:
0%

Amikor Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy imádkozzanak Isten Királyságának eljöveteléért, arra is felszólította őket, hogy kérjék imában, hogy legyen meg Isten akarata, „mint az égben, úgy a földön is”. Isten az égben van, és a hűséges angyalok ott mindig is végrehajtották az akaratát.


Azonban egy gonosz angyal felhagyott Isten akarata cselekvésével, és bűnbe vitte Ádámot és Évát. Sátán és azok az angyalok, akik önszántukból csatlakoztak hozzá, és akiket démonoknak neveznek, egy ideig még az égben maradhattak. Az idő alatt tehát az égben nem mindenki tette Isten akaratát. Ennek meg kellett változnia akkor, amikor Isten Királysága elkezdte uralmát. Az újonnan trónra emelt Királynak, Jézus Krisztusnak háborút kellett vívnia Sátánnal (Jelenések 12:7–9).


A következő prófétai szavak ecsetelik, hogy minek kellett történnie: „hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben: »Most lett meg a megmentés, az erő és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját (Sátánt), aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt!«” (Jelenések 12:10). Észrevetted, milyen két nagyon fontos eseményről szól ez a bibliavers? Először is, Isten Királysága Jézus Krisztussal az élén megkezdi az uralmát. Másodszor, Sátánt levetik az égből a földre.


Mit eredményezett ez a két esemény? Az égről ezt olvassuk: „Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok!” (Jelenések 12:12). A hűséges angyalok az égben valóban örvendeznek, mert Sátán és a démonok távozásával ott már mindenki hűséges Jehova Istenhez.


De mi a helyzet a földön? A Biblia így fogalmaz: „Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van” (Jelenések 12:12). Sátán haragszik amiatt, hogy kivetették az égből, és hogy már csak kevés ideje van hátra. Dühében bajokat, vagyis ’jajt’ hoz a földre.


Ezt tapasztaljuk ma! A 20-ik sz. ezért vált a világtörténelemben is egyedülállóan borzalmassá.

2011. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 759/803 anonim ***** válasza:
0%

Vizsgáljuk meg a Dániel 2:44-ben található próféciát. Így szól: „azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig.” Mit árul el nekünk ez a vers Isten Királyságáról?


Először is azt, hogy Isten Királysága „azoknak a királyoknak a napjaiban” születik meg, tehát akkor, amikor még léteznek más királyságok. Másodszor, a Királyság örökké fennmarad. Nem győzi le és nem váltja fel semmilyen más kormányzat. Harmadszor, Isten Királysága harcolni fog ennek a világnak a királyságai ellen, és győzedelmeskedik. Végül ez lesz az egyetlen kormányzat az emberiség fölött. Az emberek akkor a valaha létezett legjobb uralmat élvezhetik majd.


A Biblia sok mindent elmond arról a végső háborúról, amely Isten Királysága és a világ kormányzatai között dúl majd. Például azt tanítja, hogy a vég közeledtével a gonosz szellemek hazugságokat terjesztenek majd, hogy becsapják ’az egész lakott föld királyait’. Mi a céljuk ezzel? Az, „hogy egybegyűjtsék [a királyokat] a mindenható Isten nagy napjának háborújára”. A föld királyai egybe lesznek gyűjtve „arra a helyre, melyet héberül Har-Magedonnak neveznek” (Jelenések 16:14, 16). Ez alapján a két vers alapján az emberi kormányzatok és az Isten Királysága közötti végső összecsapást Har-Magedon vagy Armageddon csatájának nevezik.

2011. júl. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 760/803 anonim ***** válasza:
0%

Havonta egy alkalommal jövök erre az oldalra.. de látom, nem szűnik meg a vita.. Néhány testvér LESZÁLL néhány FELSZÁLL a butaság vonatára, ami nem visz sehová.


Akit nem vonz Jehova ( Az Atya , a JHVH ..stb ) annak hiába beszéljük a logikus és érthető igazságot , mert NEM ÉRTHETIK meg.. nekik más ütemre kattog az agyuk és a szivük. Ez van.. Armageddonkor majd hadonászhatnak a károli bibliával, meg magyarázkodhatnak, hogy miért nincs hitük. Nem értettem soha és ezután sem fogom, hogy miféle "pervezió" abban hinni, hogy lélekvándorlunk, vagy pokolban égünk, vagy kövér angyalként repkedünk... :)

Erre vágynak, és azt próbálják bizonygatni, hogy a TÖKÉLETES teremtést létrehozó Isten, Jehova a mindenség alkotója balga mesék és pszihopata helyek kutatását várja el tőlünk.. nem pedig egyszerüen közli a szándékát.

Jézus annyira világosan elmondott mindent, mint a nap...

szentháromság???? - "Én és az Atya egy vagyunk ".. ez szentkettősség, és nem háromság.

1+1+1 = 1

Drága Tanúk ! Ne pazaroljátok az időtöket és az energiátokat démonos emberek győzködésére...

a legáltalánosabb ismertetőjegyük: az isteni név elleni heves tiltakozás, ( nem úgy mondták, nem mondom ki..stb ), a háromság és a sok bla-bla...


MI DOLGA A VILÁGOSSÁGNAK A SÖTÉTSÉGGEL?? vannak emberek még néhányan, akik ÉHEZIK ÉS SZOMJAZZÁK AZ IGAZSÁGOT ! Nos, nekünk Őket kell keresni.

" A halottak temessék el a halottaikat ".. vannak , akik MENTHETETLENEK. - írta Pál.

:)

2011. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!