Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Zsidók milyen véleményen...

A Zsidók milyen véleményen vannak, a Hit Gyülekezetével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Konkrétumokat ha lehet!


1. Politikai szempontból

- A H.Gy. keresi Izrael kegyeit?

- Van e a H.Gy. és a zsidók között titkos összefonódások, amiről a hívek nem sejtenek?


2. Teológiai szempontból

- Elfogadjátok azt, amit N.S. mond, hogy majd, ha újra eljön Jézus, akkor elfogjátok fogadni őt mint a várt Messiást, vagy cáfoljátok?

- Mi a véleményetek arról, hogy bálványoznak titeket?

- Mi a véleményetek arról, hogy rángatóznak?

- Hívőknek, vagy hitetleneknek tartjátok őket?


stb...


Bárki válaszát szívesen fogadom, de ha zsidó vagy akkor azt tüntesd fel, mert leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy ti miként vélekedtek!


2011. jan. 18. 14:21
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
7%
Nem ismerem az álláspontjukat,viszont biztos ,hogy röhögnek a markukba ,mikor próbálják ezek a vazallusukká benyalni magukat.Hányinger.
2011. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Salx Narval ***** válasza:
Meg kell hagyni jó munkát végzett Lucifer, ennél nagyobb zűrzavart maga Isten sem csinálhatott volna.Még a hívők is egymást csesztetik.Hajrá srácok.:D
2011. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
64%

Nem vagyok zsidó.

Ha rángatóznak egy istentiszteleten, vagy valami olyan dolog történik ami nem természetes, az azt is jelentheti,

hogy a természetfeletti Isten tiszteletét

teszi az istentiszteleten.

Jézus szolgálatát is követték szokatlan megnyilvánulások.

Meggyógyultak emberek, démonok megnyilvánultak emberekben és elhagyták őket, a leprások megtisztultak, vakok láttak, siketek hallottak, bénák jártak.

De ez nemcsak a hiteseknél történik ám egyedül!

Van sok más felekezet az országban és külföldön is sok hasonló dolog történik. Legfeljebb hazánkban a hiteseknél a legtöbb.


Keresik-e a zsidók kegyeit?

Nem hinném. Pusztán arról van szó, hogy jó viszonyt, baráti kapcsolatot szeretnének ápolni egy sokak által megvetett, szidott, meggyötört kis néppel.

Pici ország a zsidóké. Megnéztem, 20 770 km2.

Magyarország területének(93 036km2) negyed(!) részét sem éri el a földterületük, mégis hódítással vádolják szegényeket, és még a saját lakásukból is szobákat követelnének tőlük a kamubékéért cserébe.

Kisemmizte őket a római birodalom is, ellopták a földjük nevét. Egy hadriánus nevű (...) Palesztinának nevezte el a földjüket bosszúból, de még nem kárpótolta őket senki.

Szemétkednek velük a "telekszomszédaik" is, pedig ott szinte mindenkinek nagyobb a földterülete mint nekik.

Hát nem pofátlanság?

Én nagyon nehezen tűrném ha ezt a harmadára aprított kis országunkat még tovább akarnák aprítani a szomszédaink, pusztán azért, mert különben rakétákat lőnek ki ránk...

Pláne ha szomszédaink békeajánlatokkal kopogtatnának, hogy adjuk oda az ormánságot, vagy a dunántúlt érte... "különben dühbe jövünk!" fenyegetőzések közepette. Biztos kaszát ragadnék ha egy ahmdinezsád akarna beleszorítani bennünket, mondjuk a Fekete tengerbe. Hódítanak Európában, terrorizálnak ártatlan zsidó embereket, gyerekeket a saját földjükön, és még utána üldözött menekültet játszanak.

Nem kellene ez a színjátszás, hazudozás. Ráadásul az ENSZ is csak hallgat. Lángol az arab világ, a diktátoraik irtják, némelyik bombázza is a saját népét,

de az ENSZ-nek mégis az a legfőbb gondja, hogy a zsidók a saját telkükön építkeznek... Püff neki... Vakok? vagy szándékosan nem mernek szólni? Félnek az iszlám haragjától? Netán a bábfiguráik? Nem tudom, de hogy Dobó nem félne tőlük az biztos!

Kicsit olyan légkör van néhol drága Magyarországunkban,mintha senki más nem merne szót emelni Izraelért csak a hitesek.

Pedig ez nem így van. Sok becsületes magyar él még e honban, aki nem hallgat, ha látja, hogy egy nála sokkal kisebb nemzetet gyötörnek! Izrael is megszenvedte már a múlta s jövendőt, meg mi is.

Inkább bátorítsuk őket, amikor a többszörös túlerővel kell farkasszemet nézniük honvédjeiknek.

Mondjuk együtt nekik, hogy az az Isten, aki megnyitotta előttetek a tengert, és utána az ellenségeiteket pedig ugyanaz a tenger elborította, az az Isten ma is képes Benneteket kihozni még a tüzes kohóból is!!!

Az Isten nem ember, hogy hazudjon!

Isten óvja Izraelt és minden zsidót.

Legyen áldott aki áldja őket, ezt mondta Isten nem?

Áldott Magyarországot akarunk?

Akkor nem szidni, átkozni kell a zsidókat ezután, hanem áldani kéne igaz?

Lehet, hogy a sok zsidózó, anticionista, antiszemita miatt tartunk ott ahol tartunk?

Nemcsak amiatt szerintem, de biztos, hogy ennek is nagy jelentősége van.

Nem a kereszténység hirdeti azt, hogy áldjátok ellenségeiteket és ne átkozzátok? Erre a legkeresztényebbnek mondott felekezeteink zsidóznak, átkozódnak legbőszebben.

Minden mindennel összefügg.

Egy átkozódó ember sosem fog áldott lenni, áldott véget érni. Legyen áldott Izrael, legyenek áldottak a zsidók, és mindenki aki őket áldja.

Amit mondtam megmondtam.

Éljen a Magyar szabadság, éljen a haza!

2011. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Én nem azt kérdeztem, hogy egy h.gy.-s milyen véleményen van a zsidókról(ezt tudjuk), hanem azt, hogy "A Zsidók milyen véleményen vannak, a Hit Gyülekezetével kapcsolatban?"
2011. febr. 28. 21:07
 25/40 anonim ***** válasza:

”A H.Gy. keresi Izrael kegyeit?”

IGEN, ÍGY IS LEHET FOGALMAZNI – BÁR ÉN INKÁBB ÚGY FEJEZNÉM KI MAGAM, HOGY A H.GY. KERESI IZRAEL BARÁTSÁGÁT.


”Titkos összefonódások, amit a hívek nem sejtenek?”

BÁR A KÉRDÉS VALAMIFÉLE ÖSSZESKÜVÉS-ELMÉLETET SEJTET, DE ÉN ANNYIBAN PONTOSÍTANÉK, HOGY NEM TITKOS AZ ÖSSZEFONÓDÁS. NYÍLT, EGYÉRTELMŰ ÉS A HÍVŐK TÖBBSÉGE TUD RÓLA.


”Elfogadjátok azt, amit N.S. mond, hogy majd, ha újra eljön Jézus, akkor elfogjátok fogadni őt mint a várt Messiást, vagy cáfoljátok?”

MI VOLT A SZÁNDÉKOD EZZEL A KÉRDÉSSEL?

AZÉRT ÉRDEKEL, MERT AKI EGY ILYEN KÉRDÉST FÖL TUD TENNI, AZ ÚGY GONDOLOM, HOGY A VÁLASZT IS TUDJA RÁ.

AMENNYIBEN A KÉRDÉSEDBEN NEM LENNE BENNE AZ A FINOMAN BÚJTATOTT PROVOKATÍV ÉS FESZÜLTSÉGET GENERÁLÓ ATTITŰD - ŐSZINTÉN VÁLASZOLNÉK RÁ.


- Mi a véleményetek arról, hogy bálványoznak titeket? HÜLYESÉG!


- Mi a véleményetek arról, hogy rángatóznak? ÍZLÉS KÉRDÉSE, ENGEM NEM ZAVAR.


- Hívőknek, vagy hitetleneknek tartjátok őket? EZ TÉNYLEG EGY KÉRDÉS? SZERINTED?


MAKABI

2011. márc. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Pont a legfontosabb kérdésekre nem válaszoltál.


Elfogadjátok azt, amit N.S. mond, hogy majd, ha újra eljön Jézus, akkor elfogjátok fogadni őt mint a várt Messiást, vagy cáfoljátok?


Hívőknek, vagy hitetleneknek tartjátok őket?


Őszintén kérdezem!

2011. márc. 1. 00:33
 27/40 anonim válasza:

"Bárki válaszát SZÍVESEN fogadom"


"Én nem azt kérdeztem, hogy egy h.gy.-s milyen véleményen van a zsidókról (EZT TUDJUK)..."

TUDOD, TUDJÁTOK???

Ha tudod, hogy baráti kapcsolat van köztük (hgy-sek és zsidók közt) akkor egyértelmű, hogy a hitesek is tudják, hogy mi a zsidók véleménye róluk, ugyanis ezt tudják egymásról a jó viszonyban lévők...


Ha tudod(tudjátok) a választ a kérdésedre akkor miért tetted fel?

Azt a választ, amit ÚGY TŰNIK egyébként is tudsz, miért nem fogadod SZÍVESEN a hgy-sektől, vagy BÁRKI-től, akik veszik az fáradságot, hogy foglalkozzanak a kérdéseddel?

Azzal, hogy konkrétan leszögezted, hogy "Bárki válaszát SZÍVESEN fogadom" ezzel azt állítottad, hogy BÁRKI válaszát SZÍVESEN fogadod.

Ha szívesen fogadod, akkor miért nem tükrözik ezt a válaszaid BÁRKI felé? Nem gondoltad komolyan amit írtál?

Félre ne érts, nem bántani akarlak a válaszommal, csak úgy vélem, hogy a fenti ígéreteiddel összeegyeztethető az ÍGÉRETEID megtartása. Légy bátor őszintén felvállalni, hogy tudod a választ, s ha megígérted, hogy BÁRKI válaszát SZÍVESEN fogadod, akkor azt kívánja a becsület, hogy megtartsd azt amit megígértél.


Tisztelettel és üdvözlettel:


A. B.

2011. márc. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Bárki válaszát elfogadom a kérdésre, és nem arra amit nem kérdeztem.


És őszintén szeretném hallani a zsidók véleményét, mert nem tudom, mi a válasz!

2011. márc. 1. 10:19
 29/40 Salx Narval ***** válasza:
Nekem mid a két oldalon vannak jó ismerőseim, ha lehet ezt így mondani.:D Sőt zsidó származású HGy-es ismerősöm is van, azt hiszem pásztor, vagy valami oktató minőségben .Én nem hiszek Istenben, így csak azt mondhatom amit tőlük halottam.A HGy-s barátunk felvázolta már az ő álláspontjukat, ezt így halottam én is.A vallásos zsidó ismerősöm, nem fogadja el Jézust megváltónak, Istennek pedig végképp nem.Ő Istenkáromlásnak tartja, hogy Jézust Istenként tartják nyilván, szerinte Isten egy és oszthatatlan.Ettől eltekintve nem nézi le a keresztényeket, csak tévesnek ítéli meg az általuk hirdetett igét.Nyilván az övét is tévesnek ítélik meg a keresztények.Én pedig mindegyikükét,:D de ettől eltekintve jól elvagyunk egymással, ha nagy ritkán összefutunk.
2011. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező – Makabi vagyok!


Amint korábban említettem, feltételezem, hogy az, aki egy ilyen kaliberű kérdést meg tud fogalmazni, az a választ is tudhatja, ezért továbbra sem értem igazán, a kérdésed mögötti valódi szándékot. (?)


Nyilván te is tudod, hogy a keresztények számára Jézus a Megváltó.

A zsidóság, pedig több ezer éve várja a megígért Messiást, vagyis Jézus személyét a zsidóság nem tekinti (tisztelet a kivételnek) Messiásnak.

Természetesen tiszteletben tartom Németh úr személyét és a Messiás visszajövetelével kapcsolatos, egyébként rendkívül precíz és korrekt írásmagyarázatát, de ahogy ezzel kapcsolatosan ő is számtalanszor fogalmazott a zsidók várják, hogy végre eljöjjön, a keresztények pedig várják, hogy újra visszajöjjön a Messiás.

Azt gondolom, hogy ezen nem fogunk összeveszni, mivel valójában ”mindketten” várjuk a Messiást!


Igen a zsidóságon belül a Hit gyülekezetét hívőknek tartják. Nem csak amolyan vasárnapi operett keresztényeknek, hanem a szó legnemesebb értelmében, olyan hívőknek, akik komolyan is veszik és megélik azt, amiről beszélnek.

2011. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!