Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Zsidók milyen véleményen...

A Zsidók milyen véleményen vannak, a Hit Gyülekezetével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Konkrétumokat ha lehet!


1. Politikai szempontból

- A H.Gy. keresi Izrael kegyeit?

- Van e a H.Gy. és a zsidók között titkos összefonódások, amiről a hívek nem sejtenek?


2. Teológiai szempontból

- Elfogadjátok azt, amit N.S. mond, hogy majd, ha újra eljön Jézus, akkor elfogjátok fogadni őt mint a várt Messiást, vagy cáfoljátok?

- Mi a véleményetek arról, hogy bálványoznak titeket?

- Mi a véleményetek arról, hogy rángatóznak?

- Hívőknek, vagy hitetleneknek tartjátok őket?


stb...


Bárki válaszát szívesen fogadom, de ha zsidó vagy akkor azt tüntesd fel, mert leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy ti miként vélekedtek!


2011. jan. 18. 14:21
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
18%

Hitesnek:kérlek,ne hülyítsd itt a népet!A Hit Gyülekezetében annyi esélye van egy egyszerű,csóró hívőnek vezető lelkész közelébe jutni,mint döglött lónak megnyerni az Epsom Derbyt.

Jártam oda pár évig,tudom,mit beszélek.

2011. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
49%
No, aztán ez hogy jön ide, kedves ex-tesó? :)
2011. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
82%

Nézd!Ha egy több 10 ezer fős gyülekezetben minden emberrel személyesen a vezető lelkész beszélne,hát ...

Gondold bele magad a helyzetbe!Ezért vannak,pásztorok,tanítók,segédpásztorok,ahogyan Isten rendelte.

Egy másik hites

2011. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
5%
Csak épp azok is lerázzák az embert valami közhellyel.
2011. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
69%
Elmondod a konkrét esetet is?
2011. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
86%

Az izraeli vagyok


A Hit ZGyulekezeterol ugyanaz velemenyunk, mint barmely mas kereszteny iranyzatrol:

Ok mast hisznek, mint mi, es tiszteljuk minden ember hitet. Emberkent lehet kapcsolatunk, vallasi es politikai kapcsolat nincs.

2011. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

09:00

Köszönöm.


Megtennéd, hogy megerősíted, vagy megcáfolod N.S. azon kijelentését, miszerint azt tanítja, hogy az izraeli zsidók, elfogják fogadni Jézust, mint az Istenüket, és messiást, és az eredendő bűn megváltóját, midőn újra eljön???!!! Tehát ez igaz? Elfogjátok fogadni?

2011. jan. 20. 12:20
 18/40 anonim ***** válasza:
80%

Az izraeli vagyok


Nem tudom, mi az az N.S.

Azt azonban tudom, hogy a keresztenyek kozott nagyon sok tamogatoja van Izrael allamnak, keresztenyi okokbol. (Van egy unnepunk, amit "Jeruzsalem Nap"-nak hivunk, es ilyenkor szines felvonulas van Jeruzsalemben. A vilag minden tajarol jonnek ilyenkor kereszteny kuldottek, Kinatol Amerikaig, Ausztraliatol Gronlandig. Szerintem meg nalunk is sokkal lelkesebben vonulnak, zenelnek, nagyon szimpatikusak.) Nem ertem, hogy hogyan, de allitolag azt olvassak ki a Bibliabol, hogy az, hogy "a zsidok ujra osszegyultek a foldjukre", az azt jelenti, hogy kozeleg a Feltamadas. Tudom, hogy azt gondoljak, hogy ennek kereteben a zsidok el fogjak fogadni Jezus Isten voltat.

Nekem fogalmam sincs errol, nem tudok velemenyt mondani, de oszinten szolva nem hiszem.

2011. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
49%

"azt gondoljak, hogy ennek kereteben a zsidok el fogjak fogadni Jezus Isten voltat.

Nekem fogalmam sincs errol, nem tudok velemenyt mondani, de oszinten szolva nem hiszem."


Igy van! A jelenlegi szellemi-vallási helyzetből kiindulva teljes képtelenségnek látszik, hogy a zsidók valaha is elfogadják Jézust Messiásnak, ugyanis ez a judaizmus alapjaival áll szemben.

Ezzel mi, a Hit Gyülekezete is tisztában vagyunk, ugyanakkor amiről beszélünk, hogy a zsidók végül mégis elfogadják majd a názáreti Jézust mint Messiást, ezt majd a jövőben beteljesedő próféciákra alapozzuk. Ezek a próféciák pedig akkor is megállják a helyüket, ha az ég és a Föld elmúlik, tehát Isten igéjének a judaizmus, és az egész zsidó nép is alá van rendelve.

Ezzel lehet nem egyetérteni, lehet cáfolni, lehet belekötni, lehet minket ezért fanatikusnak, zsidóbérenc szektának, vagy bárminek nevezni, mi ennek ellenére hirdettük és hirdetni is fogjuk Isten igéjét, amely örökre megáll!


Az biztos, hogy nem véletlen van megirva, hogy amikor a názáreti Jézus visszatér másodszor a Földre, akkor siratni fogja a Föld minden nemzetsége, még akik Őt megfeszitették is. Ez egyértelműen arra utal, hogy a zsidó nép is el fogja fogadni Jézust mint Messiást.


Egyébként Jézus nem attól Messiás, hogy a zsidók, vagy bárki más messiási cimet akasztott a nyakába, hanem azért fogják felismerni benne a Messiást, mert valóságosan az is. Ezzel előbb-utóbb zsidónak, nem-zsidónak szembe kell nézni.


Egy Hites

2011. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem, a hitesek be vannak csapva....
2011. jan. 20. 20:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!