Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért tesz ilyen dolgoka...

Isten miért tesz ilyen dolgokat?Az interneten rábukkantam egy olyan oldalra, hol olyan pár napos, hónapos, sőt magzati korukban meghalt kis babák vannak. Miért teszi ezt Isten?

Figyelt kérdés

Mit ártottak ők? Hogy az orvosok figyelmetlensége, vagy egy banális fertőzés esetleg szülési komplikációk miatt meg kell halniuk, nagy kínszenvedések közepette. Nekem is van egy majdnem 2 éves kislányom és nagyon megérintettek ezek a dolgok.

Az lenne a kérdésem, hogy hol van ilyenkor Isten? És miért teszi ezt?

MÁr csak ez az egy kérdésem van, és ha vki erre elfogadható választ ad, római katólikus leszek. Ez a célom, de amíg erre nem kapok választ nem tudok tiszta szívvel belépni az egyházba.Miért???


2009. jan. 16. 07:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 yuda ***** válasza:
92%

Nem kell belépned római katolikusnak,hogy megtudd a választ:


Alapból sok minden okozhat rossz dolgokat-először egy rövid kitérő,de ide vonatkozik:-ha te alul öltözötten szaladgálsz a téli fagyban és elkapsz egy tüdőgyulladást,akkor nem gondolod komolyan,hogy Isten a hibás?


Azt akartam ezzel a példával szemléltetni,hogy legegyszerűbb mindent Istenre fogni,de ez nem old meg semmit,mert sok más tényező van,és attól,mert valaki nem hívő,még lehet tájékozott.


Ismert dolog,hogy vannak kockázati tényezők,ami az emberi rész-hiszen Isten szabad akaratot adott az embernek: szabadsága a jóra és a ROSSZRA is-és ha pl.valaki dohányzik terhesség alatt,vagy kábítószerezik,vagy alkoholista...stb-ez annak a személynek a felelőssége nem? Ehhez Istennek semmi köze.Van olyan is,hogy az orvos hibázik,mint minden szakmában előfordul,csak itt súlyosabb a következmény,hisz ember élete forog kockán,de előfordul.


Most kiakadhatnál az abortuszra , vagy bármi másra,mert ha Isten életpárti-már pedig az,akkor miért nem akadályozza meg a magzatok pusztítását,megölését?-de szerinted nyúljon le az égből és vágja kupán mindenkit,aki rosszat tesz ? -akkor szerintem kevesen élnénk,ha életben maradna egyáltalán valaki-szerencsére Isten lényegesen bölcsebb és messzebbre lát,mint mi és ha az okokat nem is tudjuk minden esetben (te sem nyomozol,csak láttál valamit a Tv-ben,de az csak a tények töredéke és abból a kis hírtöredékből vonsz le messzemenő következtetéseket),de látni kell,hogy az embernek egyik fő ellensége nem az Isten,hanem önmaga-és akkor még az ördögről nem is beszéltünk,mert ha valaki Istenben hisz,akkor az ördögben is hinnie kell,hogy létezik,és róla tényleg az van írva,hogy az ember fő ellensége.

2009. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
93%

Most itt sok mindent fogsz kapni, mert minden egyes ember Istenröl másképp gondolkodik. és egyikre sem mondhatod hogy rossz vagy jó.

nekem az a véleményem hogy mindennek megvan a miértje. pl ha egy magzat elmegy vagy egy kisgyerek meghal akkor biztos hogy jobb neki igy mint a szülőket isten azzal sulytaná hogy egy beteg gyermeket kellene halálukig ápolni.

én azt gondolom hogy Isten az akihez szolok, és mindegy hogy azt Istennek vagy sorsnak vagy budhának hivják. a lényeg hogy mikor segitségre van szükségem azt mondom hogy jaj Istenem de jó volna... vagy segits istenem, segits sors. és sokszor meghallgatásra kerülök és huppsz a véletlenböl elő ugrik a megoldás.

2009. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
87%

Ha feltételezzük, hogy ez Isten műve, akkor miért gondoljuk, hogy a babának ez rossz? Nem kell ebben a borzalmas világban szenvednie, hanem a paradicsomban lehet! A szülők az már más kérdés! Ők lehet, hogy büntetésként vagy hitük próbatételeként kapják, vagy lehet, hogy valami olyan oka van, amit emberiléptékkel fel sem foghatunk! Az alábbi e-mailt a keresztanyukámtól kaptam:


Isten csodálatosan működik


Egy királynak volt egy minisztere, aki minden alkalmas és alkalmatlan helyzetben azt mondta: "Isten csodásan működik." Egy idő után a király olyan sokszor hallotta ezt a mondatot, hogy már elege lett belőle. A király és minisztere vadászatra indultak. A király lőtt egy szarvast. Mindketten éhesek voltak, így tüzet raktak és megsütötték. A király nekilátott az evésnek, de a nagy sietségében levágta egy ujját. A miniszter most is azt mondta: "Isten csodásan működik."


A királynál most már betelt a pohár. Elbocsátotta miniszterét és megparancsolta neki, hogy tűnjön el a szeme elől. A miniszter elment. A király, a szarvas sülttel jóllakva, elaludt. Vad rablók, Kali istennő imádói törtek rá. Megkötözték, fel akarták áldozni istennőjüknek - majd elfogyasztani. De az utolsó pillanatban észrevette egyikük, hogy a királynak hiányzik egy ujja. A rablók tanácskoztak, és úgy találták: "Ez az ember nem tökéletes. Hiányzik egy testrésze. Istennőnk csak tökéletes áldozatot kaphat." Így futni hagyták.


A király visszaemlékezett minisztere szavaira: "Isten csodásan működik." És megértette, hogy ebben az esetben is igaza volt. Bűnösnek érezte magát, hogy száműzte, és megparancsolta, hogy keressék meg. Hosszú idő után rátaláltak. A király bocsánatot kért tőle és kérte, álljon újra szolgálatába.


A miniszter azt válaszolta: "Nem kell bocsánatot kérned. Hálás vagyok, hogy elküldtél magadtól. Különben engem áldoztak volna fel a rablók. Nekem megvan minden ujjam. Isten csodásan működik."

2009. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésedre nem adható egyszerű válasz, de kiderül belőle, hogy válaszút előtt állsz.


Aki hisz valamilyen Istenben, mindenképpen azt fogja mondani, amit az előző válaszadó leírt. Szerintük Isten mindig mindent jól csinál, minden történésnek megvan a maga dolga és helye a "nagy isteni tervben". Ők úgy vélik, hogy a világban minden előre el van tervezve, és ha megkérdezed őket ennek a miértjéről, azt mondják majd: "Ezt mi nem tudhatjuk, de biztosan jó így!"

Ők így érzik jól magukat. Nekik ez a gondolat ad biztonságot.


De Neked ez a gondolat nem fog biztonságot adni, mert Te máris megkérdőjelezted ennek a "jóságát". Te a Kétség Útját járod. Megkérdőjelezed azokat a dolgokat, amikkel találkozol, mert úgy érzed jól Magasd, ha választ kapsz valamilyen kérdésedre. És minden egyes válasz újabb kérdésekhez fog vezetni, amikre újből választ keresel. És ha találsz, akkor újabb és újabb kérdések jönnek...

Ezen az úton fejlődni fogsz. Fejlődni fog a személyiséged, az etikád és sokkal többet fogsz tudni a világról, mint a többiek körülötted.

De szenvedni fogsz. Mert minél többet tudsz majd meg, annál több kérdésed lesz, ami válaszra vár. És a tudás, amit megszerzel, nem kímél, mert maga is szenvedést okoz. Nem lesz sok barátod, mert az emberek nem kedvelik azokat, akik többet tudnak náluk. Igazából akkor lesz barátod, ha szerencsés vagy, és találkozol egy másik olyan emberrel, mint amilyen Te vagy. Sőt, ha NAGYON szerencsés vagy, akár kettővel is!


A másik oldal az, ha megmaradsz a biztonságot jelentő Istenhitnél, és beletartozol egy szerető közösségbe, ahol mindenki felelősséget érez a másikért, és a fölmerülő kérdéseidet mindig egyszerűen és gyorsan megválaszolják majd. Elégedett leszel, sőt boldog.

Akár ezt az utat választod, akár a másikat, vagy a harmadikat, vagy akármelyiket, egyvalamit ne felejts el soha!


TE DÖNTESZ.

2009. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
88%

Olvastam nemrég egy érdekes eszmefuttatást:


"Isten...

vagy el tudná törölni a gonoszságot, de nem akarja,

vagy akarja ugyan, de nem tudja,

vagy nem tudja, és nem is akarja.


Ha el tudná, de nem akarja, akkor könyörtelen,

ha akarja, de nem tudja, akkor nem mindenható,

ha nem akarja és nem istudja, akkor könyörtelen és nem is mindenható."


Ami röviden annyit tesz, hogy ha elfogadjuk a keresztény Istenképet (aminek ugye egyik sarokköve Isten mindenhatósága és könyörületessége), akkor önellentmondásokba ütközünk (a fentiekben a "gonosz" az eredendő bűn fogalmára és a Sátánra vonatkozik).


Ami pedig két dolgot jelenthet: vagy nincs Isten, vagy van ugyan, de nem olyan, amilyennek a Biblia leírja.

2009. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
83%

Isten megteremtette a világot, majd szabad akaratot adott nekünk, embereknek. Nem legózik, nem babázik velünk. Mindenhol ott van, de nem ő csinál mindent. Így bekövetkeznek értelmetlennek tűnő események is.

De ha az a magyarázat jobban segít, hogy igen, ő tette, mert előre látja, hogy adott gyermekből tömeggyilkos lenne (ő a mindenható!), akkor esetleg nem engedi élni.

Melyik megoldás az elfogadhatóbb?

2009. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
87%
Miért akarja mindenki, hogy az emberi problémákat Isten oldja meg? Megteremtett minket, segít nekünk, de nem avatkozhat bele az életünkbe, akár mennyire is szeretnénk. Én hiszek Istenben és ha hiszek a jóban akkor van rossz is, ez a két elem együtt létezik. Forgasd a Bibliát, imádkozz, kérdezd őt, meg fogja neked adni a választ.
2009. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de még várok még többet, mert sajnos még mindig nem kaptam elfogadhatót.

Az utolsó válaszra hozzáfűzném: ha így lenne akkor nem lennének tömeggyilkosok, mert Isten akkor mindet megsemmisítette volna magzati vagy újszölött korban.És miért nem akkor ölte volna meg, ha tudja is hogy pl tömeggyilkos lesz- amikor már felnőtt.

Miért kell egy ártatlan, védtelen kis Embert kínozni, megölni. Miért nem adatik meg Neki a gyermekkor???

A történetek között az derült ki, hogy egyik édesanya sem élt önpusztító életmódot. A baba vagy agyvérzést kapott szülés közeben, vagy agyhártya gyulladást stb, amiről egyik fél sem tehet. Tehát még mindig áll a kérdésem, hogy Miért? Hálás lennék ha még írnátok ebben a témában. És valamilyen módon hálás is vagyok a sorsnak abban hogy felvetődött bennem a kérdés, és biztos vagyok abban hogy van rá válasz, amit meg is kapok. Nemcsak Tőletek várom, megpróbálom megtalálni magamban is a választ erre a kérdésre. A könnyebb eligazodáshoz, íme az oldal ami a kérdésem alapját szolgálja, itt találhatók a babák történetei: [link]

2009. jan. 16. 12:59
 9/71 Srapnel ***** válasza:
96%

A kérdésedre máshol is van válasz. Kételkedj. Lehet ám, hogy a kérdésfeltevés rossz. Ha nem feltételezed, hogy Isten teszi ezt, akkor bámulatosan egyszerű a magyarázat és nem kell hozzá mindenféle erőltetett másik magyarázat: ilyenné alakultunk, vannak betegségek, vannak hibák. A DNS replikációnak is megvan a hibaaránya. Vannak sajnos olyan esetek, amikor beüt az a kis valószínűség. Ennyi az egész. Sőt. Az ember feje akkora, hogy eleve minden ötödik esetben komplikációk lennének, az orvostudomány nélkül. (Más emlősnél nincs ilyen arány.) Sajnos ahhoz, hogy ilyen elme jöjjön létre, mint az emberé, kell ekkora méretű agy, ami azt generálja, különben minek? De az előnyei mégis nagyok, ezért ez a balansz az előnyök és a halálozási arány között. Nem mellesleg a DNS replikáció hibái felelősek a rákért is. Tökéletesen ilyen eredményt várnánk az egészre, ha az evolúcióval magyarázzuk az okokat.


Nyugodtan utánaolvashattok, az igazolt, ("evidence based") tudományos irodalomban.


Pontozzatok csak le, 10%-nál több ne legyen!

2009. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az érdekes lehetőséget.Elgondolkoztató. Szakirányú diplomám van és erre nem is gondoltam.Erre mondják, hogy nem látja a fától az erdőt...
2009. jan. 16. 13:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!