Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
 541/766 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen vitatkozom bármilyen értelmes emberrel. Ha te az vagy, akár veled is.

Petivel nem, mert ő már évek óta bizonyította az alkalmatlanságát. Ez nem rosszindulat, egyszerű ténymegállapítás. Az, hogy ő ezt nem érti, látszik az írásaiból, hogy fogalma sincs róla - ez is ezt bizonyítja.

De ha mellé jóindulatú lenne, akkor sokkal inkább elfogadnák itt. Sajnos ez sem jött össze neki. Ez megint csak ténymegállapítás.

márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 542/766 anonim ***** válasza:
Mindenki maga döntse, hogy normálisnak tart vagy nem. Ha nagyon szeretnéd vitázhatunk (normálisan természetesen), de nem hinném hogy elérnénk vele valamit. Én nem fogom te véleményedet megváltoztatni mert te hiszel valamiben ami nem baj. Én is hiszek valamiben és eléggé ki tartok mellette. Az én véleménnyemel lehet eggyet meg nem eggyet érteni ugyanis szabad világban élünk azt lehet mondani amit akarunk (többynire).
márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 543/766 anonim ***** válasza:
Többnyire*
márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 544/766 anonim ***** válasza:
És nem. Nem védem a katolikus meg egyéb vallású pedofilokat, mielőtt még valaki ezt gondolná.
márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 545/766 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kérdés az, hogy létezik-e isten. Erre tudsz valamilyen (pozitív) érvet mondani?

A hited elfogadom, de az számomra nem elég, ez nem lesz az én hitem.

márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 546/766 anonim ***** válasza:
100%
Személyes élmény megfelel?
márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 547/766 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg olyan, ami velem történik, de ez sem biztos. Volt már hasonló élményem, és kb. tudom, hogy mitől lehetett.

Elmondhatod, de inkább érvre, bizonyítékra gondoltam volna.

márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 548/766 anonim ***** válasza:

Ha létezne Isten bemutatta volna magát mindenkinek, meg nem hagyna ennyi sok katasztrófákat a földön, sőt sok ember sem veszi tudomásul Isten természetesen való létezését, olyan mint ha csak a papok kitalálták volna és csak hülyítik az embereket a templomban, akik járnak, könnyű Katit táncba vinni ha ő is akarja.

Sokan meg átlagos emberek nem is veszik tudomásul Isten természetes létezését, ez tényleg olyan, mint ha csak valakik kitalálták volna ezt a mesét és hülyítik vele az embereket, aki elhiszi az elhiszi, aki meg nem hiszi el, az nem hiszi el. Ez olyan mint könnyű Katit táncba vinni, ha ő is akarja.

Aztán a háborúk is azért vannak, hogy az embereket csökkentsék.

márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 549/766 anonim ***** válasza:
16%

Hát ha megnézitek a Tv-t akár a híradót, vagy csak akár ilyen Amerikai filmeket, elég ha csak bekapcsoljátok a televíziót és sorozatot néztek, olyan mint ha itt magyar honban bután tartanák csak az embereket, ha bárki bármit néz, sehol nincs Isten, hanem az emberek élik önállóan az életüket. Az emberek csinálnak mindent önállóan.

Kicsit viccesen fog hangzani a kijelentésem, de Isten kitalálással stb. Olyan mint ha csak bután tartanák az embereket.

márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 550/766 anonim ***** válasza:
72%

549


"Olyan mint ha csak bután tartanák az embereket."


Ezt nagyon szépen demonstráltad!

márc. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!