Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
 571/763 anonim ***** válasza:
0%
Ok. Nem izgat
márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 572/763 peti 56 ***** válasza:
11%

562/571 anonim / ezt egyikse álitja /

De azt igen hogy az emberiség hamarosan megitéltetik -és isten elpusztitja akik nem érdemesek arra hogy éljenek / csak egy nép akik bizonyította bármely konfliktusba nem az emberek hanem isten parancsat hajtsák végre " ne őlj " - istnnek van joga megőlni azokat akik másokat megőlnek - hisz ő a teremtő -( márakinek) mert van aki azt állitja a véletlen szüleménye.De ez nem fogja befolyásolni hogy ő megitélje az emberiséget. Mindenkinek megkell tudni isten létzik és végrehajta a földre vonatkozó eredeti szándékát hogy egy szép kerté alakitja azon emberek számára akik erre méltónak talál.Egy Istwn egy hit, a többi hazuság.Azon emberek lesznek feltámaszva akik még nem halottak az igaz istenről és szándékrol,hogy lehetőségük legyen dönteni ,élni akarnak istennek engedelmeskedbe vagy meghalni végleg. 1000 év alatt fog ez végbemenni.

márc. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 573/763 anonim ***** válasza:

572


"istennek van joga megőlni azokat akik másokat megőlnek - hisz ő a teremtő "


Istennek joga lenne hozzá, de egy teremtő teremt és nem pusztít! Az a sátán dolga!

Tehát az isten, akit te annak hiszel nem más, mint a sátán!

márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 574/763 anonim ***** válasza:
#572 nem
márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 575/763 anonim ***** válasza:

574


Most saját magadra mondtál nem-et??

Visszavontad amit mondtál?

márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 576/763 anonim ***** válasza:
100%

#572 peti 56

A bibliád szerint az emberek Isten gyermekei. A te hited szerint tehát Isten elpusztíthatja a gyermekeit.

Én egy egyszerű ateista és humanista ember vagyok. Az én világlátásomban senki nem bánthatja, sőt meg sem ölheti saját gyermekeit.

Nyilvánvaló, ahogyan magad is elmondtad, hogy ez a te vallásod szerint ez abszolút normális és helyénvaló. Az én világomban pedig a te hited súlyos morális szintet testesít meg.

Még annyit: a Biblia szerint nem ölni tilos, hanem gyilkolni. Korábban volt egy fordítási pontatlanság, talán ezért hitted másképpen. De a különbség fontos, ha érdekel, nézz utána egész pontosan mit jelent.

Amúgy úgy általában is jó lenne ha elolvasnád a Bibliát, mert akkor nem állítanál annyi sületlenséget mint az 1000 éves jóslatod.


#573 anonim

"egy teremtő teremt és nem pusztít! Az a sátán dolga!"

A Biblia szerint a sátánt is Isten teremtette. Innentől fogva nincs olyan, hogy Isten a jóság, a sátán meg maga a rossz. 2000 év alatt ez az egész sátános mese olyan kacifántosra lett szőve, hogy megfeledkezik sok hívő arról, hogy a Bibliában az első hazugságot Isten mondta (megöllek ha eszel a tudás fájáról), az igazságot pedig pont hogy a kígyó (felekezet szerint sátán, stb) mondta ki.

A "teremtő Isten" pusztította el az egész földkerekség összes felnőttjét, gyerekét, csecsemőjét, egy a Bibliában leírt alkoholista kis családját kivéve, meg egy hajórakomány állatot megkímélve.


A Biblia története nem más, mint a szomorú története annak, Isten, az állítólagos végtelen tudása és előrelátása ellenére, hogyan alkotott meg mindent tökéletlenre, hogyan fordultak kudarcra az ötletei, aztán hogyan állt véres bosszút azokon az emberi cselekedeteken, amiket ő előre kellett lásson.


Ezzel visszakanyarodnék a kérdező kérdésére: "Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?" Én nem tudom, hogy létezik-e Isten vagy istenek. Annyi, nagy szerencsénkre, egészen bizonyos, hogy a zsidó-keresztény Isten nem létezhet. Ha mégis van valamilyen isten vagy istenek, arról nagyon érdekes lenne tudni. De egyelőre egyetlen vallás részéről sem jutott tudomására az emberiségnek semmilyen istenség, amely létezése lehetséges volna.

márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 577/763 anonim ***** válasza:

576


Mint írtam:


"egy teremtő teremt és nem pusztít! Az a sátán dolga!"


Vagyis a Biblia istene, csak hazudta magáról, hogy ő lenne az Isten. Sátán, pedig nem, mint személy, hanem, mint vádló szerepel! Akit nem yhvh teremtett, mert nem ő isten és akár a szöveg többi részében is hazudott!

márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 578/763 anonim ***** válasza:
68%
Agnosztikusság a legjobb.
márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 579/763 anonim ***** válasza:
12%
+ az evolúció sem bizonyítható. Mert csak egy elmélet
márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 580/763 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudod mi az az elmélet.
márc. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!