Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények tudják mit...

Keresztények tudják mit jelent hogy a Biblia Istentől ihletett vagy ez csak mellébeszélés?

Figyelt kérdés

Az iszlám szerint az eredeti Tóra és az Evangélium szó szerint Isten szava. Ezt a keresztények nem fogadják el és azt mondják Istentől ihletett, de hogy ez mint jelent pontosan, nem tudni mert megoszlik a keresztények véleménye. Például egyes keresztények szerint a szentlélek megszállta a Biblia szerzőit és irányította őket írás közben. Más keresztények meg azt mondják a Biblia szerzői hétköznapi emberek voltak és saját tudások, emlékeik alapján írták le Isteni segítség nélkül. Én úgy látom sok a bizonytalanság, ellentmondás és mellébeszélés keresztények részéről. Például hogy irányíthatta Isten a Biblia szerzőit ha a négy Evangliumban ugyanaz a történet eltérően szerepel. Mutatok egy példát:


Hány angyal volt Jézus sírjánál?


- a kő el volt hengerítve, két angyal jelent meg hirtelen (Lukács 24:2-5)

- a kő el volt hengerítve, egy angyal bent ült a sírban (Márk 16:1-5)

- két Mária előtt szállt le egy angyal, elhengerítette a követ, és leült rá (Máté 28:2)

- a kő el volt hengerítve, tanítványok elmentek és utána jelent meg két angyal a sírban (János 20:1-12)


A négy evangélista közül akkor melyiket irányította Isten? Mivel eltérően írják le, nyilván nem irányíthatta mind a négyet.



2022. jún. 27. 13:47
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

A kolléga leírta neked és én is leírtam, hogy Krisztus példájával egészül ki a törvény.


Nem értem mit nem értesz ezen.


Krisztus tanító és gyógyító példájával megmutatta mi is a felebaráti szeretet lényege.


Az önfeláldozó szeretetről us tanított.


Megmagyarázhatatlan ki is át a felebaráti.


Add oda köpönyegedt. Tartsd oda másik arcodat. Ha megdöntött menj kétszer annyit.


Ami az Ószövetségben tzdálékisan le van írva, sz nem egyenlő Krisztus példamutatásával.


Ahogy én szerettelek titeket.


Érzed a különbséget? Az Ószövetség szövege olyan mint amikor az iskolában tanulunk a tanártól, no de ez a tanár nem mutatta meg hogyan is van ez a gyakorlatban, meddig tart a szerettünk.


Krisztus töltötte be ezt a hiányt, ami sokkal magasabb rendű tanítás, mert saját példán alapszik.


Az újdonság, amit a kolléga leirt az, hogy "ahogy én szerettelek titeket"


A krusztusi példák sora az új parancs. Ne máshogy.

2022. júl. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 tgt ***** válasza:

„Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.”

(Mózes ötödik könyve 6.5.)


„Bosszúálló ne légy, és haragot ne tarts a te néped fiai ellen, hanem szeressed felebarátodat, mint magadat.”

(Mózes harmadik könyve 19.18.)


„Ha jövevény tartózkodik nálatok az országban, ne legyetek hozzá kegyetlenek! Olyan legyen a köztetek tartózkodó jövevény, mint a közületek való bennszülött! Szeressétek, mint magatokat, mert jövevények voltatok Egyiptomban.”

(Mózes harmadik könyve 19. 33-34)


„Ha éhezik, a ki téged gyűlöl: adj enni néki kenyeret; és ha szomjúhozik: adj néki inni vizet”

(Példabeszédek könyve 25.21.)


„Ha ráakadsz ellenséged eltévedt marhájára vagy szamarára, hajtsd vissza hozzá! Ha látod, hogy összeroskad terhe alatt annak a szamara, aki gyűlöl téged, ne hagyd magára, hanem segíts neki felállítani!”

(Mózes harmadik könyve 23. 4-5)

2022. júl. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

(Elnézést a sajtohibákért.


Megmagyarázta ki is a felebarát.)

2022. júl. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!