Keresztények tudják mit jelent hogy a Biblia Istentől ihletett vagy ez csak mellébeszélés?
Az iszlám szerint az eredeti Tóra és az Evangélium szó szerint Isten szava. Ezt a keresztények nem fogadják el és azt mondják Istentől ihletett, de hogy ez mint jelent pontosan, nem tudni mert megoszlik a keresztények véleménye. Például egyes keresztények szerint a szentlélek megszállta a Biblia szerzőit és irányította őket írás közben. Más keresztények meg azt mondják a Biblia szerzői hétköznapi emberek voltak és saját tudások, emlékeik alapján írták le Isteni segítség nélkül. Én úgy látom sok a bizonytalanság, ellentmondás és mellébeszélés keresztények részéről. Például hogy irányíthatta Isten a Biblia szerzőit ha a négy Evangliumban ugyanaz a történet eltérően szerepel. Mutatok egy példát:
Hány angyal volt Jézus sírjánál?
- a kő el volt hengerítve, két angyal jelent meg hirtelen (Lukács 24:2-5)
- a kő el volt hengerítve, egy angyal bent ült a sírban (Márk 16:1-5)
- két Mária előtt szállt le egy angyal, elhengerítette a követ, és leült rá (Máté 28:2)
- a kő el volt hengerítve, tanítványok elmentek és utána jelent meg két angyal a sírban (János 20:1-12)
A négy evangélista közül akkor melyiket irányította Isten? Mivel eltérően írják le, nyilván nem irányíthatta mind a négyet.
A felebaráti szeretet alapja Istennek és Jézusnak minden megkülönböztetés nélküli szeretete az ember iránt (Mk 10,44; Lk 6,36; 22,26; Róm 15,2; Ef 5,1).
Mértéke az ember helyes és igaz önszeretete: „szeresd embertársadat, mint önmagadat” (vö. Lev 19,18; Mt 19,19; Mk 12,31; Lk 10,27).
Krisztust követésünkben alapfeltétel válik a felebaráti szeretet, míg az Ószövetségben nincs ilyen kiemelt szerepe.
A felebaráti dzeretete törvényét teljesíti be Jézus, amikor az övéi közé tartozás föltételévé és jelévé teszi: „Új parancsot adok nektek, hogy szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást! Arról tudják meg majd rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt.” (Jn 13,34)
A keresztény felebaráti szeretet sajátossága és újdonsága a Krisztushoz tartozás, az együttlét Isten szeretetében. Minden más humanitástól vagy emberiességtől épp abban különbözik ez a szeretet, hogy a Krisztusban megmutatkozó Isten szeretetére és a másik emberben jelenvaló istenképmásra irányul,
szomoru, hogy te mégcssk az Ószövetségnél tartasz.igen az az alap, de az Újszövetség a felépítmény.
Szomorú hogy nem fogadod be az írásom lényegét.
Akkor ismétlem, istenképmásra épül a keresztény felebaráti szeretet.
Igen, Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtette az embert, és ebből az istenképűségből adódik a szeretet és a méltóság. De ne csinálj már úgy, mintha ez valami keresztény újítás lenne. A istenképűség is az Ószövetségben van leírva.
Az elméleted az alapról, meg a felépítményről pedig teljesen értelmetlen. Igazán sajnálatos.
"Új parancsolatot adok nektek: szeressétek egymást! Azzal a szeretettel szeressétek ti is egymást, amellyel szerettelek benneteket!"
Valami minőségben csak újnak kell lenni, ha Jézus azt mondta. Egyébként az is volt, mert Jézus úgy szereti övéit, hogy életét adja értük.
47-es: "Valami minőségben csak újnak kell lenni, ha Jézus azt mondta."
Pontosan azt kérdezem tőled, hogy mi az az új, ami nem volt az Ószövetségben. Mert a Főparancs:
„Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez a legnagyobb, az első parancs. A második hasonló hozzá: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat. Ezen a két parancson alapszik az egész törvény és a próféták.”
Ez szó szerint az Ószövetségből van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!