Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Luther sosem indítja el a...

Ha Luther sosem indítja el a Reformációt, lehetett volna katolikus Holdraszállás úgy 1800 körül?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ugye a katolikus egyház mindig is nagy tudomány-párti volt, pl. 1300 körül már tele voltak a kolostorok mindenféle mechanikus ketyerékkel meg vízkerék-hajtású munkagépekkel, és olyan papok is voltak az érett középkorban, akik arról írtak téziseket, hogy milyen lehet az élet más bolygókon.



Szerintetek ha a 16. században nem történik meg a Reformáció, tehát elkerüljük a vallásháborúkat meg a tudományellenes szektákat, akkor elképzelhető, hogy a 19. század elejére elérjük azt a fejlettséget, hogy a Pápai Állam három szerzetest lő ki a Holdra és épségben haza is térnek?



2018. nov. 1. 13:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
15%

Előző!


Senki nem a kortárs amerikai neoprotestánsokról beszélt, hanem a klasszikus holland, angol, skót, hugenotta protikról. Mint például Isaac Newton, Robert Hooke vagy Robert Boyle.

2018. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%

Igen, mondjuk az anglikán Robert Boyle, aki az angol tudományos társaság vezetője is volt, össze sem hasonlítható az áltudományos elméleteket gyártó, szellemi fertőben lubickoló neoprotestánsokkal. De a 27%-os hozzászólása legalább akkora túlzásokat tartalmaz, mint a kérdésben szereplő 19. századi holdraszállás.


Egyébként álljon "néhány" katolikus tudós is, akik közül néhányak számára talán meglepő módon, de nagyon sok volt a szerzetes, püspök, sőt még pápa is.

[link]

Ha már minden tudományos fejlődést a protestánsoknak köszönhetünk...

2018. nov. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
15%
Luther reformációja után a protestáns országok jobban fejlődtek, mint a katolikus országok: Portugália, Mexikó, stb. Ez tény. A holdra szállás nem mexikói, portugál vagy vatikáni expedicio volt, hanem amerikai (USA). Ismétlem, a pápa maximum keresztet vetett a Szent Péter téren az ablakából.
2018. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
25%
Először az ortodox oroszok küldtek embert az űrbe, nem kérdéses, hogy az ortodoxok sokkal magasabb szellemi színvonalon állnak, mint a protestánsok. Az ortodox oroszok rakétái a mai napig sokkal fejlettebbek, mint a protestáns murikánok rakétái.
2018. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
A holdra szállásii programot az amerikai elnök J F Kennedy hirdette meg 1961-ben. Ezzel párhuzamosan a Szovjetunió is elkezdte a saját Hold programját, amellyel kialakult az űr verseny. Az Apolló program (USA) sikeresen végehajtott holdra szállása után az oroszok leálltak a holdra szállás programjukkal.
2018. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
80%

Kennedy katolikus volt... tehát még egy katolikus siker.

Egyébként a hidegháborús verseny az űr meghódításáért nem ezzel kezdődött és nem is ezzel ért véget. Az első sikerek egyértelműen az oroszokhoz köthetők, mint írtam, rakétáik még ma is sokkal fejlettebbek és megbízhatóbbak, mint a protestáns rakéták ;)

Első műhold, első állat az űrben, első ember az űrben, első nő az űrben, az első űrséta, az első űrállomás. Igen, volt egy apró murikán siker is, az első ember a Holdon, ha valóban megtörtént. Ezt követően botorság lett volna orosz részről, ha egy valag pénzt elköltenek egy holdraszállásra, értelmetlen pénzszórás. A 2. helyet nem jegyzik ilyenekben.

2018. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Kennedy hirdette meg 1961-ben a szovjet Gagarin repülése után kb 1 hónappal, de ő már nem élte meg a sikert. Az USA többségében protestáns ország, lakossága egy része az európai inkvizíció elől menekült oda, anabaptisták, kvékerek, stb.

Kennedy-t 1963-ban meggyilkolták, így a sikerből nem igazán részesült sajnos. A következő elnök Lyndon Baines Johnson 1963-1969 töltötte be az elnöki posztot. Johnson nagypapája baptista volt, és az apukája is. Johnsonra a szülei hitén kívül a zsidók hatottak a leginkább, kedvenc bibliai verse a következő volt:


King James Version of Isaiah 1:18. "Come now, and let us reason together..."


kb. "Gyertek, és gondolkozzunk együtt, azt mondja az Úr."


A következő elnök Richard Nixon volt, ő 1969 januártól 1974-ig volt elnök. Ő vallása a kvéker volt (keresztény mozgalom, Isten kereső emberek annyira Isten jelenlétébe kerültek, hogy ettől remegtek.)


“A kvékerek bizonyságtétele azért vált olyan hatalmas erejűvé, mert elfelejtett igazságot hoztak napfényre: hirdették, hogy hívő emberben a szent szellem lakozása valóságos. A kvéker mozgalom nem hozott létre gyülekezeteket újszövetségi értelemben, minthogy a tagság nem megtérésen vagy újjászületésen alapult, az úrvacsora és bemerítés külső szertartásait sem gyakorolták. Összejöveteleik mégis olyan alkalmak voltak, amikor a Szent Szellem szabadon választotta ki azokat, akiken keresztül munkálkodni akart, és ezt semmiféle emberi előírás nem akadályozta.”


"

Mihelyt az első résztvevő megérkezik, leül és imádságos csendbe merül, elkezdődik az istentisztelet. A később jövőket már az imádság légköre fogadja és azok csendben csatlakoznak.


A csend nem jelenti azt, hogy azalatt nem történik semmi. A csend nagy értéket képvisel a kvékerek számára. Ahogyan a kvéker gondolatok elméleti összegezője, Robert Barclay írja saját élményéről: “Megleltem a gyengülő gonoszt magamban és végül a jó felülkerekedett.” Az istentisztelet alatt ugyan behallatszanak a külső zajok, de ezek többnyire tudattalanul nyelődnek el az intenzív Istenkeresésében vagy éppen beleépülnek abba.


A kvéker istentisztelet tartása a jelenlévők közös felelőssége, amelyre egész héten át készülnek és szívükben, gondolataikban előkészülve (“hearts and minds prepared”) jönnek.


Az együttlét során megnyílnak egymás felé, közelebb kerülnek egymáshoz, “egymás terhét hordozzák”, közösséggé formálódnak.

"

2018. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
15%

"Az első sikerek egyértelműen az oroszokhoz köthetők"

Az űrverseny egy olyan sakkmeccs volt, amelyben rendhagyó módon a sötét oldal lépett először*, de a világos mattal nyert.


*:köszönhető részben a Kelet-Európai szatellit országok félgyarmati sorba veréséből, lásd hazánk "dicsőséges" történelme 1945-1989-ig

2018. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
23%
Nehogy már éltessük a dicsőséges Szovjetuniót! Olyan sötét, gonosz és embertelen rendszer volt, mint a középkorban a római katolicizmus.
2018. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

A képen nem a római katolikus Holdraszállás (olyan nem volt), hanem az amerikai:


Nixon beszél az asztronautákhoz, 1969 julius 20


[link]

2018. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!