Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknek akkor most...

Keresztényeknek akkor most tilos sült vért enniük?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 21:49
1 2 3 4 5
 41/46 How Arrow ***** válasza:
30%

Pietrosol.

Mózest és Illést ne keverd Russelel!

Mózes és Illés a Szentlélektöl ihletett irásban van Russel pedig ugy van az írásban ahogy Jézus emliti mint hamis krisztus vagy hamis próféta.

Ha Mózes nem ugy mondta volna a népnek ahogy Isten kinyilatkoztatta akkor Jézus nem hivatkozott volna rá.

Mózes nem magába találta ki hanem IGY SZÓL AZ ÚR.

2016. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Pietrosol ***** válasza:
0%

How!


Tehát a kérdésre,- bár nem az én topicom nem tudsz válaszolni.


A nyúl nem cápa, a tramini nem kémény, a fogas nem lepke és Mózes nem Jézus

2016. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 How Arrow ***** válasza:
Ki mondta hogy Mózes Jézus?
2016. okt. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 How Arrow ***** válasza:
50%
Mózes amit leírt vagy a többiek akik irták a szentírást a kisújjukbol szopták?
2016. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
47%

How Arrow!


"és nem nyilatkoztatnak ki egymástol eltérő tanitást és nem mondanak egymásnak ellent?

Amit a Szentlélek mond azt az Atya és a Fiu is mondja.

Forditva is érvényes ők eggyek"


Oké, de gondolom szombat napon nem dolgozol, mert a szombatot az Úr adta, és házadon belül sem végez senki munkát és Te magad sem dolgoztatsz másokat. Gondolok itt a villanyfogyasztásra, vízhasználatra, stb, mivel ezen szolgáltatások használatával Te magad dolgoztatsz embereket.


Gondolom végzed a körülmetélés parancsát is, hiszen az is az Úr akarata.


Megtartod az ünnepeket, a pászkát, ahogy azt kell, a sátoros ünnepet, stb, hiszen az is az Úr parancsa, és ráadásul Jézus is tartotta.


Az áldozati rendszerről ne is beszéljünk. Mert nem lehetséges, hogy Jézus mindezt eltörölte volna, hiszen ahogy írtad, nem mondhatnak egymásnak ellent.


Félre ne érts, nincs azzal semmi gond, hogy nem eszel vért, én magam mindig is viszolyogtam a véres dolgoktól, mint véres hurka, sült vér. Csak tudod ismerek olyanokat, akik vallási alapokra helyezve vegetáriánusok például. Nekem is úgy tűnik, hogy Te vallási oldalról viszolyogsz egy étel fogyasztásától, holott az étel a testet táplálja, ami a semmivé lesz, és a test dolgai hiábavalóak. Én úgy gondolom, hogy a zsidó népnek a törvényekkel valamilyen formában Jézust kellett kinyilatkoztatnia. Ezt erősíti meg Jézus kijelentése is:


"Jn 5,39

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;"


Úgy érzem, hogy Te is így vagy vele, valamiképpen valamilyen megváltást, örök életet sejtetsz a törvényekben, holott azok nem arról szólnak.


"Mt 5,17

Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem."


Itt betölteni szerepel, és nem betartani. Próféciát lehet betölteni, paragrafusokat nem. A törvény Jézusról szól. A pászka ünnepe Jézus áldozatát képezte le. A bárány ő. A bárányt négy nappal a pászkavacsora előtt kellett kiválasztani. Ezen a napon vonult be szamárháton Jézus Jeruzsálembe. Amikor le kellett ölni a bárányt, akkor halt meg Jézus. Tehát a pászka ünnepe Jézusra utal. A teremtés minden napja prófécia. Az mindig egyértelmű volt, hogy nem véletlen a 6 plusz egyes teremtési felosztás, de azon gondolkodtál már, hogy miért azt és akkor teremtett, amit? Tehát miért pl. a negyedik napon a napot, a csillagokat, a fényforrásokat? Miért a második napon csak a vizekkel foglalkozik? Stb. Csak ennél a kettőnél maradva a második korszakban, kb a második évezredben lett a vízözön. A negyedikben jött el Jézus. A teremtéstől kb. 6 korszak, és egyben csaknem hat évezred zajlott le. Tudjuk, hogy valahol a vége felé járunk, és akkor eljön a Jelenések könyvéből ismert ezer éves királyság. A hetedik nap. Jézus nyugalma. Tehát a szombat maga Jézus, maga a megváltás beteljesedésének ezer éves nyugalma.

Jézus, mint nyugalomra Pál is utalt:

Zsid 4

9. Annakokáért megvan a szombatja az Isten népének.

10. Mert a ki bement az ő nyugodalmába, az maga is megnyugodott cselekedeteitől, a miképen Isten is a magáéitól.

2016. okt. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Pietrosol ***** válasza:

How!


Ezek az együttélés törzsi szokásai voltak a korabeli zsidóknál.


Erre még Jézus is rávilágít, amikor a körülmetélkedéssel kapcsolatban azt mondja, hogy az az ősatyáktól származik. Nem Szentlélektől.


Végül akkor mégsem tudsz Jézustól olyan intelmet, ami az ettől való tartózkodásra szólít?


Nem Mózestől, Kádár Jánostól, Gobbi Hildától, hanem Jézustól.

2016. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!