Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel segíthetünk magunkon...

Mivel segíthetünk magunkon ami nem tilos a Biblia szerint?

Figyelt kérdés

Vajon önsegélyezés céljából felhasználható a hipnózis,a reiki,kineziológia,a vonzás törvénye és egyéb dolgok? Amik talán a New Age körébe tartoznak.

Szabad ezek arra használni,hogy javítsunk az életminőségünkön?

Nem tartom magam hívő embernek,de néha foglalkoztat a vallás, a hit.

Alkalmasak ezek arra,hogy segítsenek az embernek kimászni a gödörből?

Valahol azt olvastam,hogy ezektől a dolgoktól tilt minket az Isten. Talán a Biblia utal is rá.

Miért tiltana Isten olyasmitől ami nem is létezik ? Tehát akkor ezekkel a technikákkal,irányzatokkal elvileg jobbá tehetjük az életünk.

Miért baj ha használjuk? Én is szeretnék változtatni az életemen,magamon,de nem nagyon tudok.

Amikor azt látom,hogy másoknak ilyesmitől lett jobb irigylem őket és azt kívánom bárcsak nekem is menne.



2016. okt. 4. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

szerintem ami az öntudat elvesztésével, a feloldásával manipulál az káros (ide tartoznak a vegyszerek, transzcendentális meditációk New Ages manipulációk).

Ami arra épít, hogy felül lehet emelkedni a racionális hétköznapi tudatállapoton, az jó és gyógyító. A racionális gondolkodás jó, de nem elégséges. A Biblia így ezekről nem beszél.

Viszont a későbbi gyakorlatokban - különösen a keleti szerzetesi gyakorlatokban ez az elv mutatkozik. Használják a meditációt a jezsuita gyakorlatokban is.

Ezt nézd meg- itt magad fogod ezt tapasztalni, és magad fogsz önteni: akarod-e ezt vagy nem. Nem vallás - gyakorlás - emellett van, aki hívő keresztény, nem ütközik. A tudat lecsendesítése - a nyugalomban lévő tiszta tudat tisztábban lát. Hasonlatos, ha a szél felkavarja a tó vizét a Hold képe nem látszik, vagy összetöredezetten látszik. A tiszta tóban megjelenik a Hold képe, a tiszta tudatban megjelenik a világ képe, amint van.

[link]

Ezt nézd meg:

[link]

2016. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Hát itt egy csomó össze nem tartozó dolgot vettél egy kalap alá, ezekre csak külön-külön lehet válaszolni.


Hipnózis - Ez egy bevett tudományos eljárás. Az alkalmazása bizonyos esetekben orvosilag indokolt, ugyanakkor más esetekben káros lehet, ezért az alkalmazása mindenképpen magasan képzett szakembert kíván meg.


Reiki - Ez egy távolkeleti frissítő és gyógymasszázs. Nálunk ilyen new age-s mázzal leöntve tálalják, de eredetileg nem az. Eredeti formájában nincs probléma vele keresztény szempontból.


Kineziológia - Határeset. Vannak olyan módszerei, amiket az orvostudomány is alkalmaz, más módszerei pedig ezoterikus mázzal leöntött áltudományos szélhámosságok.


Vonzás törvénye - Áltudományos valláspótlék, keresztény szemszögből kerülendő.

2016. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én imádkozni szoktam. Szerintem tuti recept, de ehhez hit kell, ami nem jön csak úgy és ára van, fel kell adni a saját egóm és még a bűneimet is meg kell bánni.
2016. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Le fognak pontozni...


New Age körébe tartoznak. - igen

Szabad ezek arra használni - nem

Alkalmasak ezek arra,hogy segítsenek az embernek kimászni a gödörből? - igen, a mágia működik

tilt minket az Isten. Talán a Biblia utal is rá. - igen

nem is létezik - de igen, létezik

Miért baj ha használjuk? - mert a gonosszal paktálsz le


Mágia van. Olyan, hogy fehér meg fekete mágia nincs. Mindkettő egy helyről veszi igénybe a szolgáltatást.

Igen, úgy tűnik, mintha jobbá lenne az élet ezek alkalmazásával. Rövid távon igaz. Hosszú távon nem.

Tényleg, tök jónak tűnik, hogy valakit meggyógyítanak ingával pl, de mi ennek az ára?

Anyámat is beszervezték agykontrollra, hitt benne, aztán felismerte valódiságát.

Én hiszek Istenben, római katolikus vagyok.


[link]

2016. okt. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mágia van."


Az van. De a hipnózis nem mágia.

2016. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ozmium42 ***** válasza:
51%
Mágia nincs egyébként, bár a tudatlan emberrel könnyű szemfényvesztésekkel, trükkökkel elhitetni, hogy mágia van. Valójában csak fizika van, erről kellene tudni valamit, hogy az embert ne lehessen olyan könnyen beetetni vallásos maszlagokkal. Ezt a jó tanácsot a mindentudó teremtő Isten is megsúghatta volna a híveinek. Sem egyetlen istenhívő, sem egyetlen istentagadó, sem egyetlen istennek ellenszegülő nem tud egyetlen varázslatot sem kicsikarni magából ellenőrzött körülmények között, és ezen azért el kellene gondolkozni.
2016. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező,te normális vagy?A Biblia egy népbutító maszlag(már bocs).Ha közösülsz,akkor a Sátán szállt beléd:D
2016. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

Látom,az istentelenek közt most is olthatatlan vágy van egyesekben megismerni Isten lényét,illetve meggyőzni önmagukat,hogy nincs Isten.

Ez a vágyuk kielégíthetetlen mindaddig,míg be nem fogadják Őt!

2016. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
#8 Isten megbünteti,aki közösülni mer.Aki nem prűd az csak gonosz,erkölcstelen lehet.A szexualitás a Sátán műve.LOL
2016. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%

Előző vagyok,a Bibliában minden tilos,ami örömet okoz.Bűntudatkeltő agymosás az egész.

Éljenek a szabadgondolkodók!

2016. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!