Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jógagyakorlatok így is...

A jógagyakorlatok így is tiltottak? Miért tilos a jóga gyakorlása a Biblia, Isten, Jézus szerint?

Figyelt kérdés
Nem próbálok csakrákat megnyitani, nem meditálok,nem imádok isteneket stb. hanem csak, mint tornagyakorltaokat végzem az testi egészségem érdekében.

2014. dec. 15. 13:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
23%

Azok a testpózok különböző démonok imádatát fejezik ki. Ha nem is tudsz róla, úgy is megnyitod előttük az ajtót...


Üdv.

2014. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
26%
Én már voltam ilyen, de a csontjaim széttörésén kívül semmi megkönnyebölést nem éreztem :D
2014. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%

"Azok a testpózok különböző démonok imádatát fejezik ki. Ha nem is tudsz róla, úgy is megnyitod előttük az ajtót... "


Barom...!!!

2014. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem a megfelelő keresztény közösségben vagy, ha nem akarják engedni, hogy csináld.
2014. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

azok a testpózok...


Akkor ennyi erővel a tornászok és majd valamennyi sportoló végez tartásokat amely valamiféle démoni kapuit nyit meg.

Az nem baj? Ha én jógázok és kézen állok az bűn ha tornász vagyok és kézen állok az nem ?

2014. dec. 15. 14:10
 6/34 anonim ***** válasza:
6%

A jógának mint önfegyelmezésnek az a célja, hogy egybeolvassza a személyt egy természetfölötti szellemmel. Isten nem helyesli azt, hogy a jógához hozzátartozik az önkéntelen gondolkodási folyamat leállítása (Róma 12:1, 2). A jóga kiteheti az embert a spiritizmus és okkultizmus veszélyeinek (5Mózes 18:10, 11).



A hindu hit legkevesebb négy olyan utat nevez meg, amelyen elérhető a moksa, azaz a lélek megszabadulása. Ezek a moksához vezető utak: a jógák vagy márgák.

1. Kármajóga — „A cselekedetek útja vagy kármajóga a cselekedetek tudománya. A kármamárga alapvetően azt jelenti, hogy az ember az életben elfoglalt helyének megfelelően beteljesíti a maga dharmáját. Bizonyos kötelességek teljesítését minden embertől elvárják — ilyen például az ahimsza, valamint az alkoholtól és a hústól való tartózkodás; de minden egyes ember dharmája az illető kasztjától és életének fejlődési szakaszától függ” (Great Asian Religions).

Ezt a kármát szigorúan a kaszt határain belül valósítják meg. A kaszt tisztaságát azáltal őrzik meg, hogy nem kötnek házasságot, és nem is esznek együtt más kasztbeli emberrel. A kaszthoz tartozást az előző létezés kármája határozza meg. Ezért az adott kasztot nem igazságtalanságnak, hanem a korábbi inkarnáció örökségének tekintik. A hindu filozófia szerint a férfi és a nő nem egyenjogú. A hindukat megosztja a kaszt, a nem és a bőrszín. Általában minél világosabb a bőr, annál magasabb a kaszt.

2. Jnanajóga — „A megismerés útja vagy jnanajóga a megismerés tudománya. Ellentétben a cselekedetek útjával, a kármamárgával, amely az élet minden eshetőségére előírja a teljesítendő kötelességeket, a jnanamárga önmagunk és a világegyetem megismerésének filozófiai és pszichológiai útja. A létezés, és nem a cselekvés a jnanamárga kulcsa. [Kiemelés tőlünk.] A legfontosabb azonban, hogy ez az út már ebben az életben lehetővé teszi követői számára a moksa elérését” (Great Asian Religions). Ez az út az önelemző jógát, a világtól való visszavonulást és az aszkézist foglalja magában. Az önuralom és az önmegtagadás kifejeződése.

3. Baktijóga — „Ma a hindu hagyománynak ez a legnépszerűbb formája. Ez az odaadás útja, a baktimárga. Ellentétben a kármamárgával . . . ez az út könnyebb és spontánabb, amit bármely kasztba tartozó, bármely nemű vagy korú személy követhet . . . Ahelyett, hogy követőit jógi-aszkétizmusra kényszerítené, szabad folyást enged az emberi érzéseknek és vágyaknak . . . Kizárólag az isteni lények iránti odaadásból áll.” A hagyomány szerint 330 millió isten létezik, akit tisztelni lehet. E hagyomány szerint ismerni annyi, mint szeretni. A „bakti” szó jelentése: „érzelmi ragaszkodás a választott istenhez” (Great Asian Religions).

4. Rajajóga — „a különleges testtartásoknak, a légzési gyakorlatoknak és a helyes gondolkodásminták ütemes ismételgetésének” módszere (Man’s Religions). Nyolc fokozata van.

Különösen a jóga típusú elmélkedéssel akadhat problémánk. Némelyek arra a tényre hivatkozhatnak, hogy a Biblia is az elmélkedésre buzdít. A keresztény elmélkedés azonban aktív, vagyis tevékeny elmélkedés, épületes és hasznos témákra összpontosul (Zsoltárok 63:6; [63:7, Károli]; Példabeszédek 15:28; Filippi 4:8). A jógaszerű elmélkedés egészen más. „Az elmebeli tevékenység elhomályosítja a lélek esszenciáját, a tiszta intelligenciát. Ennek kikapcsolása a jóga fő célja. Az elmét az elmélkedés folytonos gyakorlásával kell ellenőrizni és az anyagi tárgyaktól való teljes elszakadással. A végső eredmény minden tudatos vagy rejtett elmebeli tendenciának a teljes megszüntetése.” — The Encyclopedia Americana.

2014. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

"csak, mint tornagyakorlatokat végzem"... ez csak része a jógának. Ez önmagában nem jóga.


[link]

2014. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 yuda ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!

Ha jól értem, szeretnél úgy parazsat venni a kebledre, hogy ne égessen meg?! :)


Két lehetőség van, és maradjunk az elsőnél, hogy nagyon naiv vagy.

Másodikat le sem írom.

Ha megérted a jóga lényegét igazság alapján, Isten igazságának tükrében, akkor még a kisujjaddal sem akarod érinteni.

Nem érted, hogy az egész egy csomagban van és nem vehetsz ki belőle egy dolgot úgy, hogy az egész meg ne fertőzzön?

Nincs elég természetes sport, hogy nem tudsz mást választani, csak egy ilyen okkultizmussal egybefonódott dolgot?!

Ebből nem jöhetsz ki jól.

Miért nem akarod inkább egy éhes oroszlán szakállát húzogatni? Hátha életben hagy.


Példabeszédek könyve:6:27 Vehet-é valaki tüzet az ő kebelébe, hogy ruhái meg ne égnének?

Vagy járhat-é valaki elevenszénen, hogy lábai meg ne égnének?

2014. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Parázson járhat úgy valaki,hogy ne égjen meg a lába...
2014. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!


Nem tilos, csak nem összeegyeztethető.


Az álszanák végzésével nincs baj, mert azt a hindu vagy buddhista jógik is azért végzik, hogy a test remek állapotban legyen a szellemi munkához.


Ami miatt a jóga nem frankó a kereszténység szempontjából az a jógikus gyakorlatok célja. A jóga egységet jelent, mégpedig annak az egységét, amit a megvilágosodás által ér el a jógi, és be tud csatlakozni Istenbe. Na most ehhez a kereszténység szerint meg kell halni. Ezért keresztény szempontból a jóga valójában okkultizmus.


Amúgy az álszanák a jóga kb. 1 %-a. Szóval nem erről szól. Csak a nyugati világban lett ez a része népszerű és degradálódott le szimpla talajgimnasztikává. Szóval szerintem ebben semmi rossz nincs.


Ennyi erővel egyébként semmilyen testmozgást nem szabadna csinálni, mert ha a zen jógát vesszük alapul, akkor a szimpla udvarsöprést is lehet zen gyakorlatként értelmezni, és akkor már megint azért teszel, hogy a halál előtt üdvözlülj/megvilágosodj.

2014. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!