Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jógagyakorlatok így is...

A jógagyakorlatok így is tiltottak? Miért tilos a jóga gyakorlása a Biblia, Isten, Jézus szerint?

Figyelt kérdés
Nem próbálok csakrákat megnyitani, nem meditálok,nem imádok isteneket stb. hanem csak, mint tornagyakorltaokat végzem az testi egészségem érdekében.

2014. dec. 15. 13:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"Minden elismerésem a válaszodért, de itt tévedsz:"...be tud csatlakozni Istenbe. Na most ehhez a kereszténység szerint meg kell halni."! "


Kedves Pietrosol!


Nem értek egyet. Meg kell halni, hogy aztán az Isten színe elé kerülj, és ő ítélkezik, hogy üdvözlüsz, vagy elkárhozol. Az életben nem tudsz a Mennyországba jutni.


A jógában meg úgymond nem az Istenen múlik, hanem rajtad, hogy eléred-e azt a szellemi szintet, amitől megvilágosodsz.


Természetesen csak akkor van ennek értelme, ha feltételezzük azt, hogy amit a nyugat üdvözülésnek, a kelet megvilágosodásnak hív, az egy és ugyanaz.

2014. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Pietrosol ***** válasza:

# 21!


"Meg kell halni, hogy aztán az Isten színe elé kerülj..."


Ezek a gondolatok honnét származnak?


Ha Isten országa benned van, akkor hol van Isten? Az országán belül vagy kívül?


De még a logikai kényszer sincs, hiszen Jézus beszél erről: "A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban."


Élő emberről beszél, mikor ezt írja:"...az én bennem lakozik és én is abban."

2014. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

#21: szerintem Pietrosol-nál a pont. A Biblia tele van esetekkel, amikor valaki személyesen kapcsolatba kerül Istennel és a szentekről szóló történetek is szólnak ilyesmiről. Az ima is egy fajta lelki ráhangolódás az Istenhez közel kerüléshez, mód az Istennel együtt lenni. Vagy akár gondolj a keresztény misztikusokra. Ezek egyike sem jelenti azt, hogy nincs szükség a kegyelemre. És abban egyetértek veled, hogy a keleti szellemi irányzatokban ez úgy tűnik hiányzik.


Maga az ítélet az nyilván nem az életében történik meg valakinek.

2014. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Pietrosol ***** válasza:

okean!


Nem hiányzik a védikus tanokból sem.


"Aham Brahmasmi-Én vagyok Brahman"


"Én és az Atya egy vagyunk"

2014. dec. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Pietrosol: a kegyelem szükségességére gondoltam. Ott mintha az lenne, hogy az egyén maga viszi el magát a megvilágosodott állapotba (akár sok életen át). A kereszténységnél pedig akár mit csinál az egyén az a végső lépés az Istenen múlik és számunkra felfoghatatlan.
2014. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Akkor mehet a talajtorna a szuszogással?

Nem akarok senkit és semmit felszabadítani,nem társítok a pózok, hogy isteneket és nem is tartom imának.

Nos?

2014. dec. 17. 10:15
 27/34 anonim ***** válasza:
Hát, a jóga mehet, de a szuszogás az megér egy újabb kérdést :D
2014. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Nyugodtan jógázz és végezd az ászanák sorát. Ha ennél esetleg tovább mész és megismered a meditáció mibenléltét, akkor még azt is felismerheted, hogy a meditáció nemhogy nem káros, hanem meditáció nélkül kereszténység sincs.

2014. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Pietrosol ***** válasza:

okean!


Most már értem mire gondoltál. Szerintem ennek az az oka, hogy keleten élő hagyománya van a védikus tanoknak és azokat a mindennapokban élik, tehát nem várják meg, hogy májá földhöz verje az embert, hanem gyermekkorban ismeretet szereznek és a kiútról okítanak, már gyermekkortól kezdve. Tehát az átman és a brahman egységéről szóló tanítás él. A kereszténységben a kontempláció ugyanilyen elterjedt életrend volt. Amit ma kereszténységként általában megismer az ember, az vallás, tehát a hangsúly a külsőségeken van és a csak felületesen van köze a tényleges kereszténységhez. Eleve a forrásnak ellentmondó tévtanítás, hogy Istent külső lényként mutatják be és erre alapozva, dogmatizálták, hogy a kegyelem is kívülről való. Ha Isten a lét egésze és te létezel, akkor Isten a te részed és te Isten része vagy.


"Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van?"

2014. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Szóval a kérdés, hogy vajon a testhelyzetek gyakorlás a szellemi háttér nélkül is bűn?

Egyébként akik jógáznak meg jógáról írott anyagban is olvastam, hogy a jóga nem vallás. Az, hogy egyesek ara használják,hogy igába hajtsák a testüket,megtisztuljanak és ezáltal meg más gyakorlatok és szellemi tevékenységek által közelebb kerüljenek az isteneikhez vagy valamiféle szellemi kiteljesedés felé az számomra nem azt jelenti, hogy maga jóga pózok felvétele és gyakorlása automatikusan elvezet ide.


Olvastam olyat is, hogy megvizsgálták milyen kedvező hatással van a meditáció a testre és az egészségre.

Felsoroltak ezt-azt. És kiderítették, hogy az imádkozás is nagyon hasonló hatással van rá.

2014. dec. 19. 09:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!