Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknek akkor most...

Keresztényeknek akkor most tilos sült vért enniük?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 21:49
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
38%

Ha a Bibliát tekintik életük legfőbb útmutatójának, akkor igen, a vér semmilyen formában nem fogyasztható az Újszövetség szerint sem. Ha pedig nem a Bibliát tekintik életük legfőbb útmutatójának, akkor nem keresztények.


Valaha én is megettem a véreshurkát, és egyáltalán nem zavart, ha a csirkecomb véres volt az ízületnél, az sem, ha még folyt. Mikor azonban megtudtam, hogy a vér fogyasztását a Biblia tiltja, nem sokat gondolkodtam, hogy megéri-e, vagy nem. Nem eszem és nem iszom vért. Ennek már több, mint huszonöt éve.

2016. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
45%
Igen tilos, ez egyértelmű. Gyerekként én is fogyasztottam sült vért disznóvágáskor, de akkor még nem voltam hívő.
2016. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%
Megtévesztő, hogy a keresztények alatt Jehova Tanúi csak önmagukat értik. Pedig ők a legkevésbé azok...
2016. okt. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
72%
Az első kettő nem jehovista. A kérdés pedig a vérevésről szól, nem pedig a jehovista hamis tanról, hogy tilos a vérátömlesztés.
2016. okt. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
42%
Őőőőő... Nem tudom! De ha elképzelem Jézus ítéletét, amikor szembesít, hogy azért kárhozok el, mert életem során 12 kilónyi véres hurkát ettem, én nem tartanám túl igazságosnak. Bár mit tudhatok én. De az sem hangzik jól, hogy ha szembesít, hogy paráználkodtam, amikor segíthettem, nem segítettem, loptam, csaltam, ja, és í-re a pont, hogy 12 kiló véres hurkát is ettem...
2016. okt. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
16%
Asperrismusnak meg üzenném, hogy nem a Biblia követése (és sajnos ezzel egyidőben értelmezése) tesz kereszténnyé egy keresztényt, hanem Jézus követése. És megjegyezném, hogy a követés nem utánzást jelent.
2016. okt. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
51%
Jézus mindenben követte a Biblia tanítását,így az,aki követi Jézust,a Biblia tanítását is követi.
2016. okt. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
És ha pl. Lehorzsolódik valamim, én meg lenyalom a vért, akkor az baj?
2016. okt. 14. 06:40
 9/46 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy baj e, de nagyon undorító.
2016. okt. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
41%
Jézus idejében a biblia nem létezett, ószövetségi írások voltak. Jézus nem kövezte meg a parázna nőt,holott a törvény szerint meg kellett volna. Jézus azt mondta,hogy az az anyja, testvére aki követi őt, és nem nagyon érdekelte, hogy az anyja látni kívánja. Biztos tisztelte a szüleit, de ez így nyersen elég pengeélen táncol. Szombat nap ha tetszik ha nem, nem dolgozhatott volna, a törvény nem tér ki arra, hogy ez milyen jellegű munka, de neki a szombat sem volt más, mint a kedd. Azért ezt a bibliát maradéktalanul betartó jézusi képet nem kell erőltetni. De mégegyszer: Jézus követése nem az utánzását jelenti.
2016. okt. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!